این مطلب ۳۳۸۸ بار خوانده شده
سردار جلالی:

باید نسبت به مقابله با تهدیدات اهتمام جدی داشته باشیم

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: باید نسبت به مقابله با تهدیدات اهتمام جدی داشته باشیم؛ چراکه نشان دادن آمادگی در نیرو‌های کشور تولید بازدارندگی در مقابل دشمنان خواهد کرد.

سردار «غلامرضا جلالی» رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در نشست شورای پدافند غیرعامل استان تهران ضمن اشاره به اهمیت پدافند غیر عامل اظهار داشت: پدافند غیرعامل از موضوعاتی است که رهبری انقلاب نسبت به آن اهتمام و توجه جدی داشته و موضوع مستحکم‌سازی و غیر قابل نفوذ کردن کشور در برابر تهدیدات بیرونی از تدابیر جدی ایشان در حوزه پدافند غیر عامل است.

وی افزود: بر اساس منویات و فرامین مقام معظم رهبری مباحث مربوط به حوزه پدافند غیر عامل دائمی و همیشگی بوده و به تعبیر ایشان نباید نسبت به پررنگ شدن یا کم‌رنگ شدن تهدیدات آن را معطل کنیم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور تصریح کرد: امروز در شرایطی قرار داریم که تهدیدات درونی جدی شده و اگر نگاهی به تهدیدات دشمن داشته باشیم، خواهیم دید که آمریکایی‌ها با توجه به استراتژی افزایش فشار به بدنه کشور وارد صحنه شده‌اند و نگاه آن‌ها این است که از این اقدامات تأثیرات حداکثری را بر پیکره اقتصاد و اجتماع ایران بگذارند.

وی گفت: اعتقاد آمریکایی‌ها بر این است که تمرکز همه فشار‌ها جنگ بوده و این فشار‌ها از طریق اثرگذاری در شبکه‌های اجتماعی و عرصه‌های عمومی کشور دنبال می‌شود. بر این اساس سیاست آمریکایی‌ها ورود به جنگ نظامی با ایران نخواهد بود؛ چرا که با ورود به این عرصه فرصت تاثیرگذاری بر جامعه و اقتصاد ایران از طریق شبکه‌های اجتماعی از سوی کاخ سفید سلب خواهد شد. آن‌ها تلاش دارند با نمایش جنگ و تمرکز بر فشار اقتصادی تاثیر منفی خود را بر کشور بگذارند.

سردار جلالی خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها امروز تهدید بازار اقتصادی را در دستور کار خود قرار داده‌اند که به این مسئله تهدید ترکیبی گفته می‌شود. طرف آمریکایی به دنبال اعمال فشار اقتصادی در کنار نمایش جنگ و ایجاد ترس از آن در جامعه است و ما باید در این صحنه از آمادگی کامل برخوردار بوده و نسبت به مقابله با تهدیدات اهتمام جدی داشته باشیم؛ چراکه نشان دادن آمادگی در نیرو‌های کشور تولید بازدارندگی در مقابل دشمنان خواهد کرد.

وی بیان کرد: باید سناریو‌های دشمن را در نظر بگیریم و طرح حفاظت از جمعیت را از طریق صیانت از زیرساخت‌ها و سایر عوامل پیشگیرانه رعایت کنیم. در استان تهران در صورت بروز بحران باید بیش از ۶۰ نقطه تخلیه جمعیت به صورت پیش بینی شده داشته باشیم که در شرایط خطر و اصرار بتوانیم بیش از سه تا چهار میلیون نفر را از مناطق مخصوص خارج کرده و پس از فروکش کردن بحران به منازل خود بازگردانیم. این طرح بدون شک یکی از طرح‌های مهم است که باید در دستور کار استانداری تهران قرار بگیرد. همچنین در محدوده استان تهران مراکز پرخطری وجود دارد که در مرکز بافت شهری باقی مانده و یا باید محل‌هایی را برای استقرار صنایع پرخطر پیش بینی کرده و یا در صورت عدم امکان حریم خطر را برای این صنایع تعریف و اعمال کنیم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور تأکید کرد: طرح جامع پدافند غیرعامل در استانی در سال ۹۸ باید در استان تهران اجرایی شده تا بتوان در ذیل آن به رصد نقاط آسیب پرداخته و مقابله با تهدید‌ها را در دستور کار قرار داد.

در این نشست محسنی بندپی استاندار تهران، گودرزی معاون امنیتی و انتظامی استاندار و تعدادی از فرمانداران شهرستان‌های استان حضور داشتند.

دفاع پرس

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

image