از هنرپیشه‌های اروپایی تا سلبریتی‌های وطنی

کانال تلگرامی ژئوپلیتیک رسانه نوشت:

به گزارش پایگاه خبری هادی نیوز به نقل از مشرق :   از هنرپیشه‌های اروپایی تا سلبریتی‌های وطنی

در فضای سیاسی اجتماعی در سراسر جهان وقایع و حوادث بسیاری افتاق می‌افتد که فقط برخی از آنها در سطح جهانی برجسته می‌شوند و به گمان آید که این پدیده‌ها به معنای واقعی کلمه دارای وزن بیشتری برای پرداختن نسبت به سایر اخبار هستند و یکی از شاخص‌هایی که اخبار را برای ما مهم و قابل پیگیری می‌کند پرداختن چهره‌های مشهور و مورد علاقه به آن اخبار است.

اما ‌نوع و چگونگی پرداخت هنرپیشه‌ها و افراد مشهور در غرب نسبت به وقایع و مسایل روز جامعه خود نسبت به سلبریتی‌های ما تفاوت عمده‌ای دارد؛ سلبریتی‌های اروپایی که بر بستر تولیدات هنری و صرف هزینه‌های کلان نظام حاکم بر آن کشورها به شهرت رسیدند خبرهای تلخ جغرافیای خویش را به روی خود نیاوردند اما به عنوان سربازان فرهنگی کشورهای خویش در مواجهه همراه و هدفمند با نظام سرمایه‌داری علیه ایران اسلامی با تمام توان به برجسته کردن اغتشاشات اخیر با طرفداری از زنان وارد میدان شدند.

در کشور ما متأسفانه چهره‌های سلبریتی که بسیاری از آنها صلاحیت کافی از لحاظ اخلاقی، منش، کردار و رفتار اجتماعی را ندارند به واسطه جادوی فضای مجازی یا تریون رسانه ملی تبدیل به الگوی کودکان و نوجوانان و جوانان ما شده‌اند.

الگوهایی که به طور اتفاقی یا شاید هماهنگ، درست هم‌راستا با اهداف دشمن در زمینه ترویج ضدارزش‌هایی چون اشاعه بی‌حجابی، سگ‌پروری، قبح‌شکنی و هنجارشکنی‌های متضاد با عرف و ارزش‌های جامعه و سایر زمینه‌ها، مشغول آسیب رساندن به فرهنگ و آینده فرزندان این کشور هستند.

به عنوان مثال افرادی که هنگام حضور در یک محفل یا حتی جشنواره‌ای مثل جشنواره فیلم فجر نشان می‌دهند که حتی توانایی انتخاب یک لباس موجه و درست برای خود را ندارند چطور می‌خواهند الگوی نوجوان ما یا مرجع مردم در انتخابات باشند؟
*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.