وزیر کشور:

دولت از عملكرد ناجا رضايت دارد/توهین به پلیس پذیرفته نیست/پلمب 700 صرافی غیرمجاز

جانشین فرماندهی معظم کل قوا در امور ناجا با تأکید براینکه جسارت و توهین به پلیس پذیرفته و قابل بخشش نیست و باید با آن محکم برخورد شود،گفت: ناجا همواره در برابر ناملایمتی ها و بی‌مهری‌ها خویشتن‌داری کرده است.

هادی نیوز: عبدالرضا رحمانى فضلى وزیرکشور در گردهمایى سراسرى فرماندهان، روسا و معاونان نیروی انتظامی بر ضرورت کسب رضایتمندی مردم در مراجعه به ادارات از جمله نیروی انتظامى تاکید کرد و اظهارداشت: براساس نظرسنجی‌های انجام شده، نیروهای انتظامی و امنیتی از بالاترین میزان رضایتمندی در بین سایر دستگاه ها برخوردار هستند به طوری که اکثریت قابل توجه مردم از عملکرد این نیروهای آرامش بخش اجتماعی رضایت دارند.

وی با بیان اینکه رضایتمندی مردم از نیروی انتطامی را باید قدر بدانیم، افزود: این میزان رضایتمندی نشان دهنده، اهمیت مقوله امنیت برای مردم است؛ الحمدلله امنیت مطلوبی در کشور برقرار است لذا باید تلاش کنیم میزان رضایتمندی در حوزه های خدمات و اداری نیز افزایش یابد.

وزیرکشور با بیان اینکه ناجا به درستی از تجربه ها در قالب روش های پیشگیرانه بهره می برد، تصریح کرد: حمایت و مشارکت مردمی در کنار وحدت؛ راهکار عبور از شرایط امروز و تحریم ها است.

رحمانی فضلی با اعلام اینکه ناجا در کنترل بازار ارز و کشف احتکار کالاهای اساسی کارنامه قابل قبولی دارد، از  پلمب 700 صرافی غیرمجاز توسط پلیس همزمان با نوسانات ارزی خبرداد.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه نحوه برخورد نیروی انتظامی با مردم باید منطقی، با رعایت اخلاق و حفظ اقتدار باشد به انتشار فیلمی از رفتار یکی از شهروندان با یکی از ماموران راهنمایی و رانندگی اشاره و تصریح کرد:  این حادثه اصلا قابل قبول نیست، نباید به اقتدار نیروی انتظامی با اینگونه حرکات خدشه وارد شود برهمین اساس قوه قضائیه باید با این گونه اتفاقات شدیداً برخورد کند.

وی با تاکید براینکه جسارت و توهین به پلیس پذیرفته و قابل بخشش نیست و باید با آن محکم برخورد شود، تصریح کرد:  ناجا همواره در برابر ناملایمتی ها و بی مهری ها خویشتن داری کرده است.

وزیر کشور در ادامه خواستار توجه ویژه نیروی انتظامی به گذرگاه های مرزی در مبارزه با انواع قاچاق شد و اضافه کرد: برخورد با یک باند بزرگ مواد مخدر در مرزها موجب جلوگیری از هزاران برخورد نیروی انتظامی در داخل با گروه های کوچک و خُرد می شود.

جانشین فرماندهی معظم کل قوا در امور نیروی انتظامی ادامه داد: در شرایط فعلی، میزان ورود کالای قاچاق به کشور کاهش یافته است که این روند نزولی باید ادامه پیدا کند اما همین مسئله موجب افزایش خروج کالا از کشور شده که با تدابیر اندیشیده شده نباید اجازه خروج کالاها به صورت قاچاق به بیرون از کشور داده شود؛ نیروی انتظامی در این رابطه نقش کلیدی دارد و باید برنامه ریزی دقیقی در این رابطه داشته باشد.

رحمانى فضلى با بیان اینکه دولت از عملکرد نیروی انتظامی رضایت دارد ، خاطر نشان کرد: قوه مجریه مصمم به حل مشکلات ناجا است و از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

وی به جلسه ای با حضور رهبر معظم انقلاب و نیز رضایتمندی ایشان از عملکرد شورای امنیت کشور و شوراهای تامین استانها اشاره و تصریح کرد: معظم له در این جلسه تاکید داشتند که شورای امنیت کشور و شورای تامین استانها باید مسائل مربوط به خود را جدی بگیرند و برنامه عملیاتی داشته باشند، همچنین مصوبات نیز  به طور جد پیگیری و نتایج اقدامات دستگاه ها در اجرای مصوبات گزارش شود.

وزیر کشور با بیان اینکه همه فعالیت ها و توفیقات اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی در بستر امنیت شکل می گیرد و بدون امنیت هیچ کاری انجام نخواهد شد، گفت: هیچ زمانی اجازه داده نشده که موضوع امنیت و انتظامات در جامعه از محور نیروی انتظامی خارج شود چراکه با درایت، تدبیر و اقتدار نیروهای انتظامی و امنیتی مسائل قابل مدیریت صحیح است و عملکرد مطلوب و خوب آنها هم گویای همین امر است.

رحمانی فضلی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شرایط بین المللی، اظهارداشت: خروج آمریکا از برجام برای آنها از نظر بین المللی بسیار هزینه داشته و آنها تمام تلاش خود را برای ضربه زدن به ایران انجام می دهند و آمریکا تمام آبروی خود را در مواجه با ایران قرار داده است.

وزیرکشور افزود: ما باید با قدرتمندی و اقناع افکار عمومی بر روی مواضع خود بایستیم چراکه بدون مقاومت و ایستادگی به حق خود نخواهیم رسید.

وی با بیان اینکه آمریکا هم اکنون درگیر اختلافات بسیار شدیدی با چین، روسیه و اروپا شده است، تصریح کرد: آنها یقین دارند که هیچ کاری در منطقه بدون نقش آفرینی ایران امکان پذیر نخواهد بود و موضع ما هم در منطقه بسیار محکم و مقتدرانه ادامه دارد.

رحمانى فضلى با اشاره به وعده های اروپایی ها در اجرای برجام گفت: علی رغم تاکیدات و سخنان زیاد در اجرای برجام که عمدتا سیاسی است اما اروپا در عمل نتوانسته سخنان و وعده های خود در اجرای برجام را محقق کند.

فارس

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.