این مطلب ۶۸ بار خوانده شده
ذوالفقاری:

روادید اربعین حذف شد

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفت: صدور ویزا برای زائران اربعین حذف شد و زائران، تنها با گذرنامه و بر اساس هماهنگی و بیمه‌نامه به زیارت می‌روند.

هادی نیوز:  «حسین ذوالفقاری» معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با سپهبد «محمد بدر» معاون وزیر کشور عراق و هیأت همراه دیدار و تفاهم‌نامه‌ای با هیأت عراقی امضا کرد.

ذوالفقاری گفت: در این دیدار تصمیماتی برای حل مشکل زائران اربعین گرفته شد تا رفت و آمد برای زائران آسان شود. بر این اساس، صدور ویزا برای زائران اربعین حذف شد و زائران، تنها با گذرنامه و بر اساس هماهنگی و بیمه‌نامه به زیارت می‌روند.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور ادامه داد: قرار شد دو کشور در خصوص بازگشایی مرز خسروی تلاش کنند که اگر زمینه رفت‌ و‌ آمد در آن مسیر حل شد به تردد زائران کمک شود. بر اساس توافق، از اول محرم انتقال مواد غذایی بدون گرفتن عوارض و از مرز سومار انجام می‌شود.

وی افزود: آمادگی داریم که امکانات حمل‌ و نقل زائران را در اختیار طرفین عراقی قرار دهیم تا به زائران کمک شود. با نهایی شدن تفاهم، قرار شد که تردد زائران اربعین از دهم محرم شروع شود؛ زیرا با زیاد شدن زمان اربعین، با ازدحام جمعیت در دو طرف مرز‌ها مواجه نشویم.

ذوالفقاری یادآور شد: ظرفیت‌ها محدود است و اگر مردم همکاری نکنند، ارائه خدمات ازجمله اسکان و تغذیه امکان‌پذیر نخواهد بود. با تدبیر و مدیریت مناسب جمعیت بیشتری به زیارت می‌روند.

دفاع پرس

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

image