این مطلب ۳۱۹ بار خوانده شده

حرف روز/ بازی دوگانه‌ با انتخابات!

رهبر معظم انقلاب اسلامی چهارشنبه هفته‌ گذشته در دیدار هزاران نفر از قشرهای گوناگون مرم با ایشان، با ابراز تأسف و انتقاد از برخی حرف‌های حاشیه‌ساز در زمینه انتخابات تأکید کردند[...]

یادداشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی چهارشنبه هفته‌ گذشته در دیدار هزاران نفر از قشرهای گوناگون مرم با ایشان، با ابراز تأسف و انتقاد از برخی حرف‌های حاشیه‌ساز در زمینه انتخابات تأکید کردند: «وقتی انتخابات از ابعاد مختلف دارای این همه اهمیت و تأثیرگذاری است، نباید با حاشیه‌سازی، سخنان گوناگون و حرف‌های دلسردکننده آن را از رونق انداخت. گویندگانی که تریبون دارند یا به ‌واسطه جایگاه خود می‌توانند در رسانه‌ها و فضای مجازی حرف بزنند، نباید جوری اظهار نظر کنند که دشمن با بزرگ‌نمایی حرف آنها، برای دلسرد کردن مردم، خوراک گیرش بیاید. وقتی شما به دروغ می‌گویید این انتخابات مهندسی شده و یا اینکه انتخابات نیست، انتصابات است، مردم دلسرد می‌شوند. چگونه است که انتخابات وقتی به نفع شماست صحیح و متقن است، اما وقتی به نفع شما نیست، انتخابات خراب است.»
سخنان مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره انتخابات از آن رو اهمیت دارد که طی چند دوره انتخابات گذشته تاکنون جریانی می‌کوشد تا با اپوزیسیون‌نمایی و رفتارهای متمایز در حوزه کنش سیاسی و تحلیل‌های اجتماعی، فاصله معناداری را بین خود با حاکمیت و هسته مرکزی نظام در ذهن عموم جامعه ایجاد کند. به احتمال زیاد انگیزه چنین اقدامی، که در هیچ کجای دنیا رخ نمی‌دهد. ریشه در این دارد که آنها می‌خواهند آرای بخش معترض و ناراضی جامعه را با ایجاد دوقطبی بین خودشان و نظام، به سمت جریان سیاسی مورد نظر خودشان سرازیر کنند. کدام گروه حاضر است امنیت و توان بازدارندگی نظامی کشور خود را در آستانه انتخابات زیر سؤال ببرد و ساختار سیاسی را به آدم‌کشی متهم کند؟ این اتفاق تلخ اما در انتخابات ۱۳۹۶ ایران رخ داد. همین جماعت هم‌اکنون بر عملکرد شورای نگهبان متمرکز شده است و انتخابات را انتصابات و تشریفات معرفی می‌کند.
واقعیت این است که هیچ کس بازیگران سیاسی کشور را از داشتن افکار خاص خود نهی نکرده است، اما معنایی ندارد از یک سو به ارکان ساختاری نظام تهمت زده شود و نسبت ناروا داد و موضوع مهمی به نام انتخابات را با تعابیر نادرست دیگری خطاب قرار داد و از دیگر سو تمام تلاش‌ها برای به دست آوردن قدرت و مناصب حکومتی باشد؛ بماند که این گروه در این سال‌ها برنده بسیاری از انتخابات‌هایی بودند که اکنون از آن به نام تشریفات یاد می‌کنند!

منبع: سایت بصیرت

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

image