وزیر دفاع:

دشمنان دنبال ممانعت از استمرار سرمایه گذاری در کشور هستند

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به افتتاح پتروشیمی های مرجان، پردیس و دماوند گفت: همه محصولات تولیدی این پتروشیمی ها علاوه بر تامین نیاز داخلی، قابلیت صادرات و ارزآوری قابل توجه دارند.

هادی نیوز: امیر سرتیپ حاتمی پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح سه پروژه بزرگ پتروشیمی مرجان، پردیس و دماوند که با حضور رئیس جمهوری در منطقه پارس جنوبی برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و شهدای گرانقدر انقلاب، دوران دفاع مقدس و مدافعان حرم، بهره برداری از این سه پروژه بزرگ را نمادی از اقتصاد مقاومتی، هوشمندی، بلوغ و انسجام مدیریتی در پایان دهه چهارم عمر پر برکت انقلاب اسلامی دانست و اظهار کرد: در شرایطی که با تحریم و اوج عناد، خصومت و کارشکنی دشمنان جمهوری اسلامی مواجهیم با تحقق اقتصاد مقاومتی شاهد به بار نشستن واحدهای بزرگ سرمایه گذاری تولیدی و اقتصادی کشور در این منطقه هستیم.

وی با اشاره به بازدید رئیس جمهوری از این سه پروژه بزرگ پتروشیمی افزود: پتروشیمی‌های مرجان، پردیس و دماوند که امروز به بهره برداری کامل رسید بخشی از دارایی کشور را که با ارزش کمی به صورت خام فروخته می‌شد، تبدیل به محصولات با ارزش می‌کنند.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه «پتروشیمی مرجان با ظرفیت تولید یک میلیون و ششصد و پنجاه تن متانول و پتروشیمی پردیس و دماوند با ظرفیت تولیدیک میلیون و هشتاد هزار تن اوره برای پشتیبانی برق، آب و بخار در ۲۴ واحد پتروشیمی طراحی شده است»، خاطر نشان کرد: پتروشیمی پردیس ظرفیت تولید ششصد و ۸۰ هزار تن آمونیاک را دارد که بسیار ارزشمند است.

وی همچنین با بیان اینکه «این پروژه‌های بزرگ تنها با ۱.۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری انجام شده که تنها ۱۵ درصد آن سرمایه گذاری مسقیم است»، تصریح کرد: ۸۵ درصد مابقی سرمایه آن از بازار سرمایه و فاینانس خارجی تامین شده که در کنار تولید این محصولات با ارزش، موجب اشتغال‌زایی هزار و ۲۰۰ نفر مستقیم و تعداد قابل توجهی اشتغال غیر مستقیم شده است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: همه محصولات تولیدی این پتروشیمی‌ها علاوه بر تامین نیاز داخلی، قابلیت صادرات و ارزآوری قابل توجه دارند. بهره برداری از این پروژه‌ها یک گام بلند عملی برای مقاوم کردن اقتصاد کشور در مقابل تهدیدات خارجی است که نماد بلوغ مدیریتی محسوب می شود.

وی به بار نشستن این پروژه‌های عظیم را در سایه همکاری بسیار صمیمانه وزارت نفت، صندوق بازنشستگی نیروهای مسلح و بخش خصوصی عنوان کرد و ادامه داد: مدیران صندوق بازنشستگی نیروهای مسلح توانسته اند با اتصال حلقه‌هایی مثل سرمایه، نام و اعتبار صندوق بازنشستگی به سیاست‌های نفت و گاز، ظرفیت‌های خام، فنی و صنعتی داخلی و خارجی کشور و تجارب مدیریتی خود، سه پروژه بزرگ و افتخارآمیز مرجان، پردیس و دماوند را به مرحله اجرا درآورند.

حاتمی با بیان اینکه «برای اجرای این پروژه‌های مهم و کلیدی اقتصادی مانند عملیات‌های دفاع مقدس شبانه روزی تلاش شده است»، خاطرنشان کرد: در چهلمین سال از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی توانسته‌ایم روحیه جهادی، کار و مدیریت جهادی را نه فقط در عرصه دفاع، بلکه در عرصه اقتصادی عینیت ببخشیم و من به نوبه خودم از تمام کسانی که در این طرح‌ها تلاش کرده‌اند صمیمانه تشکر می‌کنم.

