این مطلب ۵۲ بار خوانده شده

نگرانی عمیق اسرائیلی-آمریکایی از توان موشکی و پهپادی انصارالله یمن

یک مرکز مطالعاتی آمریکایی در گزارشی از واشنگتن خواسته است که با انصارالله به‌عنوان چالشی فراتر از جنگ در یمن مقابله کند.

هادی نیوز: المسیره یمن از نگرانی عمیق آمریکا و رژیم صهیونیستی از رشد توان نظامی انصارالله یمن پرده برداشته است.

المسیره گزارش داد: نگرانی عمیق غربی-آمریکایی و اسرائیلی را می‌توان در گزارش یک مرکز مطالعاتی آمریکایی درباره توان نظامی یمن و تأثیرات آن بر منافع آمریکا در منطقه دریافت.

در گزارشی با عنوان «موشک‌های حوثی و پیشرفت‌های پهپادی» این مرکز مطالعاتی آمریکایی از واشنگتن خواسته است که با آنچه حوثی‌ها نامیده است به‌عنوان چالشی فراتر از جنگ در یمن مقابله کند.

این گزارش در تحلیل خود به روند رو به رشد صنایع تسلیحاتی و موشکی و پهپادی یمن و اقدام یمنی‌ها در توسعه دامنه اهداف خود و به دست آوردن دستاورد‌های چشمگیر اشاره کرده است که به آن‌ها اجازه رسیدن به اهداف جدید اگر تمایل داشته باشند، را می‌دهد.

این مرکز تأکید می‌کند که دیپلمات‌ها و تئوریسین‌های نظامی آمریکایی باید در محاسبات آتی خود پس از جنگ کنونی این توان نظامی یمن را مد نظر قرار دهند.

مرکز مطالعاتی مذکور هشدار خود را درباره بلوغ توانایی‌های صنعا و افزایش حملات و ضربات آن را تکرار و بیان کرد: با توجه به حملات انجام شده طی سال‌های اخیر، یمنی‌ها توان انجام یک برنامه طولانی مدت موشکی و پهپادی را دارند به‌ویژه که میانگین حملات به شکل فزاینده‌ای سرعت گرفته است.

در گزارش این مرکز مطالعاتی آمریکایی به نبرد در جبهه مأرب اشاره شده و آمده است: سیطره نیرو‌های صنعا بر مأرب به منزله پیروزی آن در جنگ یمن است.

این گزارش از واشنگتن می‌خواهد که سلسله اقداماتی به‌منظور ممانعت از توسعه توان صنعا بردارد و فشار علیه آن‌ها را تشدید و برای دفاع از مأرب پشتیبانی قوی از سوی آمریکا به عمل آید و شبکه‌های هشداردهنده سریع در دریای سرخ ایجاد شود.

 

 

دفاع پرس

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

image