این مطلب ۱۲۱۸ بار خوانده شده

«حب الحسین یجمعنا» اساس وحدت جهان اسلام است

عضو شورای راهبری مجمع جهانی صلح اسلامی گفت: باید از فرصت اربعین، برای تقویت مناسبات و استحکام روابط کشورها و ملت‌های مسلمان استفاده کرد و با اجتماع تحت شعار «حب الحسین یجمعنا» حداکثر دستاوردهای ممکن را کسب کرد.

هادي نيوز: محسن پاک آیین عضو شورای راهبری مجمع جهانی صلح اسلامی  با اشاره به نقش قدرت نرم پیاده‌روی اربعین گفت: قدرت نرم مؤلفه‌ای است که با بکارگیری آن می‌توان بدون استفاده از قدرت سخت یا نیروی نظامی، به نتایج مطلوب رسید و اهداف مورد نظر را محقق کرد.

وی افزود: در عین حال قدرت نرم یک مؤلفه فرهنگی است که از یک سو توانایی جذب و بسیج نیروهای همسو را داشته و از سوی دیگر قادر است با جنگ نرم دشمن مقابله کند. راهپیمایی اربعین یک حرکت نرم فرهنگی است که توانسته بخش عظیمی از امت اسلام را برای اهداف مشخص، متحد کرده و به آن‌ها توانایی ایستادگی در مقابل جنگ نرم دشمن را بدهد. 

یکی از عناصر قدرت نرم، راهپیمایی اربعین حسینی (ع) است

پاک آیین با اشاره به اینکه امروز عرصه‌ نبرد نرم دشمنان اسلام و به خصوص استکبار جهانی مقابله با اتحاد و یکپارچگی مسلمانان است، ابراز داشت: قدرت‌های بزرگ از اینکه یک اتحاد اسلامی قدرتمند در غرب آسیا ایجاد شود و مانع مطامع آن‌ها در منطقه گردد، واهمه دارند. آن‌ها در مقابل عناصر متحدکننده مسلمانان، صف‌آرایی و جبهه‌گیری کرده و سعی می‌کنند عناصر قدرت را مخدوش کنند.

وی ادامه داد: یکی از این عناصر قدرت، راهپیمایی اربعین حسینی (ع) است که در چند سال اخیر به خوبی نشان داده  که می‌تواند در مقابل هجمه‌ها و توطئه‌های دشمنان اسلام بایستد و همبستگی فرهنگی و دینی را در میان ملت‌های مسلمان منطقه چند برابر کند.

سفیر سابق ایران در آذربایجان با تأکید بر اینکه جنگ نرم دشمن در صدد این است که با امکانات عظیم رسانه‌ای و حضور گسترده در فضای مجازی، عزم و اراده امت اسلامی را از بین برده و مقاومت و دفاع از آرمان و سیاست‌های اسلامی را تضعیف کند، خاطرنشان کرد: انعکاس این همایش عظیم انسانی، نشانگر ظرفیت بالای یک دین برای مبارزه با جهل و فساد و ستم ، آن هم در زمانه‌ای که غربی‌ها به دنبال انکار دین هستند می‌باشد. این در حالی است که جنگ نرم دشمن به دنبال استحاله فرهنگی از طریق تأثیرگذاری مستمر بر افکار عمومی جامعه مورد هدف است.

وی گفت: غرب به ویژه آمریکا با جنگ نرم سعی در اشاعه لیبرالیسم غربی را داشته و در عین حال با حمایت از گروه‌های تکفیری مانند داعش، القاعده و جبهه النصره، چهره واقعی اسلام ناب محمدی (ص) را مخدوش کرده و مردم جهان را از گرایش به این دین انسان‌ساز بازدارد.

پیاده‌روی اربعین فتح نرم در برابر جنگ نرم دشمنان است

پاک آیین بیان داشت: راهپیمایی اربعین به عنوان قدرت نرم مسلمانان، قادر است ترفندهای فرهنگی دشمن را خنثی کند و راهپیمایان اربعین، افسران این جنگ نرم هستند که با حضور حداکثری خود، موجب انتشار مظاهر پاکی و ارزش های انسانی می‌شوند. در اربعین یک لشکر ۲۰ میلیونی با حضور در یک اجتماع عظیم که مظهر اقتدار مکتب حسین (ع) است، پشت استکبار جهانی را به لرزه در می‌آورد.

وی با بیان اینکه اربعین فتح نرم در برابر جنگ نرم دشمنان است، ادامه داد: پیاده‌روی اربعین با جلوه‌های خاص از محبت، همبستگی، مقاومت و ایثار می‌تواند نقشه‌های غرب را خنثی کرده و اسلام رحمانی و تمدن ساز را به دنیا معرفی کند. دشمن در  راهپیمایی اربعین، وحدت مسلمانان را مشاهده می‌کند، احساس قدرت اسلامی را می‌بیند، شکست تفکرات انحرافی مانند تحجر و تکفیر را مشاهده می‌کند و در مقابل عزم راسخ مسلمانان شیعه و سنی، عقب می‌نشیند.

شعار «حب الحسین یجمعنا» اساس وحدت جهان اسلام است

 عضو شورای راهبری مجمع جهانی صلح اسلامی تصریح کرد: قدرت نرم اربعین باید در ۲ حوزه دیپلماسی رسمی و عمومی مورد بهره‌برداری قرار گیرد. در حوزه دیپلماسی رسمی، دستگاه دیپلماسی باید از این کنگره عظیم برای تقویت رابطه خود با کشور عراق استفاده کند. در حال حاضر اراده مقام‌های ایران و عراقی بر این است که هر ساله پیاده‌روی اربعین هر چه باشکوه‌تر برگزار شود. مراجع عراق و ایران و همچنین نظر مقام معظم رهبری نیز بر این موضوع قرار گرفته که استفاده شایسته‌ای از راهپیمایی اربعین حسینی صورت پذیرد.

وی افزود: در همایش اربعین، بخشی از امت اسلامی تحت پرچم امام حسین (ع) متحد شده و این موضوع مؤلفه خوبی برای تحقق اهداف امت اسلامی به‌ عنوان لازمه تشکیل تمدن نوین اسلامی است. باید از فرصت اربعین و برای تقویت مناسبات و استحکام روابط کشورها و ملت‌های مسلمان استفاده کرد و با اجتماع تحت شعار «حب الحسین یجمعنا» حداکثر دستاوردهای ممکن را کسب کرد.

فارس

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

image