این مطلب ۵۳ بار خوانده شده

دولت با اصلاح رویه‌های اشتباه گذشته، توطئه‌های دشمنان را خنثی کرد

معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: تصمیمات دولت در اصلاح رویه های اشتباه گذشته، توطئه های دشمنان را خنثی کرد.

هادی نیوز: سید محمد حسینی معاون پارلمانی رییس جمهور امروز همزمان با بیست و یکمین سفر استانی رئیس جمهور و اعضای  دولت به استان آذربایجان غربی، به شهرستان خوی سفر کرد.

حسینی در بدو ورود به خوی مورد استقبال مسئولین و مقامات محلی قرار گرفت.

بررسی نیازها و ظرفیت های این شهرستان، بازدید و بررسی وضعیت پروژه‌های نیمه تمام از جمله بیمارستان آیت‌الله خویی و دانشکده پزشکی،  بازدید از پروژه های آبرسانی کشاورزی، صنعتی و آب شرب شهرستان،  دیدار با اقشار مختلف مردم و خانواده معظم شهدا، بازدید از ظرفیت های فرهنگی و گردشگری مانند مقبره شمس تبریزی و جلسه شورای اداری از جمله مهمترین برنامه های  سفر دکتر حسینی به خوی بود.

حسینی در این سفر از طرح ها و پروژه های عمرانی، کشاورزی و خدماتی نیمه فعال این شهرستان از جمله کارخانه آجر سفال و طرح های  عمرانی نیمه تمام وزارت جهاد کشاورزی و وزارت نیرو از جمله پایاب سد آغچای و خطوط انتقال و پمپاژ آن و نیز طرح آبیاری تحت فشار، بازدید از بیمارستان امام خمینی (ره) بازدید کرد.

سخنرانی در پیش خطبه های نماز جمعه خوی؛ حضور در جلسه شورای اداری این شهرستان و دیدار و گفتگو با مردم، خانواده شهیدان و نخبگان و برگزیدگان از برنامه های سفر حسینی بود‌.

* مدیران در جریان سفرهای استانی می‌توانند تصمیمات واقعی برای گره گشایی از مشکلات اتخاذ کنند

  حسینی  همچین با حضور در جلسه شورای اداری خوی، این شهرستان را از مراکز علم و فقاهت و زادگاه علما، مشاهیر و شخصیت های برجسته ادبی، علمی و انقلابی دانست و گفت: خوی از ظرفیت‌های اقتصادی، کشاورزی و فرهنگی زیادی برخوردار است که با تلاش و مشارکت مردم و حمایت های دولت می تواند به پیشرفت و شکوفایی برسد.

معاون رئیس جمهور با اشاره به ویژگی ها و آثار سفر های استانی گفت: مدیران در جریان سفر به استانها و شهرستانهای مختلف از نزدیک با مشکلات و راهکارهای حل و فصل آن آشنا می شوند و می توانند تصمیمات واقعی برای گره گشایی از مشکلات اتخاذ کنند.

حسینی با اشاره به تاکید رئیس جمهور بر پیگیری و تحقق همه وعده های سفرهای استانی اظهار داشت: بلافاصله پس از سفرهای استانی، معاون اجرایی رئیس جمهور روند اجرای وعده های سفرها را به طور مستمر پیگیری می کند.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه دولت مردمی با حمایت و مشارکت مردم در مسیر عبور از شرایط سخت قرار دارد اظهار داشت: برای عبور از مشکلات همه باید دست به دست هم بدهیم و با عزم و اراده جدی در مسیر پیشرفت و آبادانی گام برداریم، بی تردید اگر تلاش و مجاهدت کنیم نصرت الهی را هم شاهد خواهیم بود. امروز همه ارکان دولت با ایمان و باور به وعده الهی با جدیت در حال خدمت و کار و تلاش هستند.

معاون امور مجلس رئیس جمهور آغاز اقدام دولت در مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها، تلاش برای مهار بیماری کرونا و بهبود قابل توجه وضعیت سلامت جامعه نسبت به گذشته، آزادسازی سواحل و انجام سفرهای استانی را نشان دهنده اهتمام ویژه دولت برای رفع مشکلات کشور و مردم دانست و گفت: دولت در همه امور کشور بر اساس عدالت محوری فعالیت می کند تا با تلاش و مجاهدت شبانه روزی، اعتماد مردم احیا و تقویت شود.

حسینی توجه کامل به رهنمودهای مقام معظم رهبری در پیگیری مشکلات کشور  و مردم را راهگشا و ضروری دانست و گفت:

همواره هرکجا از نگاه بلند امام راحل و رهبری عزیز کوتاهی و تعلل شده، دچار آسیب شدیم و هر جا که به آن توجه شده شاهد پیشرفت و شکوفایی هستیم.

