این مطلب ۱۸۶ بار خوانده شده

۲۲ بهمن اقتدار سلیمانی‌ها

ملت انقلابی ایران اسلامی فردا به استقبال چهل و یکمین بهار انقلاب می‌روند که سردار دل‌ها جبهه مقاومت در میان آن‌ها نیست. اربعین او با ۲۲ بهمن مقارن شد. او رفته است، اما مکتب و راهش ماندگار شده این حقیقت را می‌توان با میلیون‌ها سلیمانی در ۲۲ بهمن مشاهده کرد سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی زنده است.

هادی نیوز: یک رسم دیرین شده که احزاب و گروه‌ها و نهاد‌ها و افرادی که مرجعیت سیاسی و اجتماعی دارند، از مردم دعوت می‌کنند تا در مراسم بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شرکت کنند. واقعیت، اما این است که مردم همیشه آمده‌اند و پس از این هم خواهند آمد و خود صاحب‌خانه و برگزارکننده جشن هستند و آن دعوت‌نامه‌ها تأثیری در میزان حضور مردم ندارد، اما لطفش آن است که نشان می‌دهد مسئولان و نهاد‌ها هم هر جا مردم بایستند، ایستاده‌اند و نمی‌خواهند از شکوه حضور این ملت عقب بمانند. در واقع این مردم هستند که با حضوری همیشگی، مسئولان را دعوت به حضور در جشن انقلاب‌شان می‌کنند. انقلابی که به نام هیچ‌کس نیست؛ به نام ملتی است که پشت سر رهبر و مقتدای خویش یک انقلاب تاریخی را رقم زد. همان ملت همچنان پای انقلاب اسلامی خود ایستاده است و گواه ما قدم‌هایی است که فردا چهل و یک سالگی ۲۲ بهمن ۵۷ را گرامی می‌دارد.

