این مطلب ۵۴۴ بار خوانده شده
امیر عبداللهیان در دیدار با سفیر سوریه:

آمریکا می‌خواهد با کارت سوریه در انتخابات ریاست جمهوری خود بازی کند

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل، با بیان اینکه جهان اسلام در مورد فلسطین موضع مشترک دارد، گفت: آمریکا می خواهد با کارت سوریه در انتخابات ریاست جمهوری خود بازی کند...
نسخه مناسب چاپ

هادی نیوز به نقل از خانه ملت، عدنان محمود سفیر سوریه در تهران با حسین امیر عبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیر عبداللهیان در ابتدای این دیدار با اشاره به سیاست ایران در جهت تقویت تعاملات دوستانه با کشورهای اسلامی گفت: راهبرد جمهوری اسلامی ایران توسعه و گسترش همه جانبه همکاری های برادرانه با کشورهای اسلامی است و مجلس شورای اسلامی در همین راستا به دنبال تقویت مراودات پارلمانی با کشورهای اسلامی است.

وی در ادامه با اشاره به خطر گرایشات تکفیری و افراطی گری برای امنیت و آرامش منطقه افزود: همکاری میان مجالس ایران و سوریه در این راستا می تواند بسیار موثر و مفید باشد.

امیر عبداللهیان موضع جهان اسلام را درخصوص مسئله فلسطین مشترک خواند و یادآور شد: جهان اسلام در مورد فلسطین موضع مشترک دارد و مسئله فلسطین موضوع محوری و مهم در منطقه است.

*آمریکا می خواهد با کارت سوریه در انتخابات ریاست جمهوری خود بازی کند

وی تصریح کرد: آمریکا می خواهد با کارت سوریه در انتخابات ریاست جمهوری خود بازی کند. واشنگتن تاکنون نه تنها کمک موثری در مبارزه با تروریسم نکرده، بلکه خود از عوامل تشدید تحرکات تروریستی در منطقه به شمار می رود.

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل افزود: تهران به حمایت های موثر خود از سوریه در مبارزه با تروریسم و تمرکز بر راهکار سیاسی ادامه می دهد و معتقد هستیم سوریه صرفاً راهکار سیاسی دارد، اما مادامی که تروریست ها با تغییر چهره به دنبال اهداف شوم خود در سوریه هستند، راه حل سیاسی به نتیجه نخواهد رسید.

وی ادامه داد: همکاری های تهران و مسکو در کمک به دولت و ارتش و مردم سوریه در مبارزه با تروریسم پیام محکمی به حامیان تروریسم به شمار می رود که این همکاری ها تداوم می یابد.

عدنان محمود:جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم از کشورهای پیشگام است

در ادامه این دیدار عدنان محمود سفیر سوریه به نقش مهم جمهوری اسلامی ایران به عنوان هم پیمان سوریه در مبارزه با تروریسم اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با جریان تکفیری و تروریسم از کشورهای پیشگام است.

وی همچنین جمهوری اسلامی ایران را از همپیمانان اصلی در راه پایداری و حمایت از ملت سوریه دانست و از نقش اساسی مقام معظم رهبری، دولت، مجلس و ملت جمهوری اسلامی ایران در حمایت از ملت و دولت سوریه قدردانی کرد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

image

image