این مطلب ۱۳۵ بار خوانده شده

تأکید شمخانی بر گفت‌وگو با طالبان با هماهنگی دولت افغانستان

دبیر شورای عالی امنیت ملی در نشست مشترک مقامات عالی امنیتی همسایگان افغانستان بر رویکرد هماهنگ ۶ کشور حاضر در نشست برای گفت‌وگو با طالبان با هماهنگی دولت افغانستان تأکید کرد.

هادی نیوز:  نشست مشترک مقامات عالی امنیتی ایران، روسیه، چین، هند، پاکستان و افغانستان بعدازظهر امروز (سه‌شنبه) ۲۸ خرداد ماه در شهر اوفا در روسیه برگزار شد.

علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی که در این نشست حضور داشت، طی سخنانی تصریح کرد: باید مراقبت کنیم که رویکرد هماهنگی بین ما برای گفت‌وگو با طالبان و با هماهنگی دولت افغانستان وجود داشته باشد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در نشست مذکور مباحثی چون اجلاس آتی، افزودن ترکیب  جدید، وضعیت داخلی افغانستان، نگرانی‌هایی موجود و راهبرد طالبان را مورد اشاره قرار داد و گفت که این موارد ضرورت هماهنگی بین ۶ کشور حاضر در نشست کنونی را ایجاد می‌کند.

شمخانی با پیشنهاد مشاور امنیت ملی افغانستان برای تشکیل جلسه معاونان امنیت کشورهای حاضر در این نشست موافقت کرد.

علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران که به دعوت رسمی «نیکلای پاتروشف» همتای روس خود برای شرکت در دهمین اجلاس امنیتی روسیه به این کشور سفر کرده است در این نشست رویکردهای جمهوری اسلامی ایران در خصوص ضرورت‌های همکاری مشترک برای مقابله با تهدیدات موجود و سازوکارهای پیشنهادی در جهت ایجاد ثبات و امنیت را تبیین کرد.

شمخانی در این نشست با اشاره به تروریسم اقتصادی آمریکا، گفت: کشورهای مستقل جهان با ایجاد سازوکارهای چندجانبه در مقابل این هیولای وحشی ایستادگی کرده و سلطه آمریکا بر نظام مالی جهانی را بشکنند.

وی صبح امروز (سه شنبه) ۲۸ خرداد ماه برای شرکت و سخنرانی در دهمین اجلاس بین المللی نمایندگان عالی امور امنیتی کشورهای جهان وارد شهر اوفا مرکز باشقیرستان روسیه شد و در این اجلاس با موضوع «تضمین امنیت ملی و توسعه اقتصادی پایدار در مقابله با تهدیدات هیبریدی» سخنرانی و در حاشیه این اجلاس با برخی همتایان خود دیدار کرد.

در این اجلاس ۲ روزه که دهمین دوره آن صبح امروز (سه‌شنبه) افتتاح  شد نمایندگان عالی کشورهای مختلف از ۵ قاره جهان در خصوص مهمترین موضوعات مشترک در حوزه امنیت بین‌الملل به بحث و تبادل نظر خواهند پرداخت.

فارس

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

image