سیدحسن نصرالله:

۲۰ میلیون دل به عشق امام حسین علیه‌السلام می‌تپد/ حضور میلیونی زائران در مراسم اربعین بی‌سابقه است

دبیرکل حزب‌الله لبنان در جمع عزاداران اربعین امام حسین (ع) در شهر بعلبک گفت: بیست میلیون زائر یعنی بیست میلیون دل که به عشق حسین (ع) می تپد.

هادی نیوز: «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان در پایان مراسم اربعین حسینی در شهر بعلبک اظهار داشت: ما در این مراسم این حادثه بزرگ و دردناک را گرامی می‌داریم.

سیدحسن نصر الله افزود: یکی از مهمترین درس های روز اربعین وقتی مواضع امام سجاد(علیه السلام) و حضرت زینب(س) در مجلس یزید را به یاد می‌ آوریم، این است که مصیبت هر قدر بزرگ باشد و شرایط هر قدر سخت باشد، (انسان) مومن ، غیر ممکن است، ضعیف و یا تسلیم شود.

دبیرکل حزب الله لبنا تاکید کرد: حضرت زینب (س) همان بانویی است که عزیزانش کشته شدند و از شهری به شهر دیگر به اسارت برده شد، اما در برابر یزید می‌‌ایستد و سخنانی بالاتر از همه ارزش‌ها بر زبان می آورد و خطبه‌ای بسیار قوی و بسیار کوبنده علیه یزید ایراد می‌کند.

وی تاکید کرد که ذکر محمد (ص) و خاندانش تا روز قیامت جاودان و پابر جاست.

سید حسن نصرالله گفت: بسیاری تلاش کردند، یزید را از ریختن خون حسین (ع) تبرئه کنند اما همه تلاش‌ها با شکست مواجه شد و این خون همچنان در مقابل یزید فریاد می‌زند.

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به اهداف قیام امام حسین (ع) تاکید کرد: جایی برای پذیرش ذلت و خواری نیست، بلکه باید با استناد و تکیه بر این تاریخ پربار و یقین به آینده و وعده الهی حرکت کرد.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: یکی از مصادیق سخنان حضرت زینب (س) راهپیمایی اربعین است که این روزها در عراق جریان دارد.

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به مراسم اربعین حسینی و حضور میلیونی عاشقان اباعبدالله در این مراسم افزود: بیست میلیون زائر یعنی بیست میلیون دل که به عشق امام حسین (ع) می‌تپد.

سید حسن نصرالله با بیان اینکه راهپیمایی اربعین در عراق که با حضور بیست میلیون زائر برگزار شد، از نظر جمعیت در تاریخ بی‌سابقه است، تاکید کرد: راهپیمایی بی‌سابقه اربعین در عراق با وجود دمای 50 درجه مثل یک معجزه است.

دبیرکل حزب الله لبنان با تاکید بر اینکه از نظر حضور عظیم و گسترده جمعیت صحنه‌ای تاریخی در عراق رقم خورده که در سطح بین المللی نادیده گرفته می‌شود، افزود: ما از مردم عراق، مقامات این کشور و همه احزاب عراقی به خاطر سخاوتمندی، مهمان نوازی، فروتنی و تواضع و لطف و محبت آنها تشکر می‌کنیم.

سید حسن نصرالله ضمن اشاره به کشتار 40 سال پیش صبرا و شتیلا گفت: این کشتار نه تنها علیه فلسطینیان انجام شد، بلکه منجر به شهادت 1900 لبنانی و 3500 شهید فلسطینی شد.

وی تاکید کرد: کشتار صبرا و شتیلا بزرگترین و فجیع ترین قتل عام در تاریخ جنگ‌های اعراب و اسرائیل است و عاملان آن از مجازات فرار کردند.

سید حسن نصرالله در پاسخ به کسانی که می‌گویند «لبنان ما، لبنان شما نیست» با اشاره به اینکه کشتار صبرا و شتیلا بخشی از فرهنگ شماست و خدا را شکر ما شباهتی به شما نداریم، افزود: در مقابل فرهنگ زشت انتقام جویی شما، فرهنگ ما زندگی و حیات است که باعث می‌شود، هنگام آزادسازی مناطق خود از مزدوران انتقام نگیریم.

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به ضمانت‌ های آمریکا گفت: این ضمانت‌‌ها نه از لبنانی‌ها و نه فلسطینی‌ها در کشتار صبرا و شتیلا یا هیچ جای دیگر محافظت نکرد.

وی افزود: هرکس ضمانت‌های آمریکا را بپذیرد، مانند این است که پذیرفته گردن مردان، زنان، کودکان و نوزادان در شکم مادران خود را برای بریدن تحویل دهد.

