این مطلب ۷۹ بار خوانده شده
معاون بهداشت و درمان سپاه:

به‌کارگیری همه ظرفیت‌های سپاه برای مقابله با «کرونا»/ کرونا را می‌توان یک «بیماری سیاسی» تلقی کرد

سردار احمد عبداللهی گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همه ظرفیت‌های بهداشتی خود را در استان‌های درگیر با ویروس کرونا، در خدمت مردم قرار داده است.

هادي نيوز: سردار «احمد عبداللهی» معاون بهداشت و درمان کل سپاه، امروز (پنج‌شنبه) در نشست خبری دهمین کنگره میان‌دوره‌ای جامعه جراحان (طب رزم) و هشتمین دوره اهدای جایزه ملی «شهید دکتر رهنمون»، با بیان اینکه امروز جامعه پزشکی جمهوری اسلامی ایران سرآمد منطقه و دنیا عرصه پزشکی است، اظهار داشت: بسیاری از پزشکان ما خصوصاً در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نفرات مرجع و پیشقراولان عرصه تخصص خودشان هستند.

وی افزود: امروز به اذعان مراجع علمی دنیا، ما در عرصه شتاب علمی، رتبه اول دنیا را داریم که این موفقیت مرهون آن حرکت جهادی است که جامعه پزشکی ما خصوصاً بعد از دوران دفاع مقدس آغاز کرده و وارد سنگر علمی شدند.

سردار عبداللهی تأکید کرد: امروز اگر وضعیت پزشکی کشور را با ۳۰ یا ۴۰ سال پیش مقایسه کنیم، پیش از پیروزی انقلاب اسلامی پزشکان بنگالی و هندی در کشور ما حضور داشتند؛ اما امروز نه‌تنها هیچ پزشک خارجی در کشور ما وجود ندارد؛ بلکه با پدیده‌ای به عنوان «توریسم درمانی» مواجه هستیم.

وی گفت: دیروز پزشکان ما در دوران دفاع مقدس، حضور غیرتمندانه، فداکارانه و ایثارگرانه خود را به منصه ظهور رساندند و امروز نیز در عرصه مبارزه با ویروس «کرونا» که شاید بتوان آن را به‌عنوان یک «بیماری سیاسی» تلقی کرد، در صف اول مبارزه با این بیماری هستند.

معاون بهداشت و درمان سپاه، با بیان اینکه امروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این کارآمدی را دارد که در همه عرصه‌ها خصوصا در عرصه پزشکی پیشتاز باشد، تصریح کرد: امروز در قم یک بیمارستان ۱۰۰ تخت‌خوابی سیار را آماده داریم که در صورت اعلام نیاز وزارت بهداشت، آن را در اختیار مردم قرار دهیم.

وی افزود: امروز اقدامات خود را با هماهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌های درگیر با ویروس کرونا انجام می‌دهیم و وسایل بهداشتی نظیر ماسک، لباس‌های حفاظت فردی و مواد ضدعفونی‌کننده را به این استان‌ها ارسال کرده‌ایم.

سردار عبداللهی ادامه داد: سامانه‌های ضدعفونی‌کننده که برای رفع آلودگی هستند را به استان‌های درگیر با ویروس کرونا اعزام کرده و در صورتی که این استان‌ها خصوصاً قم و گیلان بازهم اعلام نیاز کنند، دوباره در خدمت آن‌ها هستیم.

وی خاطرنشان کرد: بیماری کرونا یک بیماری ویروسی تنفسی و همانند بیماری‌های ویروسی نظیر آنفلوآنزا و سرماخوردگی است که معمولا همه افراد به آن‌ها مبتلا می‌شوند؛ اما تفاوت آن یک «تفاوت سیاسی» است؛ چراکه قرار است دنیای استکبار ترس آن را در جامعه ما برجسته کند.

معاون بهداشت و درمان سپاه با تأکید بر اینکه به‌همت مدیران عرصه سلامت کشور، بیماری کرونا مهار خواهد شد، گفت: یقیناً بیماری کرونا را در بازه زمانی بسیار کوتاه، فراتر از انتظار دشمنان شکست خواهیم داد.

وی با اشاره به موفقیت‌هایی که در عرصه شکست ویروس کرونا در کشور به‌دست آمده است، گفت: امروز بیش از ۱۵ درصد از بیماران بهبودیافته از کرونا، از بیمارستان‌های کشور مرخص می‌شوند که این موضوع گویای جلوه‌هایی از موفقیت در شکست این ویروس است و ان‌شاءالله در روزهای آینده، این معضل در کشور ما برطرف خواهد شد.

سردار عبداللهی با بیان اینکه امروز ویروس کرونا بیش از ۴۰ کشور را آلوده کرده است، به جوسازی‌های بنگاه‌های خبری بیگانه علیه جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و تصریح کرد: بنگاه‌ خبری نظیر بی‌بی‌سی روز گذشته از نزدیک به ۴۸ خبری که درباره کرونا مخابره کرده‌، ۳۲ خبر مربوط به ایران بوده است؛ بنابراین کاملاً مشخص است که یک برنامه هدفمند برای ایجاد رعب و وحشت در کشورمان دارند؛ در حالی که ممکن است افراد زیادی به این ویروس مبتلا شده و خودشان بهبود یافته باشند؛ اما چون با چاشنی رعب و وحشت سیاسی همراه نبود، مسئله‌ای برای آن‌ها ایجاد نکرده است.

وی خاطرنشان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همه ظرفیت‌های بهداشتی خود را در استان‌های درگیر با ویروس کرونا، در خدمت مردم قرار داده است و هر زمانی که هرگونه نیازمندی در وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی احساس شود، برای مشارکت در شکست ویروس کرونا، خدمت‌گزار مردم هستیم.

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

image