این مطلب ۷۲ بار خوانده شده

پیشتازی حدود ۴۰ درصدی بایدن از ترامپ در کالیفرنیا

بر اساس نظرسنجی انجام شده در ایالت کالیفرنیا درباره انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا، نامزد دموکرات‌ها حدود ۴۰ درصد از رئیس جمهور کنونی آمریکا جلوتر است.

هادي نيوز: بر اساس نتایج تازه‌ترین نظرسنجی انجام شده در ایالت کالیفرنیا،‌«جو بایدن» نامزد دموکرات‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، حدود ۴۰ درصد از «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا پیشتر است.

روزنامه «لس‌آنجلس تایمز» گزارش داد که بر اساس نظرسنجی مرکز مطالعات دولتی موسسه برکلی، بایدن از حمایت ۶۷ درصدی سوال شوندگان در ایالت کالیفرنیا برخوردار بوده این در حالی است که این آمار درباره ترامپ تنها ۲۸ درصد است.

حمایت مردم کالیفرنیا از بایدن باعث شگفتی نیست اما شکاف وسیع میان طرفداران بایدن و ترامپ در این ایالت نکته قابل توجهی به شمار می‌آید. در نظرسنجی‌های سال ۲۰۱۶ در کالیفرنیا، «هیلاری کلینتون» نامزد دموکرات‌ها در آن انتخابات، حدود ۳۰ درصد از ترامپ جلوتر بود.

بر اساس گزارش لس‌آنجلس تایمز، نرخ مقبولیت ترامپ در کالیفرنیا به ۲۹ درصد رسیده است. نرخ مقبولیت ترامپ در این ایالت از ابتدای آغاز دوران ریاست جمهوری‌اش تا کنون، همواره زیر ۳۰ درصد بوده است.

حمایت از ترامپ در میان رای‌دهندگانی که خود را محافظه‌کاران میانه‌رو می‌دانند نیز از ماه ژانویه تا کنون کاهشی ۱۱ درصدی را نشان می‌دهد و از ۷۶ درصد به ۶۵ درصد رسیده است.

در حالی که کمتر از ۱۰۰ روز به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی مانده است، پیشتازی بایدن از ترامپ تنها به ایالت کالیفرنیا محدود نبوده و نظرسنجی‌های متعدد نشان می‌دهد که بایدن به طور عمومی و در تعدادی از ایالت‌های کلیدی آمریکا پیشتاز است.

فارس

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

image