این بار حضور مردم رنگ پاسداشت شهادت هم دارد؛ اربعین سردار شهید ملت، حاج قاسم سلیمانی هم مصادف با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی شده و همزمانی معناداری است. او ثمره این انقلاب بود و خونش پیام تبلیغ انقلاب. مردم هم ایثار او را با بند بند وجود خود درک کرده‌اند و آن محبت و احترام و قدرشناسی که در مراسم‌های متعدد تشییع و بزرگداشت جلوه کرد، بروز درک انقلابی ملت است. ۲۲ بهمن هم اینگونه خواهد شد.
جشن سالروز انقلاب، بر مبنای پاسداشت استقلال و آزادی ملت و کشور است و سردار شهید هم شهید استقلال و آزادی این سرزمین بود. سخنرانان مراسم تهران رئیس جمهور به روال هر ساله و نیز دختر شهید قاسم سلیمانی به مناسبت چهلمین روز شهادت سردار است. دعوت احزاب و گروه‌ها و نهاد‌ها بسیار است و صرفاً در این گزارش سخنان مراجع تقلید را آورده‌ایم.
۵ هزار و ۲۰۰ شهر و روستا میزبان راهپیمایی ۲۲ بهمن
نصرت‌الله لطفی، قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: راهپیمایی ۲۲ بهمن در هزار شهر و ۴ هزار و ۲۰۰ روستای کشور امسال برگزار خواهد شد. راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال از ساعت ۹ صبح در سراسر کشور برگزار می‌شود و در تهران نیز از ۱۲ مسیر اصلی راهپیمایی خواهیم داشت. وی گفت: در شامگاه دوشنبه ۲۱ بهمن ساعت ۲۱ در سراسر کشور ندای الله اکبر از بام‌ها، مأذنه ها، پایگاه‌های مقاومت بسیج و هر کوی و برزن شنیده خواهد شد. هم زمان نیز با هماهنگی نیرو‌های مسلح آسمان تهران و برخی از شهر‌ها نورافشانی خواهد شد.
لطفی اضافه کرد: گرامیداشت یاد و خاطره سردار دل‌ها سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی از ویژگی‌های راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال است. خانواده سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در این راهپیمایی سخنرانی خواهند کرد و در صورت موافقت این خانواده محترم از وصیت‌نامه شهید حاج قاسم سلیمانی نیز رونمایی می‌شود.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: علاوه بر برگزاری گروه‌های سرود دانش‌آموزی با مشارکت ۶۰۰ هزار دانش‌آموز در گروه‌های هزار و ۳۵۷ نفره در سراسر کشور، رزم نوازان نیز به اجرای برنامه خواهند پرداخت. گلباران میدان آزادی، برگزاری مراسم ویژه چتربازان همچنین سخنرانی رئیس جمهور و قرائت قطعنامه از دیگر بخش‌های مراسم بزرگ میدان آزادی خواهد بود. قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از حضور ۶ هزار خبرنگار داخلی و خارجی برای پوشش راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن و برنامه‌های دهه فجر انقلاب اسلامی خبر داد. وی افزود: ۲۰ هزار غرفه فرهنگی، هنری و مشاوره‌ای در مسیر‌های راهپیمایی سراسر کشور به راهپیمایان در ۵ هزار و ۲۰۰ نقطه کشور خدمات‌رسانی می‌کنند. تاکنون ۲۵۰ کیلومتر مسیر راهپیمایی برای استفاده راهپیمایان از صدای مراسم بلندگو نصب شده است که ۱۵ کیلومتر آن در تهران و اطراف میدان آزادی است.
مشکلات معیشتی هست، اما ۲۲ بهمن تجلی وحدت ماست
مراجع عظام تقلید از مردم انقلابی و فهیم ایران اسلامی خواستند در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی حضوری پرشور و انقلابی در راهپیمایی ۲۲ بهمن داشته باشند.
آیت‌الله مکارم شیرازی در درس خارج فقه خود با دعوت از مردم برای حضور در راهپیمایی بزرگداشت سالروز پیروزی انقلاب گفت: اگر مردم در این روز تاریخی حضور پررنگی نداشته باشند باعث می‌شود دشمن تحریم بیشتری به کشور وارد کند. او تأکید کرد که قهر با انتخابات و راهپیمایی حرکتی عاقلانه نیست.
آیت‌الله نوری همدانی هم در درس خارج فقه گفت: مردم ایران اسلامی در ۲۲ بهمن امسال هم همانند سال‌های گذشته با حضور پرشور خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن، پشتیبانی و حمایت خود از انقلاب اسلامی و وحدت و اتحاد خود را به جهانیان اعلام خواهند کرد عظمت اسلام را به نمایش خواهند گذاشت. درست است که از لحاظ اقتصادی و معیشتی مردم دچار مشکلاتی هستند، اما حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن تجلی وحدت فکر و اندیشه ما است.
در راهپیمایی باید به مسئولان گفت که در خدمت مردم باشند
آیت‌الله جوادی آملی هم در درس خارج فقه گفت: همه ما در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت می‌کنیم و این را حق خود می‌دانیم. وی با بیان اینکه در راهپیمایی امسال شعار‌ها به دو بخش تقسیم می‌شود، افزود: بخشی از شعار‌ها در این راهپیمایی همان شعار‌های اوایل انقلاب یعنی خداباوری و دین باوری است. بخش دیگر شعار‌های ۲۲ بهمن معطوف به فساد ستیزی است که باید در مردم و مسئولان نهادینه شود. اگر خواهان حکومت اسلامی هستیم باید به اقتصاد مردم رسیدگی و معیشت آنان درست شود.
آیت‌الله جوادی آملی همچنین مطالبات مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن را برپایی حکومت اسلامی و مقابله با غارتگران بیت المال دانست و گفت: در این راهپیمایی باید به مسئولان متذکر شد که در خدمت مردم و رونق تولید در کشور باشند. در نظام اسلامی ما افراد صالح و درستکار بسیاری وجود دارد، اما باید با همان عده معدودی که فساد می‌کنند برخورد شود.
منبع: روزنامه جوان

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

image