این مطلب ۲۶۱ بار خوانده شده

آلودگی هوا در پایتخت افزایش یافت

شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۱۲۰ قرار گرفته و هوای پایتخت برای گروه‌های حساس، ناسالم است.

هادی نیوز: شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۱۲۰ قرار گرفته و هوا برای گروه‌های حساس ناسالم است. همچنین این شاخص طی ۲۴ ساعت گذشته به طور متوسط بر روی عدد ۱۰۶ قرار داشته و هوا ناسالم بود.

تهران از ابتدای سال تاکنون ۲۵ روز هوای پاک، ۱۹۲ روز هوای ناسالم، ۴۹ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۲ روز هوای ناسالم برای همه افراد داشته است.

این درحالی است که در مدت مشابه سال پیش تهران ۱۵ روز هوای پاک، ۲۱۵ روز هوای سالم و ۳۸ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس داشته است.

کمترین دما برای روز جاری ۳ درجه و بیشترین دما ۹ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی شده است. همچنین تا بعدازظهر امروز به دلیل افزایش غلظت آلاینده‌ها، آلودگی هوا تشدید خواهد شد.

 شهربانو امانی عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران هفته پیش در مورد آلودگی هوا در پایتخت اظهارداشت: نفس تهران به شماره افتاده و از این اینکه تهران شهری برای همه باشد فاصله گرفته‌ایم چراکه روزهایی اخیرا برای مردم تهران سپری شد که اکثر مواقع هوای ناسالم داشت.

وی افزود: روزانه ۱۵ نفر در پایتخت به دلیل آلودگی هوا جان خود را از دست می‌دهند و تهران شهر ماشین و پارکینگ خودروها شده است و دیگر نه تنها شهری برای افراد معمولی نیست بلکه برای افراد معلول و سالمند نیز پیش‌بینی‌های درستی انجام نگرفته است.

فارس

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

image