این مطلب ۲۱۷ بار خوانده شده

ایلهان عمر خواستار اقدام قاطع رئیس کنگره در زمینه اسلام هراسی قانونگذاران آمریکایی شد

نماینده مسلمان کنگره آمریکا از «نانسی پلوسی» رئیس کنگره خواست اقدام قاطعی علیه قانونگذار جمهوریخواه به خاطر اظهاراتش علیه مسلمانان اتخاذ کند.

هادی نیوز: «ایلهان عمر» نماینده دموکرات و مسلمان مجلس نمایندگان آمریکا روز یک شنبه تاکید کرد که مطمئن است که نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان طی روزهای آتی اقداماتی علیه «لارن بوبرت» نماینده جمهوریخواه به خاطر اظهاراتش ضد مسلمانان اتخاذ خواهد کرد. 

بوبرت ماه گذشته در یک سخنرانی در ایالت کلرادو، ایلهان عمر که در سومالی به دنیا آمده است را یک عضو «جوخه جهادی» توصیف کرده بود. 

این قانون‌گذار طرفدار آزادی حمل سلاح در آمریکا همچنین اخیرا گفته بود هنگامی که با ایلهان عمر در آسانسور ساختمان کنگره بود، مشاهده کرد یک مأمور پلیس کنگره به سمت آسانسور می‌دود. او در ادامه گفت: «با خودم گفتم خب، او (ایلهان عمر) کوله پشتی به همراه ندارد پس اتفاقی برایمان نمی‌افتد».

 بوبرت بعدا بابت این اظهاراتش از عمر و مسلمانان عذرخواهی کرد اما تماس تلفنی بین این دونماینده در همین زمینه با کینه توزی پایان یافته و ایلهان عمر گفته هیچ پشیمانی در اظهارات بوربرت نیافته است. 

براساس گزارش رویترز، نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا خواستار سلب وظایف کمیسیونی بوبرت بابت اظهاراتش علیه مسلمانان شده‌اند. 

عمر این زمینه به شبکه سی ان ان گفت: من گفت‌وگویی با نانسی پلوسی داشتم و مطمئنم که وی تصمیمات قاطعانه‌ای طی هفته آینده اتخاذ خواهد کرد. رئیس مجلس به من گفت که حتما در این زمینه اقدام می‌کنم و من به قول او باور دارم. 

«کوین مک کارتی» رهبر جمهوریخواهان در مجلس نمایندگان از بوبرت دفاع کرده و گفته وی به صورت عمومی و شخصی از عمر عذرخواهی کرده است. 

ایلهان عمر پیش از این نیز در پیامی توئیتری بوبرت را «لوده» خطاب کرده و نوشت: «تعصبات ضد اسلامی خنده‌دار نیستند و نباید مورد عادی‌سازی قرار گیرند».

بوبرت پیش از پیروزی در انتخابات کنگره گفته بود، با سلاح گرم در جلسات مجلس نمایندگان آمریکا حاضر خواهد شد و پس از آن نیز از پلیس کنگره درخواست کرد به او اجازه دهد با سلاح کمری در جلسات حاضر شود.

او که بارها با بستن سلاح به کمرش در کمپین انتخاباتی حاضر شده بود، از سوی ترامپ به عنوان «فردی جنگجو» شناخته شده که «هرگز در برابر جریان اصلی در کنگره سر تعظیم فرود نمی‌آورد».

این قانون‌گذار جمهوری‌خواه پس از شکست ترامپ در انتخابات گفت در مراسم تحلیف «جو بایدن» رئیس جمهور جدید آمریکا شرکت نکرد. وی همچنین ترامپ را یکی از بزرگ‌ترین روسای جمهور آمریکا توصیف کرده است.

 

 

فارس

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

image