۱۳۹۷/۰۹/۲۱ - ۱۰:۵۰
محمّدکاظم انبارلویی
باید از خزانه ‌داری‌ کل، بازرسان قانونی و حسابرسان مستقل پرسید بر سر حساب سود و زیان و تراز ۵ شرکت هسته‌ای مندرج در پیوست شماره ۳ قانون بودجه کل کشور چه آمده است؟
۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۱۰:۳۱
محمد کاظم انبارلویی
روند شتاب آلود تحولات فرهنگی و اجتماعی با توسعه ارتباطات و انفجار اطلاعات و گردش سریع آن هر روز پیچیده‌تر می‌شود و ما در برابر سوالات مهم‌تر و کلیدی‌تری قرار می‌گیریم.
۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۱۰:۱۶
کاریکاتور
عضو هیئت مدیره انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان گفت: روزی که دلار جهشی بالا رفت، کالاها از قبل در صنوف موجود بود و لحظه‌ای قیمت کالا افزایش یافت اما حال که کاهش قیمت ارز را شاهد هستیم ولی کاهش قیمت‌ها محسوس نیست چون نظارت به‌درستی انجام نمی‌شود.
۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۱۰:۴۰
یادداشت/ مهدی فضائلی
آنچه در ماجرای ساده بازنشستگان و پیش از آن در استجازه رئیس قوه قضائیه برای برخورد با مفسدان اقتصادی و کمک و همراهی رهبری با دستگاه ها اتفاق افتاد، دور اندیشی و حکمت رفتار رهبر معظم انقلاب اسلامی را بار دیگر آشکار کرد.
۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۱۰:۳۸
عباسعلی کدخدایی
شورای نگهبان از هر نقد و انتقاد سازنده استقبال می‌کند و برای اصلاح روند نظارتی خود آماده شنیدن هرگونه پیشنهاد و طرحی می‌باشد. ضمن اینکه باید تلاش کنیم با حسن نیت پیگیر تخلفات باشیم و گر نه افکار عمومی تصور دیگری از این‌گونه عملکردها خواهد داشت.
۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۶:۴۵
نیم‌نگاهی به آنچه دنیای غرب و نظام سلطه به نام حقوق بشر در ساحت نظر و عمل ارائه می‌نماید
به بهانۀ فرارسیدن روز جهانی حقوق بشر، کتاب «حقوق بشر؛ پارادوکس تئوریک و تناقضات عملی» با موضوع نیم‌نگاهی به آنچه دنیای غرب و نظام سلطه به نام حقوق بشر در ساحت نظر و عمل ارائه می‌نماید، به همت اندیشکده برهان منتشر و روانه بازار نشر گردید.
۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۱۷:۰۲
امکان‌سنجی عبور اقتصاد ایران از خام‌فروشی نفت
کتاب اقتصاد بدون نفت با موضوع امکان‌سنجی عبور اقتصاد ایران از خام‌فروشی نفت به همت اندیشکده برهان منتشر و روانه بازار نشر گردید.
۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۱۲:۳۴
یادداشت/ حسین شریعتمداری
حسین شریعتمداری در یادداشتی نوشت: اظهارات رئیس‌جمهور محترم در سفر اخیرشان به استان سمنان در برخی موارد با واقعیات‌ موجود فاصله بسیاری داشت و در آن از مشکلاتی که توده‌های مردم، این روزها با آن رو به رو هستند خبر چندانی نبود.
۱۳۹۷/۰۹/۰۶ - ۱۰:۲۳
یادداشت/ مهدی فضائلی
با گسترش شبکه های اجتماعی و با توجه به کمبود سواد رسانه ای و بی توجهی به اصالت و اعتبار منبع،هر روز به دفعات مطالبی را به عنوان خبر موثق از زبان افراد می شنویم یا با بازنشر آنها مواجه می شویم که حقیقت ندارد یا به شکل حرفه ای راست و دروغ ممزوج شده اند.
۱۳۹۷/۰۹/۰۶ - ۱۰:۲۱
قضاوت درباره حال، توسط نسلی که در آن زندگی می‌کند، هم بسیار مناقشه‌برانگیز است هم با جزئیات بیان می‌شود، اما گذشت زمان قضاوت را صریح، بی‌تأمل و کلی می‌کند.
۱۳۹۷/۰۹/۰۵ - ۱۱:۲۰
یادداشت / سعدالله زارعی
حمله سنگین به جبهه شرقی و شمال شرقی شهر حدیده یمن به ویژه شدت درگیری‌ها در شهرک الصالح واقع در حومه این شهر نشان می‌دهد اوضاع آرام روزهای قبل با هدف تجهیز قوای جدید صورت گرفته است.
۱۳۹۷/۰۹/۰۳ - ۰۸:۵۶
یادداشت/حسین شریعتمداری
یکی از برادران به خاطره‌ای که سالها قبل در صدر یکی از یادداشت‌های کیهان آورده بودم ‌اشاره داشت و در سالروز میلاد رسول خدا(ص) تکرار آن را بی‌مناسبت نمی‌دانست. از این روی یادداشت پیش‌روی را با بیان دوباره آن خاطره آغاز می‌کنیم. خاطره یاد شده به اولین روز بمباران تهران در جریان جنگ تحمیلی مربوط می‌شود.
۱۳۹۷/۰۹/۰۳ - ۰۸:۴۰
یادداشت/ محسن مهدیان
رمز عدالتخواهی داخلی و مبارزه با خرده ظلم ها، نگاه کردن مستمر به رابطه طولی این خرده عدالت ها با عدالت اکبر است. اگر هنر امتداد دادن ده ونک و هفت تپه با تقویت انقلاب اسلامی را داریم بسم الله. در غیر اینصورت به اسم دفاع از بی نوا و کارگر گرفتار بی عدالتی بزرگتر شدیم.
۱۳۹۷/۰۸/۳۰ - ۱۳:۴۰
محمد صرفی
هفته گذشته آقای ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در اظهاراتی نسنجیده مدعی شد پولشویی کلانی در کشور انجام می‌شود که یک قلم آن ۳۰ هزار میلیارد تومان است و پشت‌پرده انتقادها و مخالفت با FATF نیز همین افراد هستند که با هزینه‌های کلان علیه اجرای دستورات ۴۱ گانه گروه اقدام مالی، به‌خصوص پیوستن به CFT (معاهده مقابله با تامین مالی تروریسم) فضاسازی می‌کنند.
۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۱:۵۵
دو سناتور آمریکایی بن سلمان را بی‌ثبات و دخیل در قتل خاشقچی می‌دانند
دو سناتور ارشد آمریکایی ضمن رد تلاش مشاور امنیت ملی کاخ سفید برای تبرئه ولی‌عهد عربستان سعودی در پرونده قتل «جمال خاشقچی» از بررسی موضوع تحریم ریاض در سنای این کشور خبر دادند.

صفحات

image