این مطلب ۳۶۷ بار خوانده شده
مدیر «بنیاد رند پال» خبر داد

«آيت الله مايك» كيست و نقشش در اغتشاشات اخير چه بود؟

دولت ترامپ از طریق «مرکز مأموریت ایران» در سازمان «سی. آی. ای» به رهبری «آیت الله مایک» (مایکل دی آندریا) در اعتراض‌های چند روز اخیر ایران نقش بازی کرد. هدف آیت الله مایک تغییر رژیم ایران با کمک سازمان مجاهدین خلق و گروه‌های تجزیه طلب است.

هادی نیوز: مصاحبه دنیل مک‌آدامز، مدیرعامل اندیشکده «رند پال»، که فرزندش سناتور رند پل دوست بسیار نزدیک دونالد ترامپ است، با شبکه «آر. تی»

 
مجری برنامه [ریک سانچز]: آیا فکر می‌کنید که نا آرامی ایران فقط [کار رژیم]برای تخلیه بخار [خشم]مردم است که بیرون می‌دهد، و یا این ناارامی‌ها ادامه خواهند داشت؟

مک آدمز: این گونه نا آرامی‌ها بیشتر کار "مرکز ماموریت [برای سرنگونی رژیم]ایران" است که توسط دولت ترامپ سال گذشته آغاز شد، و اگر به خاطر داشته باشید مایکل دی آندره به مدیریت آن منصوب شد. او مامور سازمان سیا است که با عنوان "آیت الله مایک" شناخته می‌شود. او مسلمان شده است، ولی نفرت غریزی عمیقی درباره ایران دارد. به او گفته شد "هر کاری که لازم است؛ هر کاری که [فکر می‌کنی]باید بکنی، انجام بده تا ایران را بی ثبات کنی و رژیم آن را سرنگون کنیم". این کسی است که بعد از [حملات تروریستی]۱۱ سپتامبر در شکنجه بازداشت شدگان نقش مهمی داشت و در این کار هیچ گونه درنگی نمی‌کند. چنین شخصی را مدیر سیاست [بی ثبات و سرنگون کردن ایران]کرده ا‌ند. یکسال و نیم پیش هم ناآرامی در ایران وجود داشت، و حالا هم فکر می‌کنیم که این ناارامی‌ها نتیجه افزایش قیمت بنزین است. خیر، طرح‌های [سیاست]بی ثبات کردن [کشور های]گوناگون است که از هنگ کنگ تا اوکراین و ایران می‌بینیم، و این [ناارامی‌ها نتیجه]کوشش برای سرنگونی یک دولت دیگر [دولت ایران]است.

مجری: دوباره بفرمایید این شخص کیست؛ نام او چیست؟

مک ادمز: لقب او آیت "الله مایک" است، نام او مایکل دی آندره است که از سال ۱۹۷۹ مامور عملیاتی سازمان سیا بوده است که حالا رئیس "مرکز ایران" در سازمان سیا است و مدیر تمامی عملیات مخفی برای بی ثبات نمودن آن کشور می‌باشد. روزنامه نیویورک تایمز مقاله‌ای در باره سابقه او در سال ۲۰۱۷ منتشر نمود. این کار‌هایی است که این‌ها [سیا]انجام می‌دهند. این جور انسان‌ها آشوب در همه جا درست می‌کنند. مایکل کوزک کسی است که نا آرامی‌ها در بولیوی را رهبری می‌کند و به دنبال سرنگونی حکومت [آقای اوو مورالس]بود.

مجری: در ایران این کار را چگونه انجام می‌دهند؟ ایران یک جامعه بسته است، و من و شما نمی‌توانیم ویزا بگیریم و برای تعطیلات به آنجا برویم؟

مک ادمز: آن‌ها با برخی از مردم داخل ایران کار می‌کنند. آن‌ها با اقلیت‌های قومی [تجزیه طلبان]و مذهبی کار می‌کنند. آن‌ها سازمان مجاهدین را دارند که به عنوان مامور آمریکا به داخل ایران می‌روند و جا‌های مختلف را منفجر می‌کنند و مردم را به قتل می‌رسانند. یکبار دیگر ما خود را متحد کسانی کرده ایم [مجاهدین و تجزیه طلبان]که به طور مطلق بد هستند، فقط برای این که می‌خواهیم رژیم ایران را سرنگون کنیم، ولی [این گونه عملیات]همیشه با آشوب پایان می‌یابند.

جوان آنلاین

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

image