این مطلب ۳۵۰۲ بار خوانده شده

ترامپ باز هم عربستان سعودی را تحقیر کرد

رئیس‌جمهور آمریکا در جمع هواداران خود در «ویسکانسین» این کشور با تحقیر شاه سعودی و کشورش گفت که عربستان سعودی به جز پول، هیچ چیز دیگری ندارد.

هادی نیوز: «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در یک سخنرانی عمومی بار دیگر با ادبیاتی تحقیرآمیز عربستان سعودی را خطاب قرار داد و برای طرفدارانش از مکالمه با «ملک سلمان» شاه سعودی خاطره تعریف کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا بامداد امروز یکشنبه (به وقت تهران) در جمع حامیان خود در «ویسکانسین» سخنرانی کرد و در این تجمع به تمجید از مواضع داخلی و سیاست خارجی دولتش پرداخت.

به نوشته پایگاه «دیلی کالر»، ترامپ در بخشی از این سخنرانی، درباره عربستان سعودی گفت: «کشور‌هایی هستند که بسیار ثروتمند هستند، به یک تماس تلفنی فکر کنید که ما با آن ۵۰۰ میلیون دلار به دست آوریم. در حال حاضر ما این موضوع را در قبال بسیاری از کشور‌ها از قبیل: عربستان سعودی داریم، کشوری که بسیار ثروتمند است. ما از آن‌ها دفاع می‌کنیم. ما به عربستان سعودی کمک یارانه می‌دهیم. آن‌ها به جز پول، چیز دیگری ندارند؛ اما ما به آن‌ها یارانه می‌دهیم».

رئیس‌جمهور آمریکا ادامه داد: «آن‌ها از ما خیلی خرید می‌کنند، آن‌ها ۴۵۰ میلیارد دلار از ما خریدند. افرادی (در آمریکا) هستند که خواهان توقف مراودات ما با عربستان سعودی هستند، اما آن‌ها ۴۵۰ میلیارد دلار به ما اختصاص دادند و من نمی‌خواهم این پول را از دست بدهم».

ترامپ افزود: «درباره ارتش باید بگویم که ما به آن‌ها یارانه می‌دهیم. من با پادشاه (ملک سلمان) تماس گرفتم. من پادشاه را دوست دارم. من به پادشاه گفتم که ما داریم دار و ندارمان را به خاطر دفاع کردن از شما از دست می‌دهیم و شما پادشاه پول زیادی دارید و او به من گفت، چرا شما با من تماس می‌گیرید (و این حرف‌ها را به من می‌زنید)؟ هیچ کس تاکنون چنین تماسی با من نگرفته بود. من به او گفتم که، چون آن‌ها احمق بودند».

اظهارات تازه رئیس‌جمهور آمریکا درباره عربستان سعودی درحالی مطرح شده که او پیش از این بار‌ها با ادبیات تحقیرآمیز به عربستان سعودی یادآور شده بود که «اگر آمریکا نباشد، عربستان سعودی دو هفته بییشتر دوام نمی‌آورد».

دفاع پرس

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

image