این مطلب ۵۷۸ بار خوانده شده

بهترین دعا در لیلةالرغائب پُر فیض چیست؟

درفرهنگ اسلامی دعا و عبادت در شب نورانی لیلةالرغائب که در‌های آسمان بر روی زمین و زمینیان باز است، بسیار سفارش شده است. اما به راستی در شرایط فعلی جامعه، بهترین دعایی که یک مومن راستین می‌تواند از درگاه باری تعالی داشته باشد چیست؟

هادي نيوز:  امشب، نخستین شب جمعه‌ی ماه رجب است. شبی که در فضیلتش روایت‌ها آمده است. شبی که معروف به شب آرزو‌ها (لیلةالرغائب) است.

شبی که در‌های آسمان از هر شب گشوده‌تر است و دعا‌ها و آمال و آرزو‌های مومنین به استجابت نزدیک‌تر است. شبی که به روایتی شب آمال و آرزو‌ها و دعا‌های مومنین به درگاه حق تعالی است و از سویی دیگر شب استجابت دعا از جانب خداوند یکتا و نیز شب عفو و بخشش و رحمت اللهی است.

در روایتی از حضرت نبی صلوات الله علیه و آله آمده است که در روز پنج شنبه‌ی اول ماه رجب المرجب روزه گرفتن مستحب است. خواندن نماز دوازده رکعت بین نماز مغرب و عشاء در این شب پر فیض از دیگر اعمال این شب است.

درفرهنگ اسلامی دعا و عبادت در این شب نورانی که در‌های آسمان بر روی زمین و زمینیان باز است، بسیار سفارش شده است. اما به راستی در شرایط فعلی جامعه، بهترین دعایی که یک مومن راستین می‌تواند از درگاه باری تعالی داشته باشد چیست؟

در روزگاری که انواع بیماری‌ها به ویژه ویروس کرونا به جان مردم افتاده و بسیاری را نیز به کام مرگ کشانده بهترین آرزو، دعا برای شفای عاجل بیماران در سراسر جهان است. همه‌ی انسان‌ها فارغ ازاینکه از چه نژاد و تیره ودسته‌ای باشند، مخلوق دست ذات اقدس احدیت هستند و سزاوار است انسان مومن پیش از این که برای خودش چیزی از خداوند بخواهد، طلب عافیت و سلامت و تندرستی برای دیگر همنوعانش بکند که بهترین دعا به درگاه خداوند در این روز‌های سخت و بحرانی است.

باری در این روز‌های سخت بیماری و مریضی بهترین دعا «اللهم اشف کل مریض» است. بهترین وردی که در این روز‌های پر خیر و برکت می‌توان بر لب داشت دعای شفای عاجل بیماران است.

مومنین راستین کسانی هستند که در این شب پر برکت دعای «یا من اسمه دوا و ذکره شفا» ورد زبانشان است و از درگاه خداوند بزرگ درمان بیماران دردمند را استعانت دارند. دیگر از کسانی که باید در این شب پر فیض دعا کرد، سپید جامگانی هستند که شبانه روزی در خدمت مردم درد کشیده اند و خدمت رسانی می‌کنند. قشری که این روز‌ها چه در داروخانه‌ها و چه در مراکز بهداشتی و درمانی به خدمت می‌پردازند: پرستاران، پزشکان، خدمه و کارمندان بیمارستان‌ها،مراکز درمانی، داروخانه‌ها و.... بهترین دعا در این شب، دعای خیر برای این عزیزان است که از سلامت خود برای سلامتی دیگران درمی گذرند.

دفاع پرس

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

image