سرلشکر صفوی در نماز جمعه تهران:

خون شهدای مدافع حرم راه قدس را باز می‌کند

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا گفت: همانگونه خون شهیدان ما در دفاع مقدس راه کربلا را باز کرد، خون شهدای مدافع حرم راه قدس را باز می‌کند.

هادی نیوز: سرلشکر سیدیحیی رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا در سخنانی پیش از نماز جمعه این هفته تهران به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس اظهار داشت: دو رخداد عظیم پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس که با مجاهدت ملت صبور و شجاع و در سایه پیروی از ولایت فقیه و به برکت خون پاک شهیدان بدست آمد نظام سلطه جهان را در منطقه غرب آسیا و در جهان به هم ریخت.

وی ادامه داد: این پیروزی‌ها و مقاومت مدافعین حرم در حوادث چند سال اخیر غرب آسیا نشأت گرفته از منطق و فلسفه عاشورای حسینی است. حقیقتا کربلای ایران و هشت سال دفاع مقدس در راستای کربلای حسینی معنا و مفهوم پیدا می‌کند. فرزندان شما ملت ایران در ارتش، سپاه، بسیج و جهاد سازندگی که در هشت سال دفاع مقدس در برابر متجاوزین ایستادند اگر در روز عاشورا بودند در کنار امام حسین (ع) می‌ایستادند.

صفوی با اشاره به دیدار چند روز پیش موکب داران عراقی با مقام معظم رهبری گفت: سال گذشته بعد از راهپیمایی اربعین به دیدار آیت‌الله ناصری دولت‌آبادی رفتم و از ایشان پرسیدم فلسفه راهپیمایی اربعین چیست؟ ایشان فرمودند: یکی از شعار‌های حضرت مهدی (عج) در زمان ظهور آن است که من فرزند حسین هستم. در این راهپیمایی چند میلیونی اربعین که سال به سال نیز بر شرکت کنندگان آن افزوده می‌شود مردم جهان اول باید به امام حسین (ع) و قیامش معرفت پیدا کنند تا بعد بتوانند به معرفت حضرت مهدی (ع) برسند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا با اشاره به یکی از شعار‌های یاران امام مهدی (عج) گفت: یکی از شعار‌های یاران حضرت مهدی (عج) یالثارت الحسین است، یعنی بیایید به خونخواهی امام حسین (ع). فلسفه عاشورا با فلسفه ظهور امام زمان (عج) پیوند دارد و آنچه را در زمان خودمان در همین ۳۰ -۴۰ سال گذشته در منطه می‌بینیم از مسائل سوریه، فلسطین، عراق، یمن و البته پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس شاید زمینه‌ای باشد برای ظهور امام (عج).

وی گفت: من معتقدم همانگونه که خون فرزندان ملت ایران در دفاع مقدس راه کربلا را گشود و ما شاهدیم که در اربعین هر سال میلیون‌ها نفر به کربلا می‌روند خون شهدای مدافع حرم نیز راه قدس را باز می‌کند.

صفوی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص اینکه رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید، افزود: این وعده حضرت امام خامنه ای  موضوعی است که خداوند متعال می‌خواهد روزیِ مسلمین جهان کند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا با اشاره به اقتدار جمهوری اسلامی ایران و افول قدرت ایالات متحده آمریکا اظهار کرد: پس از گذشت ۳۰ سال از پایان دفاع مقدس آیا انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت اسلامی در منطقه غرب آسیا قوی‌تر شده است یا دشمنان انقلاب اسلامی یعنی جبهه آمریکایی و دوستان آن‌ها مانند رژیم صهیونیستی؟ واقعیت این است که متحدین انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت با داشتن توانمندی‌ها و ثروت عظیم مردم و برخورداری از هوش، ایمان و انگیزه و اینکه اهداف حق طلبانه و عدالت خواهانه دارد از متحدین و دوستان آمریکا در منطقه قوی‌تر هستند.

سرلشکر صفوی گفت: اعتبار آمریکا و رژیم‌های دست نشانده آن بین رفته است. این‌ها غیر مردمی هستند، هم اکنون بازیگران اصلی منطقه دو جبهه هستند، یک جبهه انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت و جبهه دیگر آمریکا و متحدین آنهاست. شما این‌ها را با هم مقایسه کنید، شما رهبری شجاعانه سید حسن نصرالله را در لبنان و رهبری نخست وزیر رژیم صهیونیستی را با یکدیگر مقایسه کنید و ببینید کدام یک از آن‌ها حرفشان حق طلبانه و عدالتخواهانه است و کدام یک از آن‌ها شجاعت بیشتری دارند. آیا رهبران جبهه مقاومت با رهبران این کشور‌ها قابل مقایسه هستند.

