این مطلب ۱۸۱ بار خوانده شده

وزیر پاکستانی: آمریکا باید از رفتار خود نسبت به منطقه شرمگین باشد

عضو ارشد حزب تحریک انصاف ضمن انتقاد از سیاست‌های کاخ سفید گفت: واشنگتن دست خود را در جیب عربستان فرود برده و منطقه را بی‌ثبات می‌کند.

هادی نیوز:  «اسد عمر» وزیر خزانه داری پاکستان با انتقاد از سیاست‌های کاخ سفید نسبت به منطقه گفت: دنیا غرب باید از رفتار زشت خود شرمگین باشند.

وی تصریح کرد: آمریکا در حالی از همراهی پاکستان و چین انتقاد می کند که دستش را در جیب عربستان فرو برده و ترامپ به صراحت اعلام می کند که با کمک ریال های سعودی آنچه در ذهن دارد اجرا می کند.

اسد عمر در خصوص سخنان اخیر معاون وزیر خارجه آمریکا و تلاش این کشور برای سنگ اندازی در روابط پاکستان و چین گفت: ما طی ۳۰ سال اخیر ۱۲ پروژه بزرگ با پکن اجرا کرده ایم و کریدور اقتصادی چین و پاکستان اولین پروژه در این خصوص نیست.

عضو ارشد حزب تحریک انصاف گفت: از تمام بدهی های خارجی پاکستان تنها ۱۰ درصد آن به چین باز می گردد ولی دولتمردان آمریکا که خود بیشترین بدهی خارجی را به چین دارند و سقف آن از هزار و ۳۰۰ میلیارد دلار فراتر رفته است تنها به همین بخش از بدهی های ما توجه دارند.

وی آمریکا را به دخالت در امور داخلی پاکستان متهم کرده و تاکید کرد: آمریکا چرا راجع به بدهی های خارجی ما به دیگر کشورها سخنی نمی گوید؟

اسد عمر افزود: تروریست های خارجی تلاش می کنند پاکستان را ناامن کنند و متاسفانه دخالت کشور هند در منطقه بلوچستان پاکستان زیاد است.

وی اضافه کرد: دولت آمریکا نسبت به این گونه برخوردها که نوعی تروریسم اقتصادی است هیچ واکنشی ندارد و فقط زمانی اظهار نظر می کند که موضوعی را به سود خود ببیند.

اخیرا دولت آمریکا با دخالت در روابط چین و پاکستان تاکید کرده بود: دولتمردان پاکستانی با اخذ وام های کلان از چین نسل های آینده را بدهکار پکن کرده اند.

گفتنی است روابط نزدیک چین و پاکستان باعث خشم آمریکا شده است و واشنگتن تلاش می کند با اعمال فشار بر اسلام آباد مانع پاکستان شود.

قدس آنلاین

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

image