چه کسانی محور غربی-عبری را برای حمله به یمن ترغیب کردند؟

کانال «محلل» در ایتا نوشت:

به گزارش پایگاه خبری هادی نیوز به نقل از مشرق :    در هفته‌های اخیر، بیش از آنکه رژیم اسرائیل به فکر یمن باشد، این مزدوران عربستان و امارات در یمن بودند که با رایزنی‌های گسترده سعی کردند که از آب گِل آلود ماهی گرفته، محور غربی و عبری را ترغیب به حمله به صنعا کنند.

مثلاً پس از توقیف گلکسی لیدر، فرماندهان مزدوران امارات راهی پایگاه لمونیر آمریکا در جیبوتی شده تا با بهانه قرار دادن امنیت آبراهه‌ها، برای خود نقشی دست و پا کنند.

از این رو در روزهای گذشته هواپیماهای ترابری آمریکایی، انگلیسی و فرانسوی وارد جیبوتی شده‌اند. هدف، استقرار مزدوران طارق صالح در ورودی و خروجی باب‌المندب است تا آنها با مجاهدین یمنی درگیر شوند. در این راستا دو اتاق عملیات در بندر بلحاف شبوه و مخا تعز به فرماندهی صغیر بن عزیز تشکیل شده که وظیفه نظارت و جاسوسی منطقه را بر عهده دارند.

گفتنی است که پیش از این صنعا تهدید کرده بود که در صورت اقدام مزدوران اماراتی، دبی و ابوظبی در بانک اهداف قرار می‌گیرند. در پاسخ به تلاش‌های آمریکایی جهت حمله، تعلیق مذاکرات در کشورهای عربی، ایجاد قحطی در یمن و قرار دادن جنبش انصارالله در لیست تروریسم، کشتی‌های آمریکایی نیز مورد حمله و توقیف خواهند شد.

*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.