این مطلب ۲۵۴ بار خوانده شده

هدف استکبار توقف علمداران انقلاب اسلامی است

محمد صادق کوشکی گفت: حزب الله پرچمدار و علمدار انقلاب اسلامی در غرب آسیاست. همانطور که دشمنان به دنبال زدن این علمدار هستند دوستان هم باید به دنبال تقویت این علمدار باشند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد شب گذشته با تاکید بر لزوم اجرای قطعنامه ۱۵۵۹ خواستار خلع سلاح همه گروه‌های مسلح لبنان شد. شورای امنیت همچنین تاکید کرد که همه طرف های لبنانی باید مشارکت در هرگونه درگیری خارجی را متوقف کنند. علاوه بر آن روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» در ادامه مدعی شد که «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل متحد از دولت و ارتش لبنان خواسته تا اقدام به خلع سلاح حزب‌الله کنند. طبق ادعای روزنامه مذکور صهیونیستی، دبیر کل سازمان ملل تاکید کرد: از دولت و نیروهای مسلح لبنان می‌خواهم تا همه تدابیر لازم را برای جلوگیری از دستیابی حزب‌الله و سایر گروه‌های مسلح این کشور به سلاح به کار گیرند.

محمد صادق کوشکی عضو هیات علمی دانشگاه تهران و تحلیل‌گر مسائل سیاسی در این رابطه گفت: پس از عدم موفقیت آمریکایی‌هایی و صهیونیست‌ها و حامیان اروپایی آن‌ها در خلع سلاح حزب الله از طریق نفوذ در ساختار دولت لبنان و روی کار آمدن یک رئیس جمهور مخالف حزب الله، که  پروژه طولانی چند ساله‌ای بود و با روی کار آمدن ژنرال میشل عون این پروژه ناکام ماند، تاکید جدی آمریکایی‌ها و صهیونیست ها بر لزوم خلع سلاح حزب الله به این دلیل است که آنها می دانند حزب الله یک موازنه گر است به نفع محور مقاومت و مسیر انقلاب اسلامی و اگر حزب الله سلاح خودش را از دست بدهد خط محور مقاومت نه تنها در لبنان بلکه در محور مقاومت در سوریه، یمن و در عراق و فلسطین هم تضعیف خواهد شد.

عضو هیئت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران اشاره کرد: الان مهمترین وزنه‌ای که باعث شده تمام طرح‌های آمریکایی‌ها در مورد سرنوشت فلسطین اشغالی به نتیجه نرسید وزنه‌ای به نام سلاح مقاومت است.  سلاح مقاومت فقط تسلیحات حزب الله نیست، مسلح بودن حزب یک نماد و علم و پرچم است از پیروزی و موفقیت انقلاب اسلامی در منطقه غرب آسیا. آنها می‌دانند اگر بتوانند این پرچم را پایین بیاورند می‌توانند به سادگی با انصار الله یمن و حشدالشعبی عراق برخورد کنند و اهداف خودشان را در سوریه پیش ببرند. به همین خاطر خلع سلاح حزب الله برایشان بسیار مهم و حیاتی است. بعد از ناکامی که عرض کردم پس از نفوذ در ساختار دولت لبنان، آنها سراغ ابزار سازمان ملل رفتند.

کوشکی با اشاره به  توصیه دبیرکل سازمان ملل و اینکه این توصیه ضمنانت حقوقی اجرایی ندارد، تصریح کرد: به هر حال به خاطر نفوذ جدی که آمریکایی‌هایی و صهیونیست‌ها، در سازمان ملل دارند اصلا این  روند عجیبی نیست که دبیر کل سازمان ملل مجبور بشود و البته شاید دیدگاه‌های وی نیز نزدیک به این تصمیم‌گیری‌ها باشد و توصیه کند که دولت و ارتش لبنان که روند خلع سلاح حزب الله را آغاز کنند. اما حرکت دومی که آمریکایی‌ها و صهیونیست‌هاآغاز کردند از طریق شورای امنیت طراحی و کلید زده شد.  

این استاد دانشگاه درباره ابعاد قانونی جلسه شورای امنیت بیان کرد:  چین و روسیه در این جلسه حاضر نشدند و به همین خاطر خروجی جلسه شورای امنیت فقط در حد یک خواسته و توصیه مطرح شد. در داخل لبنان گروه‌های مسلح فراوانی فعال هستند، همه گروه ‌های سیاسی لبنان یک بخش نظامی مخفی دارند اما این گروه‌ها وزن و اعتباری ندارند؛ کاملا مشخص است که چرا به دنبال خلع سلاح حزب الله هستند چون دارند حزب الله را و بخش نظامی حزب الله (مقاومت اسلامی)  موازنه کننده تحولات غرب آسیا می‌دانند.

وی افزود: این حرکت متحدان آمریکایی‌ها، صهونیست و اروپایی‌ها، اعترافی از سوی آنهاست که نشان می‌دهد حزب الله قدرتی است که به نفع انقلاب اسلامی و جریان محور مقاومت تحولات غرب آسیا را موازنه کنند.

کوشکی در ادامه گفت: حزب الله قطعا واکنش مناسبی به این درخواست‌ها نشان خواهد داد. فراموش نکنیم حزب الله بحران‌های بشدت سخت تری را پشت سر گذاشته است. از این نظر نگرانی خاصی نیست که حزب الله نتواند این فشارها را تحمل کند. اما پیگیری دشمنان حزب الله می‌تواند نگران کننده باشد و طبیعتا در جبهه دوستداران حزب الله باید پیگیری برای خنثی سازی این فشارها وجود داشته باشد. همانقدر که آمریکایی‌ها، صهیونیست‌ها و اروپایی‌ها تلاش می‌کنند از هر روشی و از هر وسیله ‌ای برای زمین‌ گیر کردن حزب الله و خلع سلاح کردن استفاده می‌کنند.

این تحلیل‌گر سیاسی در پایان گفت: حزب الله پرچمدار و علمدار انقلاب اسلامی در غرب آسیاست. اگر این علم بر زمین بیفتد آنوقت خیلی حرکت انقلاب اسلامی سخت خواهد شد. همانطور که دشمنان به دنبال زدن این علمدار هستند دوستان هم باید به دنبال تقویت این علمدار باشند و فراموش نکنیم مدت کوتاهی نگذشته که آلمانی‌ها هم تلاش کردند ضربه‌ای را به جایگاه سیاسی و قانونی حزب الله وارد کنند. آلمانی‌ها این گروه را تروریستی اعلام کردند و دستگیری هایی را در آلمان انجام دادند. این کنش‌ها قطعات یک پازل است که این پازل ها را در کنار هم بچینیم خیلی دقیق‌تر و روشن‌ می‌شود هدف نهای استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل متوقف کردن علمداران انقلاب است.

منبع: مشرق

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

image