این مطلب 81 بار خوانده شده

واشنگتن‌پست: خالی‌ شدن زرادخانه‌های آمریکا و اروپا، چالشی طولانی‌مدت است

روزنامه آمریکایی نوشت اروپایی‌ها و واشنگتن به دلیل کاهش تسلیحات موجود در انبارهای خود برای ارسال به اوکراین جهت نبرد با روسیه، با چالش بزرگی روبه‌رو شده‌اند.

هادی نیوز: بعد از هشدارهای مقامات آمریکایی و اروپایی درباره خالی‌شدن زرادخانه‌های تسلیحاتی آنها به‌دلیل ارسال بی‌رویه به اوکراین، روزنامه «واشنگتن‌پست» نیز این مسئله را چالشی طولانی‌مدت توصیف کرد.

واشنگتن‌پست روز یکشنبه در گزارشی به قلم چهار نفر از ستون‌نویسان خود، گزارش داد که آمریکا و کشورهای اروپایی به دلیل کاهش تسلیحات متعارف موجود در انبارهای خود برای ارسال به اوکراین جهت نبرد با روسیه، با چالش بزرگی روبه‌رو شده‌اند.

این روزنامه به نقل از منبعی در ناتو - که خواست نامش فاش نشود - نوشت: «غرب با وضعیت دشواری روبه‌رو است. بسیاری از تسلیحات تاکنون به اوکراین ارسال شده‌اند. کشورهای غربی باید بیش از پیش در زرادخانه‌های خود جستجو کنند».

وی با بیان اینکه راهکار چالش کمبود تسلیحات در اروپا و آمریکا به اقدامی راهبردی و طولانی‌مدت نیاز دارد، گفت: «در آن طرف اما روسیه حجم زیادی از تجهیزات نظامی را در اختیار دارد. کارخانه‌های روسی تولید گلوله‌های توپخانه‌ای، دو یا سه شیفت در روز کار می‌کنند».

بر اساس داده‌های وزارت خارجه آمریکا، طی ۹ ماهی که از آغاز جنگ روسیه با اوکراین می‌گذرد آمریکا تاکنون ۸۸ هزار تن تسلیحات به ارزش بیش از ۲۱ میلیارد دلار به اوکراین ارسال کرده است.

مقام مذکور ناتو همچنین به واشنگتن‌پست گفت که هم‌اکنون ۹۰ هزار نظامی روسی در خطوط مقدم جنگ با اوکراین قرار داشته و ۲۰۰ هزار نفر دیگر نیز در حال طی کردن دوره‌های آموزشی و اعزام شدن به نبرد در ماه‌های پیش رو هستند.

پیش از این نیز شبکه «سی‌اِن‌بی‌سی» به نقل از کارشناسان نظامی گزارش داد که انبار سلاح‌ها و مهمات آمریکا و اروپا که از آنها برای ارسال به اوکراین استفاده می‌شود، در حال تمام شدن هستند.

 

 

فارس

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.