خطیب جمعه تهران: آمریکایی‌ها دیگر در دنیا آرامش نخواهند داشت

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اقدام آمریکا در به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: آمریکایی‌ها دیگر در دنیا آرامش نخواهند داشت.

هادي نيوز: آیت‌الله سیداحمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های عبادی ـ سیاسی نماز جمعه این هفته تهران، با اشاره به شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: خبر شهادت سردار رشید، فدایی حضرت فاطمه(س)، سردار رشیدی که فدایی اباعبدالله بود، جان‌گداز بود.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اقدام آمریکا در به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: آمریکایی‌ها دیگر در دنیا آرامش نخواهند داشت.

وی افزود: این طلبه ناچیز چهار دهه است که با این مرد بزرگ آشنا بودم و اولین بار در عاشورا و کربلا نزد او مشرف شدیم و حال ما را عوض کرد.

خاتمی در ادامه تصریح کرد: شهید سرافراز قاسم سلیمانی در دهه اول محرم خانه خود را در کرمان برای برنامه فاطمیه قرار داده است؛  آفرین بر این سرباز فاطمه، آفرین بر این سرباز اباعبدالله!

امام جمعه موقت تهران افزود: موضوع خطبه خود را عوض کردم ادب هم همین را اقتضا می‌کند که خطبه اول را حول محور سردار رشید اسلام بیان کنم.

امام جمعه موقت تهران در ادامه عنوان کرد: سردار سلیمانی متولد سال ۱۳۳۵ بود و دقیقا در سن ۶۳ سالگی به شهادت رسید؛ وی از ۲۴ سالگی رزمنده بود و ۴۰ سال مجاهد خستگی ناپذیر بزرگی بود که جای جای جبهه او را می شناسند.

خدا خواست سردار سلیمانی زنده بماند و در این مقطع، داعش را نابود کند

وی خاطرنشان کرد: اسم حاج قاسم سلیمانی با جبهه و جنگ گره خورده و بارها تا مرز شهادت پیش رفت، اما خدا خواست که این بزرگ زنده بماند و در این مقطع بسیار حساس تاریخ اسلام داعش را نابود کند.

سردار سلیمانی به امید شهادت مانده بود

خاتمی ادامه داد: سردار سلیمانی به امید شهادت مانده بود، این روزهای آخر هم مدام آرزوی شهادت داشت و به رهبری هم گفته بود «دعا کنید شهید شوم»؛ آخر او سرباز و علی است؛ امیرالمومنین علی(ع) سهم به امید شهادت زنده بود.

وی همچنین عنوان کرد: شهید سلیمانی عزیز دیشب به وصل خود رسید و چه تعبیر زیبایی رهبری در پیام خود داشتند! این سردار دیشب به آرزوی دیرینه خود رسید و ارواح طیبه شهیدان روح مطهر حاج قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند؛ آفرین بر این زندگی.

برخی صادقانه پای ایمانشان می‌ایستند و شهید سلیمانی از این‌ها بود

خاتمی همچنین یادآور شد: شهید سلیمانی مصداق بارز آیه ۲۳ سوره احزاب است که می‌فرماید برخی از مومن‌ها اِسماً ایمان دارند، اما دروغ می‌گویند و پای ایمانشان نمی‌ایستند، اما برخی دیگر صادقانه پای ایمانشان می‌ایستند و شهید سلیمانی از این‌ها بود.

وی با اشاره به اینکه صداقت در ایمان جلوه برجسته حاج قاسم سلیمانی بود، اظهار داشت: جالب است این روزها آرزوی شهادت داشت و شب گذشته جان خود را پای این نذر دیرینش گذاشت.

خطیب جمعه این هفته تهران همچنین یادآور شد: سردار سلیمانی مالک اشتر ولایت بود و معتقدم از داغ‌های سنگینی که بر قلب ولایت وارد شده همین داغ با حاج قاسم سلیمانی است.

وی خاطرنشان کرد: داغ مالک اشتر علی(ع) را سوزاند و در دریای متلاطم فرو برد. مالک امروز، سردار سلیمانی بود. بزرگمردی که در جلسات مختلف وقتی می‌گفتند سرلشکر سلیمانی می‌گفت «به من بگویید سردار ولایت، من افتخار می کنم که سرباز ولایت باشم».

آیت‌الله خاتمی در همین راستا افزود: هم‌رزمان شهید سلیمانی راه او را ادامه می‌دهند و به فضل خدا خواب راحت را از چشم آمریکا و هم‌پیمانانش خواهند گرفت.

وی همچنین تصریح کرد: آمریکایی‌ها به خصوص ترامپ مطمئن باشند خون شهید سلیمانی خواهد جوشید و انتقام را از آن‌ها خواهیم گرفت و روزشان را تبدیل به شام سیاه خواهیم کرد.

ادامه دارد ...

فارس