گفت‌وگوی چهره به چهره فرمانده کل سپاه با زلزله‌زدگان خوی/ دستور سرلشکر سلامی برای گسیل امکانات سپاه به مناطق زلزله‌زده

فرمانده کل سپاه ‌در بازدید از مناطق زلزله‌زده‌‌ ‌خوی گفت: همه توان سپاه را بهبود وضعیت زلزله‌ز‌دگان ‌‌به کار می‌گیریم.

هادي نيوز: سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی‌ فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز به منظور بازدید از ‌مناطق زلزله‌زده وارد فردوگاه خوی شد تا با حضور در مناطق زلزله‌‌زده در جریان آخرین وضعیت مردم و نحوه امدادرسانی به زلزله‌زدگان قرار گیرد.

فرمانده کل سپاه بلافاصله به مناطق آسیب‌دیده از زلزله رفت و در جریان میزان خسارت و نحوه امدادرسانی نیروهای سپاه به مردم زلزله‌زده قرار گرفت.

فرمانده کل سپاه در دیدار چهره به چهره با ‌زلزله‌زدگان بر امدادرسانی ‌سپاه تا تثبیت کامل شرایط و رفع مشکلات مردم در مناطق زلزله‌زده تاکید کرد و ‌گفت: عملیات مردم‌یاری سپاه ادامه خواهد داشت.

سرلشکر سلامی با حضور در چند چادر زلزله زدگان در جریان مشکلات آنان قرار گرفت و به فرماندهان سپاه حاضر در منطقه دستور داد سریعا مشکلات این خانواده‌ها برطرف شود.

در حاشیه بازدید فرمانده کل سپاه از یکی از چادرها، جوانی با اشاره به اینکه در زلزله جهیزیه‌اش آسیب دیده است و قرار بوده که به زودی مراسم جشن ازدواج شان را برگزار کنند، از سرلشکر سلامی درخواست مساعدت کرد که فرمانده کل سپاه به سردار حزنی دستور داد یک سری جهیزیه به این جوان تحویل شود.

همچنین در بازدیدی که سرلشکر سلامی از چادرها داشت عده‌ای از اهلی منطقه با ابراز گلایه از برخی کمبودها و امکانات خواستار توجه ویژه سپاه به مردم زلزله‌زده شدند که سرلشکر سلامی نیز ضمن دعوت مردم به آرامش به همه فرماندهان حاضر در منطقه دستور داد فورا مشکلات را پیگیری و برطرف کنند.

بسیج تمامی امکانات برای تسهیل شرایط زلزله زدگان

فرمانده کل  سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه ‌بازدید از مناطق‌ زلزله‌زده، بر تقویت امدادرسانی به مردم  زلزله‌زده خوی تاکید کرد و اظهار داشت:‌ تمام امکانات از جمله توان گروه‌های جهادی را برای کمک بیشتر به مردم  زلزله‌زده خوی به کار می‌بندیم تا شرایط آسان‌تری برای زندگی نسبت به وضعیت فعلی فراهم شود‌.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه شریط زندگی در خارج از خانه همیشه سخت است و امیدواریم به زودی همه مشکلات  بر‌طرف شود، افزود: دست مردم خوی را می‌بوسم و از اینکه در این شرایط سخت شکیبا هستند از آنها تشکر می‌کنم‌.

وی همچنین از هموطنانی که به مردم آسیب دیده خوی کمک‌رسانی می‌کنند قدردانی کرد و گفت‌: مردم ایران این خصوصیت را دارند که در عمل به دستورات قرآن کریم در سختی ها و به کمک هم بیایند و در امور خیر سبقت بگیرند.

فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: به لطف خداوند مردم خوی از این وضعیت عبور خواهند کرد و شرایط بهتر از قبل خواهد شد و آنچه باقی خواهد ماند، کمک‌ها و محبت‌های مردم به یکدیگر است‌.

سردار سرلشکر سلامی همچنین در جمع مردم مناطق زلزله زده خوی با بیان اینکه همه هدف ما این است که تا با بهره‌گیری از امکانات، زندگی در این روزهای سخت را برای شما عزیزان پایان دهیم، افزود: دوست داشتم این روزها را شما مر‌دم عزیز نداشته باشد و ‌ما سپاهی‌ها این شرایط را داشتیم‌، اما باید از این شرایط عبور کنیم.

وی با بیان اینکه به برادران سپاه ابلاغ می‌کنیم هر چه امکانات دارند به شهرستان خوی و مناطق زلزله‌‌زده گسیل دهند، تصریح کرد: امیدوارم هر چه زودتر امکانات بهتر‌ی برای شما فراهم و این روزها سپری شود و ما خادمان شما در تلاشیم تا همه امور بهبود یا‌بد.

‌براساس این گزارش، ‌از همان ساعات اولیه وقوع زلزله، ارسال تجهیزات سنگین مهندسی از قبیل بیل بکهو به همراه هشت دستگاه کمپرسی و خودروهای سنگین مهندسی در دستور کار سپاه قرار گرفت و هم اکنون نیز بخش قابل توجهی از ادوات مهندسی قرارگاه حمزه سیدالشهدا(س) نیروی زمینی سپاه در عملیات امدادرسانی و مردم یاری به هم میهنان زلزله زده در شهرستان خوی حضور دارند.

تسنيم

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.