وی افتتاح این پروژه‌ها را نماد هوشمندی مدیریتی و اقتصادی دانست و ادامه داد: مدیران صندوق های بازنشستگی نیروهای مسلح توانسته‌اند به عنوان یک نهاد عمومی و غیر دودلتی با هم منافع ذی‌نفعان خودشان که گروهی از شریف‌ترین و زحمتکش‌ترین اقشار جامعه ایران اسلامی یعنی بازنشستگان نیروهای مسلح هستند را با منافع و سیاست‌های کشور به درستی گره بزنند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه «صندوق بازنشستگی نیروهای مسلح طبق قانون وظیفه و مسئولیت حفظ ارزش پول و سرمایه صندوق بازنشستگی را برای پرداخت حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح به عهده دارد»، اظهار کرد: مدیران صندوق بازنشستگی نیروهای مسلح توانسته‌اند منافع این صندوق را در یکی از بهترین و سودآورترین حوزه‌های کسب و کار کشور سرمایه گذاری کنند و این همان کاری است که صندوق‌های بازنشستگی در تمامی کشورهای پیشرفته انجام می‌دهند.

حاتمی در ادامه با بیان اینکه «صندوق‌ها باید با تلاش روزی بر منافع خود تکیه کرده و کمترین فشار را بر بودجه عمومی وارد کنند»، تصریح کرد: این صندوق‌ها در عین حال باید خدمات پایدار و خرسندسازی را به اعضای شریف خود ارائه کنند و بنده به عنوان حلقه اتصال دولت جمهوری اسلامی ایران با صندوق‌های بازنشستگی نیروهای مسلح این هوشمندی را در مدیران صندوق مشاهده می‌کنم.

وی با اشاره به غفلت‌هایی که در یک دوره نسبت به صندوق بازنشستگی اتفاق افتاد، گفت: رسیدن به نقطه اوج و پایداری مستلزم تلاش مستمر مدیران صندوق‌ها و حمایت‌های بیشتر دولت از آنان است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه «دشمنان جمهوری اسلامی تلاش دارند از استمرار سرمایه گذاری در کشور ممانعت کنند»، خاطر نشان کرد: مدیران صندوق بازنشستگی نیروهای مسلح آماده‌اند یکی از پاک‌ترین سرمایه‌های موجود در کشور را که متعلق به نسل بازنشستگان شریف و عزیز نیروهای مسلح است در ضروری ترین بخش‌های اقتصادی کشور که البته منافع باند مدت صندوق را هم تامین کند، سرمایه گذاری کنند؛ بدین منظور از ریاست محترم جمهور استدعا دارند تصمیم گیران اقتصادی در کشور ترتیبی اتخاذ کنند تا آنها هم بتوانند سهام این پتروشیمی‌ها که امروز افتتاح شد با قیمت واقعی و جذاب در بازار بورس و سرمایه بفروشند تا طرح‌های بزرگ دیگرشان را به اتمام برسانند.

حاتمی همچنین با بیان اینکه «تاکید صندوق‌های بازنشستگی بر این است که جذاب شدن قیمت سهام پتروشیمی که تقریبا نیمی از بازار بورس و سرمایه را تشکیل می‌دهد، می‌تواند آثار مهمی در شرایط امروز اقتصادی داشته باشد»، اظهار کرد: این کار سبب مدیریت نقدینگی می‌شود و از طرف دیگر با برگشت این سرمایه به عرصه سرمایه گذاری جدید و تولید، موجب اشتغال و رونق صادرات و ارز آوری خواهد شد.

وی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری در ممانعت از خام فروشی نفت خاطرنشان کرد: صندوق بازنشستگی نیروهای مسلح آماده همه نوع همکاری و اجرای طرح‌های وزارت نفت است؛ چراکه آن را برای صندوق بسیار سودآور و برای کشور و منافع ملی ضروری می‌داند.

 
حاتمی در پایان خطاب به بازنشستگان گفت: بازنشستگان عزیز بدانند دغدغه دائمی فرماندهی معظم کل قوا و ریاست محترم جمهور و همه دولتمردان و خدمتگزاران کشور رفع دل مشغولی‌های این گروه عزیز و شریف و خانواده‌های محترم آنان است و در این راستا از هیچ کوشش و تلاشی فروگذار نخواهد شد.

ایسنا

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.