این مطلب ۳۹۷۶ بار خوانده شده

ویژگی‌های «شهید همدانی» از زبان پسرش

فرزند سردار شهید "حسین همدانی" اظهار کرد: شهدا افتخار این را داشتند که بسیجی باشند و تفکر بسیجی در وجودشان بود، یک بسیجی به آینده امیدوار بوده و امید در وجودش موج می‌زند.

هادی نیوز: وهب همدانی در «یادواره شهدای وطن تا حرم» در مسجد دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به هفته بسیج، با تاکید بر خصوصیات اخلاقی شهید همدانی، افزود: وقتی پدر در اوایل درگیری‌های سوریه وارد کارزار شد، شرایط بسیار بد و بغرنج بود و بسیاری از شهرها در حال سقوط بودند، حتی بسیاری به پدر گفته بودند که امکان این که هواپیمای شما سالم به زمین بنشیند، تنها ۵۰ درصد است، اما این تفکر بسیجی ایشان که پیروزی را از آن حزب‌الله می‌دانست، سبب شد تا ناامید نشود.

وی افزود: برخی اوقات فکر می‌کردم که تلاش پدرم برای حضور در جبهه مقاومت و نجات چیزی که از دست رفته، بیهوده است و از او می‌پرسیدم که آیا فکر می‌کنید تلاش‌هایتان نتیجه می‌دهد؟ که در جواب می‌گفت «راهی که می‌روم، اعتقاد دارم».

وی اضافه کرد: یک بسیجی خودش را بدهکار انقلاب می‌داند و شهید همدانی نیز سهمی از سفره انقلاب برای خودش و خانواده‌اش قائل نشد.

همدانی با اشاره به نقش سردار شهید همدانی در سرکوب کردن فتنه ۸۸، خاطرنشان کرد: پدرم فردی فراجناحی بود و محبوبیت زیادی بین جناح‌های مختلف داشت و همین که احساس کرد که نیاز به کمک است، به خاطر حفظ آبروی انقلاب، در شرایطی بسیار سخت که انواع حرف‌ها و تهمت‌ها متوجه ایشان بود، یک مسئولیت خطیر را بر عهده گرفت و در برابر هجمه سختی‌ها، خم به ابرو نیاورد.

وی متذکر شد: معتقد هستم شهدا ابتدا شهید تهمت می‌شوند و سپس به درجه شهادت می‌رسند، در مورد پدر خودم هم فکر می‌کنم که شهید همدانی، سال ۸۸ شهید شد.

فرزند شهید همدانی بیان کرد: ایشان اهل انصاف و معتقد بود وقتی دشمن نظام را هدف گرفته است، منافع شخصی باید کنار برود، پدر اهل کار و تلاش شبانه روزی بود و بخشی از این روحیاتش در کتابی که مادرم نوشته‌، آمده است.

وی در ادامه با اشاره به تاسیس لشکر ۳۲ انصارالحسین، لشکر ۱۶ قدس و دفاع وطنی در سوریه توسط سردار شهید همدانی، بیان کرد: پدر اعتقاد داشت که انسان باید کاری کند که بعد از مرگش هم نتیجه‌اش را ببیند و لشکر انصارالحسین امروز هم در همه جا هست.

وی با بیان این که صریح بودن یکی از ویژگی‌های بسیجیان است، اظهار کرد: شهید همدانی در دولت قبل که انحرافاتی به وجود آمد، به صراحت موضع گیری کرد و در این دولت هم به همین شکل برخورد کرد، ایشان جمله معروفی داشت و می‌گفت «آن‌هایی که با آمریکایی‌ها قدم می‌زنند، مورد شفاعت شهدا قرار نمی‌گیرند به ویژه دولتمردان».

همدانی در پایان، احترام به خانواده، مطالعه و مشورت، زندگی با مردم و دنبال گمنانی بودن را از جمله محاسن اخلاقی شهید همدانی دانست.

حجت‌الاسلام اکبری فرزند شهید "اسماعیل اکبری نیز در این یادواره، خدایی شدن را تنها راه مبارزه با جنگ‌ها به ویژه، جنگ نرم دانست و گفت: متاسفانه برخی مراکز فرهنگی که باید پرچمدار حق باشند، در جبهه صهیونیسم کار می‌کنند، برخی نیز کار فرهنگی را برای کسب شهرت و دیگران، انجام می‌دهند، در حالی که کار خدایی، فرد را از خودش می‌گیرد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه، شهدا به خود خدا متصل هستند و همیشه دل‌ها را نورافشانی می‌کنند، اظهار کرد: آنان بیرون آمدن از این دنیا که سراسر ظلمت و تاریکی است و فدا شدن در راه خدا را به ما یاد داده اند.

وی افزود: جبهه حق و باطل از همان بدو خلقت آدم بوده است و پرچم دار جبهه حق، انبیاء و پرچمدار جبهه باطل، ابلیس و در جلد فرعون، ابوسفیان و دشمنان ائمه معصومین (ع) بودند، جبهه حق و باطل، تا ظهور حضرت ولیعصر (عج) نیز مطرح خواهد بود.

وی گفت: طبق آیات قرآن، شهدا در راهشان سست نیستند و از دنیا کنده شده و تنها مقصدشان، رسیدن به خداست که شهدای کربلا، شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی نیز این ویژگی‌ها را داشتند، آن‌ها محبوب خدا شدند و به پروردگارشان توجه داشته و اهل مراقبه، محاسبه و تزکیه نفس بودند و گناهشان را می‌دیدند.

وی " بیان کرد: حب مقام و دنیا شهدا را از طرفداری از جبهه حق باز نداشته بود و شهدا نگران بودند تا مادیات آن‌ها را از جبهه حق، جدا کند.

وی اظهار کرد: طبق نظر علما، شهادت و سیر و سلوک از جمله راه‌های رسیدن به خدا هستند و بنا به نظر امام (ره) شهدا راه ۱۰۰ ساله را یک شبه پیموده‌اند، شهدا شمع راه هستند و مسیر زندگی را به ما نشان می‌دهند.

یادواره شهدای دفاع مقدس از وطن تا حرم با حضور بسیجیان و به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، در مسجد این دانشگاه، برگزار شد.

ایسنا

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

image