چهل‌سالگی سرو/ فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص):

می‌توانیم به دیگر کشورها سلاح صادر کنیم

سردار محمدرضا یزدی گفت: اگر در دوران دفاع مقدس به دلیل تحریم نمی‌توانستیم سلاح از خارج خریداری کنیم، امروز می‌توانیم به واسطه حاکمیت تفکر جهادی بر نیرو‌های مسلح، به دیگر کشور‌ها سلاح صادر کنیم.

هادي نيوز: سردار «محمدرضا یزدی» فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ در آیین ابلاغ برنامه‌های مشترک هفته دفاع مقدس سپاه تهران بزرگ و شهرداری تهران که  در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد، با بیان اینکه باید ظرفیت‌های دفاع مقدس بازگو و مورد استفاده واقع شود، اظهار داشت: امروز باید با تقدیم خاطرات شهدا به جوانان‌مان، زندگی کردن همانند شهدا را به آن‌ها بیاموزیم؛ چون این موضوع باعث رشد و توسعه کشور می‌شود؛ زیرا هر جا با آموزه‌های دینی و شهدا حرکت کردیم، موفقیت به دست آوردیم.

وی ادامه داد: در دفاع مقدس همبستگی ملی خود را به نحو احسن به جهانیان نشان دادیم؛ زیرا از همه ادیان، اقوام، مذاهب و اقشار مختلف کشور در دفاع مقدس حضور مؤثر داشتند.

فرمانده سپاه تهران بزرگ خاطرنشان کرد: دفاع مقدس در شرایطی به‌پیروزی نهایی منتهی شد که در تحریم قرار داشتیم و ۳۶ کشور به‌صورت مستقیم و غیر مستقیم در برابر ما قرار داشتند.

سردار یزدی افزود: آن زمان به دلیل تحریم بودن کشورمان، قادر به تأمین سلاح‌های مورد نیاز از خارج نبودیم؛ به عبارت دیگر اگر آن زمان نمی‌توانستیم سلاح از خارج خریداری کنیم، امروز می‌توانیم به واسطه حاکمیت تفکر جهادی بر نیرو‌های مسلح، به دیگر کشور‌ها سلاح صادر کنیم؛ به عنوان مثال تفکر جهادی شهید «طهرانی‌مقدم» باعث شد که با مهندسی معکوس در تولید موشک از کمک‌های دیگران بی نیاز شویم.

وی بیان کرد: دشمن می‌داند که مردم ما به دفاع مقدس نگاه ملی دارند و به آن افتخار می‌کنند؛ لذا باید در چهلمین سال دفاع مقدس، فرهنگ و ارزش‌های آن را توأم با نگاه جهادی به نسل جدید، انتقال دهیم.

فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) گفت: اگر می‌خواهیم در هر زمینه‌ای رشد کنیم، باید به درس‌ها و آموخته‌های دفاع مقدس توجه کنیم. چهلمین سالگرد دفاع مقدس می‌تواند زمینه‌ای باشد برای اینکه نسل سوم در شرایط جدید فعالیت‌های خود را توأم با تفکر جهادی برنامه‌ریزی کند.

سردار یزدی با بیان اینکه تفکر جهادی و مدیریت جهادی دارای پشتوانه‌ای به نام دفاع مقدس است، افزود: در چهل‌سالگی دفاع مقدس باید به دنیا نشان دهیم که مردم چه رشادت‌هایی انجام دادند؛ زیرا آن‌هایی که تهی از ارزش‌های دفاع مقدس هستند با الگوسازی دروغین سعی می‌کنند چهره خود را حقوق بشری نشان دهند.

وی ادامه داد: با مناطق شهرداری هماهنگ هستیم؛ لذا امسال شهر باید با دستاورد‌های دفاع آذین شود و به تعبیری، شهر را به نگارخانه‌ای به وسعت شهر تبدیل کنیم.

فرمانده سپاه تهران بزرگ عنوان کرد: امسال به دلیل شیوع کرونا هزینه‌های ایام سالگرد ارتحال امام (ره) و بازگشایی مدارس به‌طور کامل مصرف نشد؛ از سوی دیگر امسال به همین دلیل مراسم راهپیمایی اربعین حسینی را هم نداریم؛ لذا هزینه این مراسم را نیز می‌توان در بزرگداشت هفته دفاع مقدس مصرف کرد.

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.