این مطلب ۵۳۵ بار خوانده شده
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه :

اختصاص ۶ میلیارد از پول‌های بلوکه‌شده به طرح‌های عمرانی

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه تصویب بودجه ۹۵ تا پایان سال سخت است، گفت: ۶ میلیارد دلار پول‌های بلوکه‌شده دولت به طرح‌های عمرانی اختصاص خواهد یافت...
نسخه مناسب چاپ

هادی نیوز: غلامرضا کاتب درباره زمان‌بندی رسیدگی به لایحه بودجه سال ۹۵ کل کشور اظهار داشت: یکی از راهکارها این است که زمان‌بندی بررسی لایحه در مجلس دقیق باشد و اینکه برای جمع‌بندی تا پایان سال همپوشانی میان کمیسیون‌ها و زمان انجام شود.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تأکید بر اینکه احتمال اتمام رسیدگی به بودجه تا پایان سال سخت است،گفت: تصویب بودجه خواسته نظام و کشور است و نیاز به این نیست که دولت بر آن تأکید کند.

وی با اشاره به اینکه دولت باید بودجه دو دوازدهم ارائه کند، یادآور شد: در این موضوع شکی نیست و مجلس نیز تصمیم خود را برای زمان تبلیغات انتخابات گرفته است.

این نماینده مجلس افزود: از لحاظ زمان‌بندی رسیدگی به بودجه و اتمام آن سخت است، اما نمایندگان تمام تلاش خود را برای به نتیجه رساندن آن خواهند کرد.

کاتب در مورد قیمت نفت در بودجه سال ۹۵، بیان داشت: نرخی که دولت در لایحه پیشنهاد داده، ۴۰ دلار بوده، اما به نظر می‌رسد با توجه به شرایط کنونی نرخ ۳۵ دلار منطقی بوده و به واقعیت نزدیکتر است.

به گفته وی نهایتاً اگر مجلس به نفت ۴۰ دلاری در بودجه رأی دهد، با توجه به امکان افزایش صادرات هزینه‌های این بخش جبران می‌شود.

کاتب در مورد اعتبارات طرح‌های عمرانی نیز عنوان کرد: در حال حاضر ۲۰ هزار میلیارد تومان به طرح‌های عمرانی پرداخت شده و مصوبه امسال نیز ۵۰ هزار میلیارد تومان است.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد تا پایان سال اختصاص بودجه عمرانی به ۳۰ هزار میلیارد تومان نخواهد رسید، مگر آنکه بتوان از پول‌های بلوکه‌شده استفاده کرد.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در مورد اینکه برنامه دولت برای پول‌های آزادشده چیست، گفت: سهم دولت از این پول‌ها ۶ میلیارد دلار بوده و طبق برنامه‌ریزی به طرح‌های عمرانی اختصاص خواهد یافت./م

فارس

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

image

image