این مطلب 2030 بار خوانده شده

‌پاسداشت ۴۰ سال مجاهدت آیت‌الله

در همایش تبیین دستاورد‌های انقلاب اسلامی، به پاس ۴۰ سال مجاهدت آیت‌الله احمد جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری و دبیر شورای نگهبان از وی تجلیل شد.

هادی نیوز: در همایش تبیین دستاورد‌های انقلاب اسلامی، به پاس ۴۰ سال مجاهدت آیت‌الله احمد جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری و دبیر شورای نگهبان، با اهدای لوح سپاس از سوی سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه و حجت‌الاسلام عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه، از این عالم انقلابی و مجاهد تجلیل شد. 

‌حاج صادقی، نماینده، ولی فقیه در سپاه در این آیین از آیت‌الله جنتی به عنوان برجسته‌ترین چهره ولایتمداری و بارزترین مصداق استقامت فکری، عملی و دارای روحیه جهادی و انقلابی نام برد.
وی طی سخنانی در این همایش تقابل انقلاب اسلامی با استکبار جهانی را سنت الهی و پایان‌ناپذیر توصیف و تصریح کرد: رمز ماندگاری انقلاب اسلامی طی چهار دهه، پیوند امت با ولایت است. 
حاجی صادقی از انقلاب الهام‌بخش اسلامی به عنوان بزرگ‌ترین هدیه الهی برای ملت ایران یاد کرد و گفت: مهم‌ترین و محوری‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی تولد اسلام ناب محمدی (ص)، نفی حاکمیت‌های دروغین و طاغوتی و تحقق توحید و نظام ولایی است. وی با برشماری شاخص‌های نظام ولایی اظهار کرد: انطباق کامل نظام ولایی با مبانی اعتقادی اسلام و تجلی بخشی توحید ربوبی، هماهنگی و همسویی با فطرت انسان، عاملیت وحدت حقیقی، مأیوس کردن دشمن از جمله مهم‌ترین شاخص‌های نظام ولایی است. حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاجی صادقی بزرگ‌ترین نعمت الهی برای بشریت را نعمت ولایت دانست و خاطرنشان کرد: رسالت نظام ولایی احیای جامعه اسلامی بود و در جامعه ولایی استعداد‌های انسان رشد کرده، بارور شده و مردم‌سالاری به معنای واقعی نمود پیدا می‌کند. 
وی گفت: مدل حکومت دینی ما نظام ولایی است و ولایت فقیه مدل نظام ولایی در عصر غیبت است و انقلاب اسلامی با نابودی سلطه استکبار و با استقرار نظام ولایی جامعیت و کارآمدی دین را در اندیشه و عمل در عرصه‌های مختلف متجلی ساخت. 
حاجی صادقی افزود: ۴۰ سالگی نظام ولایی با وجود همه دشمنی‌ها، توطئه‌ها و فتنه‌ها دستاوردی است که هیچ امتی تاکنون از آن برخوردار نبوده و منشأ دستاورد‌های فراوان انقلاب در عرصه‌های دیگر نیز شده است، از این رو باید قدردان این نعمت بزرگ بوده و در راستای تحکیم و تقویت آن تلاش کنیم تا زمینه و بستر تحقق نهضت ظهور فراهم شود. نماینده ولی فقیه در سپاه یادآور شد: انقلاب اسلامی در طی چهار دهه به رغم فراز و نشیب‌ها هیچ‌گاه متوقف نشده و اینکه امروز استکبار جهانی اذعان به شکست برابر انقلاب اسلامی و گفتمان مقاومت دارد و شاخص‌های ابرقدرتی خود را از دست رفته می‌بیند متأثر از نظام ولایی و ولایتمداری امت است. 
حاجی‌صادقی رمز ماندگاری انقلاب اسلامی را اتصال و پیوند امت و ولایت توصیف و تصریح کرد: امروز استکبار جهانی و دشمنان در صدد ایجاد خدشه در نقطه اتصال امت و ولایت هستند؛ آنچه موجب گذر از بحران‌ها و فتنه‌ها در طی چهار دهه گذشته شده است در پرتو ولایتمداری و پیوند امت با ولایت بوده است. نماینده ولی فقیه در سپاه در پایان استقامت و مقاومت را عامل غلبه بر مشکلات کاستی‌ها و توطئه‌های دشمنان عنوان و خاطرنشان کرد: مقاومت و تحمل مشکلات مصداق عمل صالح و مجاهدت در راه خداست که سعادت دنیوی و اخروی و امید و نشاط نسبت به آینده را به همراه خواهد داشت.
منبع: روزنامه جوان

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.