امیر حاتمی

حاج قاسم سلیمانی؛ اسطوره‌ای که محاسبات دشمن را بر هم زد

سپهبد شهید حاج قاسم فرماند‌ه‌ای بود که تمام محاسبات آمریکا را در منطقه به هم زد و دلیل جنایت ترامپ در به شهادت رساندن این فرمانده شجاع نیز همین مسأله بود.

امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در یادداشتی به مناسبت سالروز شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی به تبیین نقش این شهید والامقام در مبارزه با استکبار جهانی و مزدوران آمریکا پرداخت.

در این یادداشت آمده است:

یک سال از شهادت حاج قاسم سلیمانی، فرمانده میدانی مبارزه با تروریسم می‌گذرد؛ فرماند‌ه‌ای که تمام محاسبات آمریکا را در منطقه به هم زد و دلیل جنایت ترامپ در به شهادت رساندن این فرمانده شجاع نیز همین مسأله بود.

واقعیت آن است که قرار نبود داعش در منطقه از بین برود، زیرا آمریکایی‌ها این تروریست‌ها را آورده بودند که برای سالیان طولانی بمانند و کشور‌های دیگر را نیز اشغال و تحت تأثیر قرار دهند. اما شهید سپهبد سلیمانی و نیرو‌های مخلص و شجاع مقاومت به خوبی، توطئه‌های استکبار جهانی را شناختند و آن‌ها را با شکست روبرو کردند و ملت‌های سراسر منطقه و جهان خواهند فهمید که آمریکا برای حمایت از داعش، دست به اقدام جنایتکارانه خود در شهادت سردار سلیمانی زد.

اگر تدابیر حکیمانه فرمانده معظم کل قوا و اقدامات سردار سپهبد شهید سلیمانی و همرزمانش از جمله رزمندگان نیرو‌های مسلح و مردمی سوریه و عراق نبود، تسلط داعش بر منطقه اجتناب‌ناپذیر بود؛ از اروپا تا آسیا و آمریکا امنیت‌شان مرهون ازخودگذشتگی و مجاهدت‌های خالصانه ایشان است. او برای استقرار صلح و امنیت پایدار می‌جنگید؛ توان و عقیده او به تنهایی عاملی بازدارنده در برابر زیاده‌خواهی و هژمونی قدرت‌های غربی و رژیم‌صهیونیستی بود.

البته دشمن در این مرحله نیز اشتباه محاسباتی و راهبردی داشت، زیرا قطعاً شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی و یارانش نقطه پایان مقاومت نخواهد بود و همواره یاد سردار دل‌ها در دل آزادی‌خواهان جهان زنده خواهد ماند. با شهادت سردار سلیمانی راه مقاومت همچنان مفتوح است؛ چرا که مقاومت امروز به یک ایدئولوژی و گفتمان در منطقه تبدیل شده است و چراغ راه این مسیر مکتب شهید سلیمانی است.

اقدام جنایتکارانه و بزدلانه ترامپ در به شهادت رساندن سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی اقدامی نابخردانه و از سر استیصال و به نوعی جبران شکست‌های آمریکا و اذنابش در منقطه بود، زیرا این تصور که با حذف فیزیکی یک فرد، جریان مقاومت متوقف خواهد شد، یک خطای محاسباتی بود که ترامپ انجام داد؛ او با این اقدامش هزینه‌های حضور نیرو‌های آمریکایی در منطقه را بالا برده است؛ بنابراین مقابله با حضور نیرو‌های آمریکایی در منطقه باید تبدیل به یک خواست، روند مداوم و پایدار شود و در این ارتباط کمترین مطالبات مردمی از شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس، خروج آمریکا از منطقه است.

البته شهادت سردار سلیمانی را از یک منظر دیگر هم می‌توان نگریست و آن اینکه این اتفاق، پاداشی بود برای یک عمر مجاهدت این فرمانده غیور و عارف. سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی سراسر عمر شریف خود را وقف مجاهدت، حراست و پاسداری از امنیت اسلام کرد، این سرباز ولایت و امت و مجاهد فی سبیل الله و پاسدار شجاع امنیت ایران و منطقه که سال‌های متمادی در راه اعتلای کلمةالله و دفاع از کیان انقلاب و سرزمین‌های اسلامی جان خود را در طبق اخلاص گذاشته بود سرانجام یک سال پیش به آرزوی دیرینه اش یعنی فیض عظیم شهادت رسید و دست جنایتکار آمریکای خونخوار بار دیگر به خون بزرگمردی از مردان صالح خدا آلوده شد.

استکبار جهانی با ترور دانشمند هسته‌ای و دفاعی دکتر محسن فخری‌زاده و ترور سردار حاج قاسم سلیمانی بار دیگر چهره کریه و جنایتکار خود را به جهانیان نشان دادند و ماهیت تروریستی خود را به همگان اثبات کردند؛ اما نمی‌دانستند که با این کار این دو شخصیت برجسته و ممتاز عرصه‌های ملی و بین‌المللی را به آروزی دیرینه‌اشان یعنی شهادت رساندند.

روحشان شاد؛ راهشان پررهرو باد

 

 

دفاع پرس

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.