این مطلب ۱۲۵ بار خوانده شده
رویترز:

سازمانهای جاسوسی آمریکا در ماه ژانویه درباره کرونا هشدار داده بودند

خبرگزاری رویترز گزارش داد که سازمانهای اطلاعاتی آمریکا در ماه ژانویه اولین گزارش خود را در زمینه ویروس کرونا ارائه کرده و به کنگره این کشور درباره شیوع آن هشدار داده بودند.

هادی نیوز: پنج منبع در سازمانهای اطلاعاتی آمریکا می‌گویند که سازمانهای جاسوسی این کشور به دنبال جمع آوری اطلاعاتی برای ارائه یک تصویر دقیق از اپیدمی کرونا در سطح جهان هستند.

آنها مدعی هستند که به دلیل کنترلهای دولتی شدید، درباره ارزیابی شرایط در چین، روسیه و کره شمالی با شکافهای جدی مواجه هستند. 

بنابر ادعای خبرگزاری رویترز، دو منبع نیز در این میان گفته‌اند که این سازمانهای اطلاعاتی دیدی محدود در زمینه تاثیر کامل این اپیدمی در ایران دارند، هرچند که در زمینه ابتلای افراد طبقه حاکم و همچنین مردم عادی در این کشور اطلاعاتی در منابع رسمی و همچنین شبکه‌های اجتماعی وجود دارد. 

یکی از این منابع اطلاعاتی که نخواسته به دلیل حساسیت موضوع نامش فاش شود گفته است که آژانسهای اطلاعاتی آمریکا اولین گزارش محرمانه خود را در زمینه ویروس کرونا در ماه ژانویه ۲۰۲۰ به نمایندگان کنگره آمریکا ارائه کرده‌اند و به آنها در زمینه شیوع این بیماری هشدار اولیه داده بودند. 

ویروس کرونا اولین بار در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان در چین گزارش شده بود. 

اطلاعات رویترز نشان می‌دهد که تا کنون حدود ۷۴۰ هزار نفر در ۲۰۰ کشور جهان به کرونا مبتلا شده که ۱۵۲ هزار نفر از آنها در آمریکا هستند.

رویترز در پایان نوشت که اداره ریاست اطلاعات ملی آمریکا که بر ۱۷ نهاد اطلاعاتی این کشور نظارت میکند از اظهار نظر در این زمینه خودداری کرده است. 

فارس

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

image