این مطلب 537 بار خوانده شده
رئیس سازمان بسیج مستضعفین در جمع خبرنگاران:

هدف بسیج تصرف مرز‌های علم و فناوری است

سردار سلیمانی با بیان اینکه هدف ما تصرف مرز‌های علم و فناوری است، گفت: چنانچه همین مسیر را ادامه دهیم در تولید محصولات علمی و فناورانه خودکفا خواهیم شد.

سردار سرتیپ «غلامرضا سلیمانی» رئیس سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز در حاشیه افتتاح نمایشگاه دستاورد‌ها و اختراعات بسیجیان در پنجمین جشنواره جهادگران علم و فناوری بسیج که در سالن پنج آذر این سازمان برگزار شد، در جمع خبرنگاران درباره برگزاری این جشنواره اظهار داشت: این اقدام گویای یک مسئله است و آن اینکه انقلاب اسلامی و استقرار جمهوری اسلامی در ایران عزیز آغاز یک راه جدید است.

وی ادامه داد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی توانمندی‌های علمی بسیار کمی داشتیم، اما امروز به برکت انقلاب اسلامی و مجاهدت جوانان عزیز و اقشار دانش‌ورز توانسته‌ایم در دنیا جزو رتبه‌های برتر در رشته‌های مختلف علمی و فناوری، مهندسی و پزشکی باشیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: هر موضوعی را که بررسی می‌کنیم، ایران اسلامی برای عملکرد خود در آن زمینه کارنامه درخشانی دارد و این هم موضوعی است که دنیا آن را باور کرده است؛ بر این اساس، می‌توان گام دوم انقلاب را یک سازمان‌دهی جدید دانست تا راهی را که می‌خواهیم طی کنیم، همراه با یک جهش باشد؛ البته باید بتوانیم در این مسیر با روحیه جهادی و تکیه بر جوانان عزیز تمدن‌سازی کنیم.

وی عنوان کرد: بسیج به دنبال آن است که استعداد‌های مختلف را شناسایی و از ایده‌های آن‌ها حمایت کند؛ به همین جهت از توانمندی‌های جوانان پشتیبانی می‌کنیم تا این محصولات علمی و فناورانه، به تولیدات قابل استفاده در کشور تبدیل شود و تولید ثروت کند.

سردار سلیمانی گفت: چنانچه همین مسیر را ادامه دهیم در تولید محصولات علمی و فناورانه خودکفا خواهیم شد و نیاز‌های کشور را برطرف و از خروج ارز جلوگیری می‌کنیم و می‌توانیم صادرات داشته باشیم؛ چون هدف ما تصرف مرز‌های علم و فناوری است.

 

 

دفاع پرس