این مطلب ۹۱۱ بار خوانده شده
آیت‌الله امامی کاشانی در نماز جمعه تهران:

اختلاس و گران‌فروشی خواسته دشمن است/ آمریکا دنیا را در فساد می‌خواهد

خطیب نمازجمعه تهران با بیان اینکه گران‌فروشی، طلاق، احتکار، اختلاس و دیگر مسائل خواسته دشمن است، گفت: به مسابقه در گران‌فروشی تن در ندهیم.

هادی نیوز:  آیت‌الله محمد امامی کاشانی امام‌جمعه موقت تهران در خطبه‌های نمازجمعه این هفته تهران اظهار داشت: آیا در کشوری مثل جمهوری اسلامی ایران که ام‌القرای جهان اسلام به حساب می‌آید این همه فساد درست است؟ این چه جدایی از امام زمان (عج) است؟ این همه گران‌فروشی، رشوه، اختلاس و طلاق میان زوج‌ها درست است؟ البته گرچه ریزش‌هایی داریم ولی رویش‌های بسیاری هم داریم.

وی در ادامه با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از نظر ایدئولوژی برترین تفکر ایدئولوژیکی را دارد، گفت: دنیا هم به این ایدئولوژی توجه کرده است؛ این تفکر و ایدئولوژی شیعی بود که انقلاب اسلامی را بوجود آورد. 

امامی کاشانی در خصوص مناسبت وحدت میان دانشگاه و حوزه که شهید مفتح آن را مطرح کرده بود، افرود: وحدت حوزه و دانشگاه یعنی این دو همدیگر را کمک کنند، یعنی علم و دین و طبیعت باهم باشند که اگر با یکدیگر حرکت کنند دین و علم هر دو اساس خود را خواهند داشت.

وی گفت: در این صورت دانشگاه بر اساس دین و معنویت مسیر علم را طی می‌کند و نه بر اساس فساد و گناه؛ این یک اساس و اصلی است که مربوط به اساس اسلام است. دانشمندان بزرگی بودند که اینها از علوم طبیعی حمایت کردند و خودشان هم با اینکه فقه و حدیث و علوم اسلامی را می‌دانستند، در سایر علوم همچون ریاضیات متخصص شدند.

خطیب نمازجمعه تهران تصریح کرد: دشمنان ما جوانان را در گناه، فساد و عیاشی می‌خواهند تا بتوانند کشور را ببلعند، یک زمانی نیکسون رئیس جمهور وقت آمریکا در دوران طاغوت درباره محمدرضا می‌گفت، «او مایه امنیت در خاورمیانه است.» ایران با آن عظمت و کیان منطقه را امن کرده بود، یعنی می‌خواهند بگویند ما هر کاری می‌کنیم سکوتی مرگبار و سکوتی گورستانی است نه آن صلحی که او [نیکسون] به نفع خودش مطرح می‌کرد؛ جهان استکبار همین را می‌خواهد.

امامی کاشانی بیان کرد: امروز هم این رئیس جمهور فاسد آمریکا حرفش همین است. می‌خواهند دنیا مثل همین‌ آل سعود کثیف در فساد باشد تا بتوانند کار خود را به خوبی پیش ببرند.

وی بیان کرد: اساتید دانشگاه باید به واقعیات جهان توجه کنند نه به زورها و پول‌ها. ببینید که [دشمنان] از چه چیزی سخن می‌گویند، از عزمت ایران سخن می‌گویند، شما هم در کلاس‌های درس خود به دانشجویان از عزمت اسلام شیعی، از عزمت انقلاب اسلامی که این حقایق را بوجود آورد بگویید نه اینکه تعریض و نیش و کنایه بزنید.

امامی کاشانی تصریح کرد: اینکه در برخی کشورها، جوانان کارهایی انجام می‌دهند که ارزشمند است این دنباله تفکری است که انقلاب اسلامی بوجود آورده است.

خطیب نمازجمعه تهران بیان کرد: اینکه آمریکایی‌ها می‌گویند باید از سوریه برویم یعنی در سوریه شکست خورده‌اند، در یمن و عراق و دیگر مناطق شکست خورده‌اند و به امید خدا هم آمریکا، هم رژیم صهیونیستی و هم گاو شیرده آنها، عربستان سعودی، در مسائل دیگر هم رسوا خواهند شد و از بین خواهند رفت. 

وی گفت: در این شرایط وخیم دنیا، باید برای ظهور امام زمان (عج) دعا کنیم. گران‌فروشی، طلاق، احتکار و اختلاس و دیگر مسائل خواست دشمن است. به مسابقه در گران فروشی تن در ندهیم. 

امامی کاشانی بیان کرد: به کسانی که با کمترین درآمد ممکن در حال زندگی کردن هستند فکر نمی‌کنید و توجهی نمی‌کنید، این مسئله نباید اینطور باشد. شما ببینید در آمریکا اتاق جنگ با ایران در نظر گرفته‌اند و ما هم باید اتاقی داشته باشیم برای دفاع از ایران. همه باید دست به دست هم دهیم تا نگذاریم این وضعیت در کشور ادامه داشته باشد.

امام‌جمعه تهران در پایان با اشاره به سالروز فرمان امام (ره) برای تشکیل نیروهای حفاظت هوایپماها خاطرنشان کرد: تاکنون این نیروها به خوبی به وظیفه خود عمل کردند و ما برای آنها دعای خیر و توفیق روز افزون داریم.

دفاع پرس

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

image