این مطلب ۱۱۵۲ بار خوانده شده

ماهواره‌بر سیمرغ و ماهواره ظفر جهت طی فرایند پرتاب در پایگاه فضایی امام خمینی آماده شدند

سخنگوی فضایی وزارت دفاع گفت: ماهواره‌بر سیمرغ و ماهواره ظفر جهت طی فرایند پرتاب در پایگاه فضایی امام خمینی آماده شدند.

هادی نیوز به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، حسینی سخنگوی فضایی وزارت دفاع با ابراز سلام و درود به ملت شریف ایران و تبریک ایام الله دهه مبارک  فجر گفت: ماهواره‌بر سیمرغ و ماهواره ظفر جهت انجام فرایند پرتاب به  پایگاه فضایی امام خمینی منتقل شدند.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های پایگاه فضایی با انجام عملیات‌های مورد نیاز آماده پرتاب است گفت: ۲۰۰ فرایند اصلی توسط ۳۰ تیم و ارتباطات مورد نیاز با ۶ استان جهت انجام عملیات برقرار شده است.

وی با اظهار اینکه ماهواره‌بر سیمرغ  و ماهواره ظفر پروژه‌های تحقیقاتی هستند گفت: ماهیت پروژه‌های تحقیقاتی و فناورانه به این صورت است که در این فرایند یک طرح‌ریزی وجود دارد و گام‌های فرایند مطابق طرح‌ریزی پیش می‌رود و مطابق نتایجی که از هر گام حاصل می‌شود و تحلیلی  که روی داده‌ها و نتایج اتفاق می‌افتد، تصمیمات لازم برای ادامه کار گرفته می‌شود.

وی ادامه داد: اولین زمانی  که همه شرایط فراهم شود عملیات پرتاب انجام خواهد شد.

حسینی تصریح کرد: فرایند پرتاب ماهواره ظفر با ماهواره‌بر سیمرغ به‌دلیل تست تکنولوژی‌های جدید دارای شرایط پیچیده است.

وی خاطرنشان ساخت: آنچه در اجرای این پروژه اهمت دارد برداشت گام به گام داده‌برداری‌ها و انجام تحلیل‌ها است  تا دانشمندان ما بتوانند با تحلیل داده‌برداری گام‌های بعدی را برای پروژه‌های  آتی بردارند.

وی تأکید کرد: موفقیت در هر مرحله از پرتاب یک دستاورد خواهد بود و امیدوریم این دستاوردها ما را به هدف نهایی برساند و با موفقیت ماهواره را در مدار قرار دهیم.

تسنیم

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

image