سید حسن نصرالله خطاب به جوانان فلسطینی و جوانان کرانه باختری گفت: به شما به خاطر پایبندی شما به اصول و مبادی و حضور در میدان درود می فرستیم.

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به بیانیه جنبش حماس درباره برقراری روابط با سوریه افزود: بیانیه اخیر رهبری حماس در مورد تجدید و تقویت روابط با سوریه موضع بسیار عالی است و ما به این گزینه احترام می گذاریم.

سید حسن نصرالله گفت: اولویت فلسطین و آرمان‌های فلسطین و مقابله با دشمن، همانطور که در بیانیه حماس آمده است، بر همه مواضع حاکم خواهد بود.

وی تاکید کرد: رهبری و مردم سوریه پشتیبان واقعی مردم فلسطین خواهند بود و برای آنها فداکاری خواهند کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه بیانیه حماس از موضعی صحیح صادر و اقدامی درست و بسیار مهم است و همه نیروهای مقاومت باید متحد شوند، افزود: مقاومت و نه عجز و التماس، تنها راه بازپس گیری حقوق(ملت فلسطین) است.

سید حسن نصرالله ضمن اشاره به اینکه لبنان در برابر فرصتی طلایی و تکرار نشدنی است، افزود: با استخراج گاز می تواند برای حل بحرانش استفاده کند.

وی گفت: ما پیامی بسیار جدی در قبال هرگونه استخراج گاز از میدان کاریش، قبل از اینکه لبنان به مطالبات بر حق خود برسد، ارسال کردیم.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: ما به اسرائیل در خصوص برداشت گاز از میدان کاریش قبل از اینکه لبنان به حقوق خود برسد، هشدار می‌دهیم و این یک خط قرمز است.

دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه با هدف استخراج گاز برای لبنان فرصت واقعی برای مذاکره دادیم و به دنبال ایجاد مشکل نبودیم، تاکید کرد: ما در مذاکرات تعیین مرزها حضور نداریم و همه چشم‌مان به کاریش و موشک‌هایمان است.

وی افزود: من فکر می‌کنم اسرائیلی‌ها، آمریکایی‌ها و دیگران اطلاعات کافی در مورد جدیت مقاومت دارند که (مقاومت) «با این موضوع شوخی نمی‌کند» و اگر رویارویی به ما تحمیل شود، آماده آن هستیم.

دبیرکل حزب الله لبنان درباره تصمیم اخیر نیروهای چندملیتی وابسته به سازمان ملل در لبنان گفت: تصمیم اخیر در مورد نیروهای یونیفل حمله و تجاوز به حاکمیت لبنان و نشان دهنده ضعف دولت و عدم حضور آن در صحنه است.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: آخرین تصمیم در مورد یونیفل مین و تله‌ای اسرائیلی است و هرکس در پس آن قرار دارد یا نادان است یا توطئه کننده است.

سید حسن نصرالله در ادامه سخنان خود با بیان اینکه تصمیم اخیر در مورد یونیفل درها را به روی خطرات بزرگی باز می‌کرد، موضع گیری دولت را در این زمینه خوب توصیف کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان ضمن ابراز امیدواری درباره تشکیل دولت جدید گفت: در خصوص تشکیل دولت امید زیادی داریم و معتقدیم نباید خلاء ریاستی ایجاد شود.

سید حسن نصرالله گفت: همه باید امتیاز بدهند، انتخابات ریاست جمهوری باید در تاریخ قانون اساسی برگزار شود و تهدید راه به جایی نمی‌برد.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: رئیس جمهور آینده کشور برای ادای وظایف قانونی و قانون اساسی خود، باید وسیع ترین پایگاه سیاسی و مردمی ممکن را داشته باشد.

وی تاکید کرد: ما از دعوت‌ها و درخواست‌های حصول توافق بر سر رئیس‌ جمهور و برگزاری جلساتی به دور از چالشزایی و وتوها حمایت می‌کنیم.

سید حسن نصرالله درباره اتفاقات اخیر در خصوص بانک‌های لبنانی نیز گفت: برخورد امنیتی کافی نیست و مسئولان باید برای یافتن راهکارهای واقعی، هسته بحران و گروه فوق العاده تشکیل دهند.

وی خاطر نشان کرد: هر مشکلی که در لبنان و در منطقه ما را احاطه کند، جز پیروزی سرنوشت دیگری ندارد و در برابر ما وجود ندارد و مردم ما می توانند، خواست و اراده خود را تحمیل کنند.

 

 

دفاع پرس

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.