وی افزود: از نظر مردمی، جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی یکی از پر افتخارترین صحنه‌های افتخار ملت ایران برای اولین بار طی ۲۰۰ سال گذشته این است که انقلاب اسلامی و دولت و ملت ایران در دل معادله و توازن منطقه‌ای قرار گرفته‌اند و در پیروزی‌های منطقه حرف اول را می‌زنند. البته انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی و ملت شجاع و صبور ایران همواره به دنبال صلح و امنیت پایدار هم در منطقه و هم در جهان بوده و هستن. البته نه آن صلحی که چند روز پیش آقای پمپئو در ملاقات با رهبران عربستان از آن نام برد و با دروغ و خدعه می‌خواهد افکار عمومی مردم جهان را فریب دهد.

مشاورعالی فرمانده معظم کل قوا تاکید کرد: پمپئو قبلاً رئیس سازمان سیا بوده است. کار آن‌ها فریب دادن، خدعه کردن و دروغ گفتن است. آمریکایی‌ها می‌دانند که قدرت نوظهور انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت در حال اوج گیری است و قدرت آمریکا طرفداران آن‌ها در حال افول و نزول است.

سرلشکر صفوی اظهار کرد: سیاست آمریکایی‌ها در منطقه غرب آسیا در رابطه با ایران با شکست مواجه شده است. آمریکایی‌ها در مقیاس جهانی در تک قطبی سازی قدرت و در هژمونی قدرت با شکست مواجه شده‌اند و جهان به سمت چند قطبی شدن قدرت و چندجانبه‌گرایی حرکت می‌کند.

وی ادامه داد: آقای ترامپ به سرنوشت شش رئیس جمهور قبل از خودش که آمدند و رفتند و همه آن‌ها نتوانستند اراده سیاسی خود را بر ملت و حکومت ایران تحمیل کنند، دچار خواهد شد. ترامپ با حسرت تسلیم کردن ملت ایران به تاریخ خواهد پیوست و رهبری قدرتمند و خردمندانه حضرت امام خامنه‌ای، اتحاد و یکپارچگی قوای سه گانه و ملت ایران سد تحریم‌های ظالمانه آمریکا را خواهد شکست و غرور و تکبر سیاست مداران آمریکا را لگدمال خواهد کرد.

مشاورعالی فرمانده معظم کل قوا تصریح کرد: ملت مومنف مقتدر و صبور ایران پس از ۳۰ سال از پایان جنگ، درس اقتدار و پیشرفت را به مردم جهان آموختند و مردم جهان ملت ایران را ستایش می‌کنند. هیچ دولت ـ ملتی نتوانسته این حجم از چالش‌ها و بحران‌های داخلی و خارجی را مانند ترور‌ها فتنه‌های ۷۸ و ۸۸ را دنبال کند و با پیروزی بر آن‌ها غلبه پیدا کند.

سرلشکر صفوی تاکید کرد: آمریکایی‌ها انواع و اقسام دشمنی‌ها و حیله‌ها را برای ترور رهبران و بزرگان ایران و تحمیل جنگ و هم اکنون محاصره اقتصادی و این جنگ و ترور اقتصادی علیه ایران به کار گرفتند، اما در همه قضایا شکست خوردندو ترامپ باید بداند در یک مقابله به مثل در جریان‌های اخیر، ملت ایران یک ملت و یک قدرت الهی و شکست ناپذیر است چرا که یک جریان حق طلب است و آن‌ها یک جریان شیطانی و باطل هستند.

وی خاطرنشان کرد: ملت صبور ایران فشار‌های اقتصادی وتحریم‌ها را پشت سر خواهد گذاشت و از این تنگنای اقتصادی عبور خواهد کرد. میراث ترامپ از ریاست جمهوری آمریکا و ظلم‌های آن به ملت ایران و ملت‌های منطقه جز شکست، انزوا و اختلاف با متحدان تاریخی مثل اروپایی‌ها ثمری نخواهد داد و ترامپ تلخ‌ترین تجربه ریاست جمهوری آمریکا خواهد شد.

مشاورعالی فرمانده معظم کل قوا گفت: او در نتیجه ظلم‌هایی که به ملت ایران و دیگر ملت‌های مسلمان و غیرمسلمان کرده است، دچار بدعاقبتی خواهد شد و ملت بزرگ ایران پس از گذشت ۳۰ سال از دوران عزتمند دفاع مقدس با یک روحیه صبورانه و شجاعانه و با داشتن رهبری مقتدر، خردمند و شجاع و با حفظ اتحاد و انسجام قوای سه گانه و در یک ائتلاف با جبهه مقاومت و با داشتن نیرو‌های نظامی هوشمند و قدرتمند، قادر است از انقلاب اسلامی و کشور و امنیت کشور و منافع ملی و منافع منطقه خود دفاع کند و پاسخگوی همه سناریو‌های تهدید باشد.

سرلشکر صفوی گفت: با عنایت خداوند متعال و توجهات حضرت، ولی عصر (عج)، با عبور افتخارآمیز از مشکلات کنونی، از این تنگنا‌ها عبور کند و پیروزی را به آغوش بگیرد و یک کشور مستقل، آباد، پیشرفته، با امنیت، با رفاه و آسایش را شکل دهد و تمدن نوین اسلامی را محقق کند.

