در حاشیه جلسه هیات دولت؛

دهقان: ۱۰۵ پرونده منافقان آماده صدور رای /کره جنوبی باید مابه‌التفاوت پول آزاد شده بپردازد

معاون حقوقی رئیس‌جمهور درباره پرونده استراداد منافقان گفت: خوشبختانه با پیگیری هایی که در دولت سیزدهم انجام شده ۱۰۵ پرونده منافقان آماده صدور رای در دادگاه است.

به گزارش پایگاه خبری هادی نیوز به نقل از ایرنا :  محمد دهقان روز چهارشنبه در حاشیه حیاط دولت در گفت و گو با خبرنگاران در پاسخ به اینکه پرونده استرداد منافقان در چه مرحله است، با اظهار تاسف گفت: در سال‌های گذشته این کار انجام نشده و تعجب برانگیز است که چرا در این سال های طولانی با این همه جنایاتی که منافقان انجام دادند، در محاکم ما محاکمه نشدند و حکم بر علیه آنها صادر نشده بود.

معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: در این دولت با پیگیری‌هایی که انجام شده تعداد ۱۰۵ پرونده منافقان آماده و در دادگاه است تا رای صادر شود.

دهقان در ادامه گفت:  اقدامات حقوقی بابت احقاق حقوق مردم نسبت به خسارت‌های مادی و معنوی که افراد سازمان منافقین در اثر ترورها و جنایاتی که نسبت به مردم وارد کردند، بعد از صدور رأی انجام خواهد شد  و منتظر صدور رای دادگاه هستیم.

وی افزود: آن مواردی که قابل شناسایی و اجرا باشد، حتما پیگیری می‌کنیم و این ارایی که در محاکم داخلی صادر و قطعی می‌شود به عنوان بخش حقوقی بین الملل پیگیری خواهیم کرد تا آرا در خارج کشور به مرحله اجرا دربیاید.

کره جنوبی احتمالا باید مابه‌التفاوت پول آزاد شده را بپردازد

معاون حقوقی رئیس‌جمهور در خصوص منابع آزاده شده ایران در کره جنوبی گفت: بعد از آزادی وجوه ما از کره جنوبی، این مسئله مطرح شد که با توجه به اینکه قیمت پول کره جنوبی کاهش پیدا کرده و جمهوری اسلامی از این بابت خسارت دیده، کارشناسان و وکلای بین‌المللی را به کار گرفتیم و به زودی در این مسئله نظر خواهیم داد.

وی تاکید کرد: نظر اولیه ما این است که کره باید مابه‌التفاوت پول را بپردازد و موجب شده ارزش پول ما که ۷ میلیارد دلار بوده، کاهش پیدا کند. این فرضیه اولیه است و اگر نظر کارشناسان و وکلای بین‌المللی مثبت بود در این زمینه اقدام می‌کنیم.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.