این مطلب ۱۳۰۰ بار خوانده شده
مهدی فضائلی

راز تلاش نفوذی‌ها برای حذف نام شهیدان

زنده نگه داشتن دفاع مقدس و بهره بردن از گنج دوران جنگ، برای تداوم انقلاب و تضمین پیشرفت های بیشتر کفایت می‌کند و این است سر و راز تلاش نفوذی های دشمن برای به فراموشی سپردن آن دوران؛ هر روز به شکلی و امروز با حذف نام مقدس و مبارک "شهید" از کوی و برزن!

«مهدی فضائلی» در یادداشتی نوشت:

آخرین روزهای سی و نهمین سالگرد هفته دفاع مقدس را سپری می‌کنیم.هفته دفاع مقدس تمام می شود اما دفاع مقدس همچنان ادامه دارد!
دفاع مقدس بدون تردید از اثرگذارترین مقاطع چهار دهه گذشته است.
دفاع مقدس یادآور "جنگ جهانی" علیه نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران است و اگر هیچ رویداد دیگری جز دوران هشت سال دفاع مقدس نبود، همین هشت سال برای اثبات عنایت خدای متعال به این انقلاب و امداد های آشکار و غیبی او برای حفظ انقلاب کفایت می کرد!
چگونه می شود حدود چهل کشور شامل ابرقدرتها و همه قدرت های بزرگ و کوچک جهانی و منطقه ای با آخرین تجهیزات اطلاعاتی و نظامی و حمایت کامل سیاسی و اقتصادی در یک طرف جمع شوند و نتوانند بر طرف دیگر که کشوری تازه انقلاب کرده، فاقد نیروی مسلح آماده، تحت محاصره شدید اقتصادی و نظامی و بی بهره از حمایت کشوری موثر بوده، غلبه کنند و سرانجام مجبور به عقب نشینی کامل از تمام اراضی اشغال شده شوند؟چگونه می شود کشور حمله کننده متجاوز شناخته شود و موظف به پرداخت خسارت گردد؟
دفاع مقدس یک رویداد تمام شده نیست که بخواهیم به آن فقط نگاه تاریخی داشته باشیم بلکه رویدادی است که در همین امروز و فردای ما نیز آثارش آشکار و قابل مشاهده است.
باور به "مقاومت" به عنوان یک نظریه تضمین کننده استقلال و پیشرفت کشور پس از خود انقلاب اسلامی، مرهون دوران دفاع مقدس است.
"خودباوری" و اعتماد به نفسی که سر منشا تمامی دستاوردهای دفاعی و غیردفاعی کشور است از ثمرات و برکات دوران دفاع مقدس است.
و عدم جرات دشمن برای تکرار تجاوز نظامی به ایران اسلامی نیز نتیجه تجربه ای است که از دوران دفاع مقدس بدست اورده است.
دشمن در محاسبات خود حتما" این نکته را در نظر دارد که، کشوری که در نخستین سالهای انقلابش و در شرایطی که ثبات سیاسی لازم را نداشته و منافقین تروریست داخل کشور را ناامن کرده بودند و گروهکها برخی مناطق مرزی و بخصوص کردستان را به آشوب کشیده بودند و اقتصاد کشور بدترین شرایط را تجربه می کرد و حتی به سیم خاردار نیاز داشت و برای وارد کردنش تحت محاصره بود، توانست علیه جبهه ای گسترده از دشمنان ایستادگی کند و عقب ننشیند حتما" و به طریق اولی امروز که ثبات سیاسی و انسجام درونی اش مثال زدنی است، نفوذ منطقه ایش غیرقابل تردید است و توان دفاعی اش لرزه بر اندام دشمن انداخته، غیرقابل شکست است.
زنده نگه داشتن دفاع مقدس و بهره بردن از گنج دوران جنگ، برای تداوم انقلاب و تضمین پیشرفت های بیشتر کفایت می‌کند و این است سر و راز تلاش نفوذی های دشمن برای به فراموشی سپردن آن دوران؛ هر روز به شکلی و امروز با حذف نام مقدس و مبارک "شهید" از کوی و برزن!

فارس

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

image