معاون رییس جمهور گفت: تبدیل شدن به نظام الگو و الهام بخش برای جهان اسلام نیازمند برخورداری از طرح و برنامه جامع است و دولت مردمی سند تحول را تدوین و در معرض نقد همه صاحب نظران و مردم قرار داده تا تصحیح و تکمیل شود این در حالی است که وقتی در دوره قبل مجلس شورای اسلامی نسبت به نحوه تدوین برنامه ششم از دولت ایراد گرفت، دولت وقت حاضر نشد آن را اصلاح کند و ناگزیر مجلس با اجازه از  مقام معظم انقلاب ناچار به تدوین برنامه شد.

معاون رئیس‌جمهور افزود: سند تحول  ۳۷ موضوع مهم و کلیدی را مورد توجه قرار داده و با اجرای آن می توان تحول بزرگی را در بخش های گوناگون شاهد بود ضمن اینکه دولت براساس  برنامه کوتاه مدت،میان مدت و دراز مدت برای رفع مشکلات گام بر می دارد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به همگرایی دولت و مجلس اظهار داشت:  امروز هر دو قوه در تعامل و همکاری خوبی با یکدیگر قرار دارند و اخیراً بلافاصله پس از آنکه مجلس طرح جوانی جمعیت و تعالی خانواده را تصویب کرد دولت نیز آن را در دستور کار قرار داده و برای آن اعتبارات لازم را اختصاص داد.

حسینی در ادامه با اشاره به بازدید از طرح ها و پروژه های عمرانی، کشاورزی، فرهنگی و خدماتی نیمه فعال شهرستان خوی اظهار داشت: مشکلات شهرستان در حوزه آب، تکمیل بیمارستان آیت الله خویی، تکمیل زیرساخت ها و پروژه های راهسازی، اختصاص اعتبار لازم برای تکمیل مجموعه آرامگاه شمس تبریزی و تقویت بخش گردشگری شهرستان خوی را در جلسه شورای اداری استان به ریاست رئیس جمهور و نیز به وزرا و مسئولین مربوطه ارائه کرده و با جدیت روند رسیدگی به آن را پیگیری خواهد کرد.

در این جلسه امام جمعه شهرستان، فرماندار، نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از نخبگان و صاحب نظران دیدگاه ها و پیشنهادات خود را در خصوص نیازها و بهبود شرایط شهرستان خوی ارائه کردند.

* تصمیمات دولت در اصلاح رویه های اشتباه گذشته، توطئه های دشمنان را خنثی کرد

سید محمد حسینی در ادامه ظهر امروز در طی سخنانی در پیش از خطبه های نماز جمعه شهرستان خوی با اشاره به وجود عالمان، شعرا، مفاخر و مشاهیر بزرگ دینی، علمی و فرهنگی در  خوی گفت: بزرگترین سرمایه مردم یک منطقه که می‌تواند رشد و شکوفایی پایداری را به همراه داشته باشد فراتر از ذخایر معدنی، صنعتی و کشاورزی، برخورداری از استعدادها و سرمایه های انسانی نخبه و اندیشمند است و شهرستان خوی، ظرفیت های و مفاخر زیادی در این زمینه دارد که از آن جمله در حوزه دین و مرجعیت می توان به آیت الله خویی و در حوزه ادب و عرفان به شمس تبریزی اشاره کرد.

حسینی خاطرنشان کرد: امروز ضرورت دارد آثار و اندیشه های بزرگان دینی و فرهنگی و ادبی به نسل جوان این دیار  و همه علاقه مندان در سراسر ایران و کشورهای منطقه و جهان اسلام معرفی شود.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در ادامه با اشاره به ضرورت های انجام سفرهای استانی اظهار داشت: سفرهای استانی برای این است که  روحیه جدیدی در میان مردم و مسئولان جاری شده و خون تازه ای در رگهای دستگاه‌های اداری کشور جریان یابد. در سفرهای استانی، مسئولین از نزدیک و بدون واسطه با مشکلات و کمبود های مناطق مختلف آشنا شده و در گفت وگوی حضوری با مردم می توانند تصمیمات راهگشایی را برای برطرف کردن مشکلات اتخاذ کنند.

معاون امور مجلس رئیس جمهور خاطرنشان کرد: دولت به رغم همه مشکلات و تنگناهای اقتصادی که به ارث برده است مصمم است با انضباط مالی، بدون کسری بودجه و چاپ اسکناس بی پشتوانه، طرح ها و پروژه های نیمه تمام که در سراسر کشور از جمله خوی وجود دارد را تکمیل و در خدمت مردم قرار دهد.

حسینی خاطرنشان کرد: متاسفانه دولت سیزدهم، شرایط سخت و بدهی های کلان اقتصادی را به ارث برده و هر ماه حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی های گذشته پرداخت می کند اما به رغم همه مشکلات، رئیس جمهور و دولت قصد دارند بدون توجه به شرایط دوره گذشته،  با تلاش شبانه روزی و مجاهدانه کاستی های گذشته را جبران کنند.

