سردار سلامی:

اگر گزینه دشمن جنگ باشد سرتاسر تهاجم می‌شویم / هیچ امتیازی به دشمن نمی‌دهیم

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: تمام جهان این نکته را بداند ‌اگر گزینه دشمن جنگ باشد سرتاسر تهاجم می‌شویم و تا ده‌ها نفر از دشمن را نکشیم یک نفر از ما شهید نمی‌شود.

هادی نیوز: سردار حسین سلامی صبح امروز در گردهمایی بزرگ رزمندگان و آزادگان دوران دفاع مقدس که در مصلای بزرگ امام علی(ع) شهر کرمان برگزار ‌شد با تبریک ولادت حضرت زهرا(ع) اظهار داشت: حضرت زهرا(ع) بهترین هدیه الهی بود و خداوند آن حضرت را خیر کثیر نامید.

وی با تسلیت شهادت 27 لاله سرخ از پاسداران در حادثه تروریستی سیستان گفت: خدای متعال را سپاسگزارم که امروز این توفیق را پیدا کردم تا در جمع رزمندگان و پیشکسوتان جهاد و شهادت در استان کرمان حضور پیدا کنم.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه "شما برگزیده خدا بودید و خداوند شما را شایسته جهاد قرار داد" یادآور شد: رزمندگان ما تاریخی سرشار از حماسه و عزت خلق کردند.

وی با اشاره به اینکه لشکر 41 ثارالله یک لشکر آسمانی بود که به هر خطی می‌زد آن را می‌شکست و هنر آن فراری دادن دشمن بود، گفت: این لشکر فرمانده دلاور، رشید و نام‌آوری به‌نام قاسم سلیمانی داشت که امروز هم مانند ستاره‌ای بر آسمان پرافتخار ایران و جهان می‌درخشد.

سلامی با ابراز اینکه کرمان سرزمینی با تاریخ کهن با مردمانی وفادار و شجاع، اهل ایثار و محب اهل‌بیت(ع)، ولایتمدار و مجاهد دارد عنوان کرد: هر ملتی برای یافتن هویت خود نیازمند یک منبع تولید هویت است تا ریشه خود را از آن دریافت کند و عاشورا منبع هویت‌بخش مسلمانان و شیعیان است و به ما روح مردانگی و جوانمردی آموخت تا با الهام از روح عاشورا در مقابل ظالمان و ستمگران بایستیم.

وی با اشاره به اینکه امروز دفاع مقدس هم  به یک منبع هویت تبدیل شده و مردانی با الهام از واقعه عظیم عاشورا حماسه‌ای خلق کردند، اما در این حماسه امام تنها نماند بیان کرد: دفاع مقدس مولد فرهنگ شهادت و مقاومت بود و شهدا مظهر قدرت اسلام و ایران بودند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اظهار اینکه "وقتی شهدای ما شهید می‌شدند نه‌تنها قدرت سپاه اسلام کم نمی‌شد بلکه روح جدیدی بر پیکره امت اسلامی جاری می‌شد" افزود: فرهنگ شهادت تولیدکننده قدرت بود و قدرت‌های به‌ظاهر بزرگ در مقابل روحیه شهادت‌طلبی ما کم آورند.

وی با تأکید به اینکه ملتی که مرگ در راه خدا را با زندگی جابه‌جا می‌کند شکست نخواهد خورد و از هیچ قدرتی هرچقدر بزرگ باشد نمی‌هراسد و تسلیم دشمن نمی‌شود گفت: شهادت فرهنگ پیروزی و نسخه تسلیم‌ناپذیری یک ملت است.

سلامی با بیان اینکه امام(ره) فرمود ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد و رهبر عزیز ما فرمود شهدا مظهر قدرت ایران هستند، اضافه کرد: هرچه ما امروز از استقلال، آزادی یعنی دور بودن از تأسی بیگانگان، کرامت، بزرگی، عزت، امنیت، شکوه و پیشرفت در جامعه می‌بینیم حاصل خون شهدا و تحمل اسیران آزاده و جانبازی جانبازان است.

وی با اشاره به اینکه شهدا نه‌تنها آن زمان کشور را از شکست نجات دادند بلکه امنیت را برای همیشه تاریخ سرزمین ایران به‌ارمغان آوردند گفت: بعد از دفاع مقدس جنگ‌های زیادی پیرامون کشور ما انجام شد اما ایران آزاد و سربلند و مستقل باقی ماند و امروز به‌عنوان مظهر قدرت اسلام در مقابل تمام دنیا می‌درخشد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه طراحی عملیات‌های پیچیده‌ای که در تاریخ جنگ‌های جهان شگفتی‌آور است فقط توسط مردانی انجام شد که لبریز از شهادت بودند، تصریح کرد: ما با شهادت زنده‌ایم و شهادت رمز حیات و جاودانگی ماست.

