این مطلب ۱۹۷ بار خوانده شده

استان تهران تاکنون رتبه اول ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی مجلس را دارد

به گفته معاون سیاسی استاندار تهران استان تهران تاکنون به‌عنوان رتبه اول ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی مجلس شناخته شد.

هادی نیوز: شکراله حسن‌بیگی معاون سیاسی استاندار تهران پیش از ظهر امروز با حضور در محل ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی مجلس با ارائه آماری اظهار داشت: دیروز آنهایی که ثبت نامشان در کل کشور نهایی شد، ۷۸۹ نفر بودند که از این تعداد ۲۱۴ داوطلب در استان تهران ثبت‌نام کرده‌اند که رتبه اول کشور را داشتیم و از این تعداد ۱۹ درصد خانم و ۸۱ درصد هم از آقایان بودند. 

وی با مقایسه روز اول ثبت نام از داوطلبان در مجالس یازدهم با نهم و دهم خاطرنشان کرد: در مجلس نهم روز اول ۲۷ نفر ثبت نام داشتیم که از این تعداد ۷ درصد خانم و ۹۳ درصد آقایان بودند و در مجلس دهم نیز، در روز اول ثبت نام ۹۴ ثبت نام کردند که ۱۴ درصد خانم ها و ۸۶ درصد هم آقایان بودند. 

حسن‌بیگی به آخرین آمار ثبت نام یازدهمین دوره مجلس نیز اشاره کرده و گفت: در روز دوم تا این لحظه در ستاد ثبت نام از داوطلبان از حوزه تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر ۳۰ نفر قطعی شده است. ثبت نام از ساعت ۸ صبح آغاز و تا ساعت ۱۸ نیز تا روز ۱۶ آذر ادامه دارد.

وی گفت: گفت: از ۲۵ فرآیند انتخابات ۲۴ فرایند الکترونیکی است و فقط مرحله اخذ رای و شمارش آراست که برای انجام آن نیازمند ایجاد زیرساخت و هماهنگی شورای نگهبان هستیم.

وی در پایان ادامه داد: در رابطه با طرح ثبت نام الکترونیکی هم بحث شده بود که نیاز به نرم افزار خاصی داشتیم و در نهایت ساخت و طراحی آن به انتخابات نرسید.

منبع: فارس

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

image