بذرپاش: فرودگاه امام نگین زیبای انگشتر صنعت هوایی خواهد شد

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه توسعه فرودگاه امام بزرگترین طرح توسعه‌ای پس از انقلاب است، گفت: فاز ۱ طرح توسعه شهر فرودگاهی امام اسفند سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری هادی نیوز بهر نقل از  تسنیم : «مهرداد بذرپاش» در مراسم آغاز عملیات اجرایی فاز 2 توسعه فرودگاه امام خمینی(ره) با گرامیداشت هفته بسیج، اظهار کرد: امروز برای یک پروژه خوب در مسیر پیشرفت کشور اینجا هستیم. وزارت راه پیشران پیشرفت کشور است، چراکه نقش این وزارتخانه برای پیشرفت‌های آن متفاوت است.

وی افزود: هر سفری به کشورهای دیگر انجام می‌شود یا مهمان هوایی که به ایران می‌آید، مقام مسئولی نیست که از ظرفیت کریدورهای ایران سخن نگوید.

وی تصریح کرد: برای همین در ابتدا کلان‌پروژه ایران‌راه مطرح شد. ایران‌راه بسته ترانزیتی جمهوری اسلامی در حوزه سخت‌افزارها و نرم‌افزارهاست.

وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر این که هر آنچه باعث تسهیل حمل و نقل در کشور می‌شود در ایران‌راه پیش‌بینی شده است، اضافه کرد: می‌دانیم داریم چه کار می‌کنیم. اگر در برخی جاها کارها کند است به دلیل کمبود منابع است. ما در دولت می‌دانیم چه می‌کنیم. حالا برخی خرده می‌گیرند، مهم نیست.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به برنامه کاهش محدودیت‌های پروازی با همکاری ستاد کل نیروهای مسلح گفت: توسعه ناوگان هوایی در دستور کار است. طرح توسعه فرودگاه امام خمینی(ره) بزرگترین طرح بعد از انقلاب است.

بذرپاش تأکید کرد: در تمام شقوق حمل و نقل پروژه‌های متعددی در دستور کار و در حال اجراست. کریدورهای ترانزیتی جمهوری اسلامی ایران درآمدهایی به اندازه نفت برای ما خواهد داشت.

وی با اشاره به استفاده از ظرفیت دانش‌بنیان برای فراهم کردن زیرساخت‌های نرم‌افزاری پروژه کلان ایران‌راه گفت: پروژه توسعه فرودگاه امام با سرمایه‌گذاری 2.5 میلیارد یورویی آرزوی دیرینه مردم است. از سوی دیگر تا اسفندماه سال آینده ظرفیت ترمینال موجود فرودگاه امام به 10 میلیون نفر می‌رسد. ترمینال سلام نیز با ظرفیت 5 میلیون مسافر در حال ارائه خدمات به مردم در سفرهای حج و عتبات عالیات است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره ظرفیت 35 میلیون نفری فاز توسعه فرودگاه امام گفت: با احتساب ظرفیت ترمینال یک و ترمینال سلام، ظرفیت شهر فرودگاهی به 50 میلیون نفر در سال افزایش می‌یابد که این ظرفیت‌سازی در راستای کلان‌پروژه ایران‌راه است.

بذرپاش با بیان اینکه مذاکرات با شرکت چینی چندین ماه به طول انجامید، اظهار کرد: فاز اول توسعه به ارزش 500 میلیون دلار اسفند سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی همچنین با بیان این که فرودگاه امام خمینی(ره) نگین زیبای انگشتر صنعت هوایی خواهد شد گفت: از قرارگاه با آبروی خاتم الانبیا که پروژه‌های متعددی را برای وزارت راه می‌سازد، قدردانی می‌کنیم.

انتهای پیام/*

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.