معاون رئیس جمهور تاکید کرد: دولت با طرح و برنامه و ایده مشخص مصمم است مشکلات کشور را با اولویت مورد رسیدگی قرار دهد و همچنان که با اهتمام جدی و پیگیری های مستمر و تماس های رئیس جمهور با سران سایر کشورها، مشکل سلامت مردم برطرف شد مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم نیز با جدیت پیگیری شود.

حسینی گفت: دولت به هیچ عنوان به دنبال حفظ وضع به جای مانده از قبل نیست بلکه معتقدیم با ادامه آن وضع، مشکلات نیز همچنان تداوم داشته و فاصله طبقاتی بیشتر خواهد شد لذا مصمم هستیم با اقدامات اساسی و جلوگیری از رانت و فساد به سمت شرایط مطلوب حرکت کنیم.

حسینی گفت: دولت تصمیم گرفته است تا به جای اختصاص ارز ترجیحی به کسانی که از آن سوء استفاده می کردند آن را مستقیماً در اختیار مصرف کننده و مردم قرار دهد و حتما با این کار مشکلات مردم و تولیدکنندگان برطرف می شود.

معاون امور مجلس رئیس جمهور خاطرنشان کرد: دشمنان با فضاسازی‌های کاذب تلاش می‌کنند تا مردم را از اقدامات دولت ناامید کنند اما اطمینان داشته باشید که دولت در کنار مردم و به دنبال برطرف کردن دغدغه ها و نگرانی های اساسی مردم است. یارانه ای که پرداخت می شود حتماً به نفع محرومین و اقشار ضعیف و تولید کننده خواهد بود.

وی تاکید کرد: بدون تردید با روحیه جهادی دولت، پیروی از منویات و رهنمودهای رهبر عزیز انقلاب، همراهی مردم و همکاری و همگرایی همه نهادهای انقلابی و قوای سه گانه تمام توطئه های دشمنان خنثی خواهد شد و آینده درخشان از آن ملت بزرگ و انقلابی ایران است.

* تاکید بر فعال سازی ظرفیت‌های نیمه فعال، رونق تولید و اشتغالزایی در چایپاره

سید محمد حسینی بعد از ظهر امروز نیز به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور پس از اتمام برنامه های سفر به خوی،  با هدف بررسی ظرفیت ها و نیازمندهای شهرستان چایپاره، با استقبال مسئولین و گروه های مردمی وارد این شهرستان شد و در بدو ورود با حضور در گلزار شهدا به مقام شامخ شهیدان این دیار ادای احترام کرد.

حسینی همچنین با حضور در منزل شهید حسن رحیم پور از شهدای دوران دفاع مقدس که در عملیات کربلای ۵ به درجه رفیع شهادت نائل آمده است، در فضای صمیمی با مادر و خانواده این شهید عزیز دیدار و گفت و گو کرد. معاون رییس جمهور در این دیدار از صبر و فداکاری مادران شهدا تجلیل کرد.

معاون رئیس‌جمهور در ادامه با حضور در بیمارستان امام خمینی (ره) چایپاره از بخش های مختلف آن بازدید و پس از اطلاع از مشکلات توسعه و تجهیزات و کمبودهای موجود، بر ضرورت تسریع در تجهیز و تکمیل یا نوسازی این بیمارستان با توجه به نیاز مردم شهرستان چایپاره و روستاهای اطراف تاکید کرد.

حسینی در ادامه برنامه های سفر به شهرستان چایپاره با حضور در محل طرح انتقال خطوط آب در گفت و گو با مسئولین مربوطه در جریان موانع و مشکلات موجود در این زمینه به ویژه مشکل موجود در خصوص پایاب سد آغ چای قرار گرفت.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در این  بازدید، توسعه منابع آب شهرستان و ضرورت بررسی امکان احداث سد در منطقه را برای رفع نگرانی و دغدغه مردم ضروری دانست.

حسینی همچنین با حضور در کارخانه غیر فعال آجر سفال در گفت و گو با ذینفعان، مدیران و مردم محلی از نزدیک در جریان دلایل تعطیلی این کارخانه قرار گرفت. معاون رئیس جمهور با اشاره به ظرفیت اشتغال زایی بالای کارخانه آجر سفال،  از مسئولین دستگاه های اجرایی استان که در این بازید حضور داشتند خواست که روند حل و فصل موانع و مشکلات راه اندازی مجدد این کارخانه را با جدیت پیگیری کنند تا هر چه زودتر امکان تولید و اشتغال جوانان منطقه در آن  فراهم شود.

معاون امور مجلس رئیس جمهور در پایان سفر به شهرستان چایپاره با نخبگان، برگزیدگان و اقشار مختلف مردم شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

حسینی  تا ساعتی دیگر در جلسه شورای اداری استان آذربایجان غربی که به ریاست آیت الله رئیسی در ارومیه برگزار شود گزارشی از بازدیدها و بررسی های میدانی خود از ظرفیت ها و نیازمندیهای دو شهرستان خوی و چایپاره به منظور تصمیم گیری در موارد مطرح شده، ارائه خواهد داد.

 

 

فارس

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

image