وی با ابراز اینکه "امروز هم فرهنگ شهادت همانند دوران دفاع مقدس در روح جوانان ما حاکم است"، گفت: باید جنگ با دشمن را در میدان خاتمه داد و آن وقت به میدان سیاست رفت و ما این تجربه را از دفاع مقدس داریم.

سلامی با اظهار اینکه "دشمن هر وقت از ما اراده دید سست شد و درس بزرگ شهدا نترسیدن از دشمن است"، افزود: خانه دشمنان ما عنکبوتی است و قرآن این وعده را به ما داده است.

وی با اشاره به اینکه "ما در سختی‌ها رشد پیدا کردیم و می‌دانیم آسایش از سختی‌ها آغاز می‌شود" گفت: ما ظرفیت خود را در جنگ شناختیم و وقتی از مقاومت حرف می‌زنیم می‌دانیم دشمنان ما به ناتوانی و زوال رسیدند و ملت ایران در اوج اقتدار و عزت نسبت به هر زمان دیگر هستند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید به اینکه "ما امروز تا آینده‌ای که به پیروزی نهایی برسیم در مقابل دشمن خواهیم ایستاد" یادآور شد: چهل سال انقلاب به ما نشان داد که با مقاومت، زودتر و با هزینه کمتر می‌توان موفقیت کسب کرد پس اگر می‌خواهید در میدان دشمن بازی نکنید از هیچ چیز نترسید چرا که خداوند با ما است و خلف وعده نمی‌کند و وعده الهی پیروزی اسلام است.

وی با بیان اینکه مذاکره، سازش و تعامل، بازی در میدان دشمن است و سازش با دشمن وحدت‌شکن و سست‌کننده اراده‌هاست گفت: مقاومت ما را به نتیجه می‌رساند و در مقاومت هیچ امتیازی به دشمن نمی‌دهیم اما در مذاکره مجبور به دادن امتیاز هستیم.

سلامی با ابراز اینکه "ما جنگیده‌ایم که فرهنگ مقاومت را بالا ببریم نه تسلیم شویم و همراهی با دشمن می‌شود همان نسبت گاو شیردهی که به ملت و سران عربستان دادند" تصریح کرد: در هر میدانی باید پاسخ دشمن را در میدان داد و در میدان اقتصاد هم باید جواب دشمن را در میدان داد.

وی با اظهار اینکه "تمام جهان این نکته را بداند که وقتی سخن از شهادت می‌گوییم به این معنا نیست که ما می‌ایستیم تا دشمن بر سر ما بریزد و ما را بکشد" گفت: اگر گزینه دشمن جنگ باشد سرتاسر تهاجم می‌شویم و معنای شهادت کشته شدن یک‌طرفه ما نیست و تا ده‌ها نفر از دشمن را نکشیم یک نفر از ما شهید نمی‌شود.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه "با هیچ کشوری سر جنگ نداریم که آغازکننده جنگ باشیم اما اگر کسی بخواهد تهاجم کند دیگر او را رها نخواهیم کرد" اضافه کرد: در جنگ، آغاز ممکن است با دشمن باشد اما پایان حتماً با ما است.

وی با تأکید به اینکه "ما جنگ اقتصادی را هم با تدابیر نورانی رهبر عزیزمان امام خامنه‌ای پشت سر خواهیم گذاشت و به‌فضل الهی در میدان اقتصاد مقاومتی پاسخ دشمن را خواهیم داد" گفت: به دشمن نشان می‌دهیم که از هر مسیری که به‌سمت ملت ایران بیاید شکست می‌خورد.

سلامی با بیان اینکه "اگر دشمن ناتوان نبود چرا از ما درخواست داشتند که نفوذمان در منطقه را خاتمه بدهیم" عنوان کرد: امروز نفوذ انقلاب اسلامی، جهان اسلام را بیدار کرده و جوانان بیرق جهاد را در دست گرفتند.

وی با تصریح به اینکه "سیطره سیاسی دشمن از سرزمین‌های اسلامی جمع خواهد شد و او را محو خواهیم کرد" گفت: ما از مشکلات عبور می‌کنیم چرا که ملت ما بزرگتر از مشکلات است و ایران امروز دیگر ایران چهل سال پیش نیست و یک ایران قدرتمند برای شکست دادن و پیروز شدن در مقابل دشمنان اسلام است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه مادامی که ملت ایران در پرتو ولایت مسیر خود را طی می‌کند شکست ندارد افزود: مقاومت ما در عرصه اقتصادی هم به‌معنای سکون نیست و برای تولید و منفعت اقتصادی گام برمی‌داریم و ایران را می‌سازیم.

وی با ابراز اینکه رهبر معظم انقلاب در گام دوم انقلاب منشور سعادت ملت را ترسیم کردند بیان کرد: در آغاز گام دوم انقلاب در حالی که قدرتمندتریم و دشمن را می‌شناسیم با اعتماد به نفس و توکل بیشتر و با داشتن جوانان و مردمی آگاه‌تر و رهبری حکیم بر دشمن پیروز خواهیم شد.

تسنیم

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.