وی تاکید کرد: من به عنوان یکی از فرزندان دفاع مقدس، بشارت و امید می‌دهم که ساختن تمدن نوین اسلامی شدنی است. بروز و ظهور قدرت‌های فرهنگی و تمدنی و ایجاد تغییر در ساختا و شاکله قدرت‌های فعلی جهان و ترسیم نقشه سیاسی جدید جهان در دهه‌های آینده بدون پشتوانه فلسفی و فکری و اعتقادی شدنی نیست.

مشاورعالی فرمانده معظم کل قوا اظهار کرد: رخداد‌های عظیم سیاسی، اقتصادی و علمی که توانستند جهان را تغییر بدهند همواره بر بستر و پایه یک جهان‌بینی و برخوردار از منظومه‌های فکری، ارزشی، اخلاقی و انسانی و مبتنی بر فطرت بشری استوار بوده‌اند. همه تحولات عمیق آینده را باید در ریشه‌های فلسفی و اخلاقی و فرهنگی و ایدئولوژی‌های پیشران و الهام‌بخش انسانی و صلح و عدالت‌خواه جستجو کرد.

سرلشکر صفوی تصریح کرد: هرچه بنا‌های اعتقادی و انسانی که تکیه گاه مستحکم تغییرات رخداد‌های آینده هستند قوی‌تر باشند، نظام‌های سیاسی، اقتصادی و امنیتی برآمده از آن‌ها هم از پیش برندگی و تداوم و جاودانگی بیشتر برخوردار هستند.

وی اظهار کرد: انقلاب اسلامی و مجموعه ملت‌ها و کشور‌های اسلامی مشتمل بر ۵۷ کشور و مسلمانان ساکن در سایر کشور‌هایی که عضو سازمان همکاری اسلامی نیستند، دارای آنچنان ظرفیت‌های بی‌نظیر از توانمندی‌های فکری، انسانی و اقتصادی هستند که می‌توانند با الهام‌گیری از اسلام ناب محمدی و با الگوگیری از انقلاب اسلامی و دولت جمهوری اسلامی و با یک همکاری نزدیک و همگرایی، تمدن نوین اسلامی را تحقق بخشند و هندسه قدرت جهانی را به نفع ملت‌ها و کشور‌های اسلامی تغییر بدهند.

مشاورعالی فرمانده معظم کل قوا گفت: ملت و دولت ایران و انقلاب اسلامی الگویی برای سایر ملت‌های اسلامی هستند. آمریکایی‌ها، صهیونیست‌ها و انگلیسی‌ها تلاش کردند دو دولت جعلی را، یکی را در افغانستان و یکی را در عراق، در مقابل انقلاب اسلامی بر سرکار بیاورند، اما با شکست مواجه شدند، اما آن دولتی که باقی ماند، دولت برآمده از رأی مردم بود.

سرلشکر صفوی تاکید کرد: با هوشمندی و استواری ملت ایران و مجاهدت‌های فراموش ناشدنی ۲۰۰ هزار شهید، ۳۰۰ هزار جانباز و ۴۰ هزار آزاده پس از گذشت ۳۰ سال دفاع مقدس، انقلاب اسلامی به یک قدرت منطقه غرب آسیا تبدیل شده است و این قدرت، قدرت شکست ناپذیر است و اگر آمریکایی‌ها به فکر توطئه‌ای باشند ملت ایران آن‌ها را از دریای مدیترانه گرفته تا دریای سرخ و اقیانوس هند پاسخ خواهند داد.

وی افزود: آمریکایی‌ها سخنان سید حسن نصرالله را جدی بگیرند. هر حرکت ضد ایرانی منطقه را دچار دگرگونی می‌کند. آمریکایی‌ها خوب می‌دانند که ما از یک رهبر خردمند و شجاع و از نیرو‌های مسلح قدرتمند برخوردار هستیم و سیاست ایران سیاست ایجاد صلح و امنیت پایدار در منطقه غرب آسیا با خروج نیرو‌های تجاوزگر بیگانه است. این سیاست رهبری و دولت جمهوری اسلامی است و امیدواریم که دشمنان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای ما بدانند که ایران قصد تهاجم و کشورگشایی ندارد بلکه به دنبال استقرار صلح و امنیت پایدار و البته مدافع حق ملت‌های اسلامی است.

مشاورعالی فرمانده معظم کل قوا تصریح کرد: رهبر انقلاب اسلامی فرمانده کل قوای ایران نیست بلکه فرمانده نیرو‌های مدافع بلاد اسلامی فلسطین، سوریه و یمن است و وقتی می‌گوییم مرجع تقلید و رهبر انقلاب اسلامی مفهومش این است.

سرلشکر صفوی گفت: تمدن نوین اسلامی با عنایت خداوند متعال زمینه ساز ظهور حضرت بقیة‌الله خواهد شد.

دفاع پرس

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.