این مطلب ۴۰۱ بار خوانده شده

از کودک‌کشی تا اخراج وزیر!

نسخه مناسب چاپ

 

نتانیاهو، نخست‌وزیر کودک‌کش رژیم صهیونیستی، با اخراج لیونی و لاپید، وزیران دادگستری و دارایی، از کابینه، دولتش را در معرض سقوط قرار داد. درخواست نتانیاهوی کودک‌کش برای انتخابات زودهنگام کنیست (مجلس) که با انحلال آن امکان‌پذیر است، گویای آن است که نتانیاهو قصد ترمیم کابینه را ندارد و یا کابینه به سبب مخالفت‌هایی که در آن علیه نتانیاهو وجود دارد، در وضعیتی است که نمی‌توان آن را ترمیم کرد. علت اخراج دو وزیر نام‌برده، مخالفت با سیاست‌های نتانیاهوی کودک‌کش اعلام شده و وی به‌صراحت اعلام کرده که آن دو قصد داشتند علیه وی کودتا کنند. اگر چه تاکنون درباره این اقدام، خبری که آن را با جنگ پنجاه‌روزه مرتبط کند، منتشر نشده است؛ اما به‌نظر می‌رسد اختلافات منجر به تصمیم نخست‌وزیر جلاد رژیم صهیونیستی، از پیامدهای این جنگ باشد که آثار آن در بخش‌های دیگر نیز نمود پیدا خواهد کرد.

علت اصلی برکنار کردن دو وزیر مذکور، نوع مخالفت‌های آن دو با نتانیاهوی جانی بود که شاکله سیاست سه‌محوری وی را درهم می‌ریخت. سیاست کلان نتانیاهوی سفاک سه محور دارد که عبارت است از: ۱ - فعالیت‌ هسته‌ای ایران. ۲ - قانون یهودی‌سازی سرزمین‌های اشغالی. ۳ - سرعت بخشیدن به شهرک‌سازی و یهودی کردن هر چه بیشتر مناطق فلسطین‌نشین.

اگر چه لیونی و لاپید با هر سه محور کاملاً مخالف نیستند؛ اما مخالفت با هر یک مانند قانون یهودی‌سازی سرزمین‌های اشغالی، برنامه نتانیاهو را به هم می‌ریزد؛ بنابراین نتانیاهوی کودک‌کش با تصور اینکه اخراج این دو از کابینه، صدای مابقی منتقدان و مخالفان را قطع می‌کند و موجب شکل‌گیری کابینه یک‌دست و مطیعی می‌شود و با آزادی‌عمل می‌تواند سیاست‌هایش را اجرا کند، دست به این اقدام زد؛ حال آنکه تضمینی وجود ندارد که نتیجه انتخابات کنیست به‌گونه‌ای رقم بخورد که وی بتواند کابینه‌ای همراه‌تر از کابینه موجود تشکیل دهد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

image

image