وزیر اقتصاد در پاسخ به تسنیم:انحلال موسسه نور هیچ زیانی متوجه دولت، مردم و بانکی ملی نمی کند

​وزیر اقتصاد تاکید کرد: انحلال موسسه نور و انتقال سپرده ها به بانک ملی بدون انتقال زیان واقعی به مردم، دولت و بانک ملی انجام خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری هادی نیوز  به نقل از تسنیم : احسان خاندوزی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم درباره حواشی انتقال موسسه نور به بانک ملی و متعاقبا انتقال ناترازی های این موسسه به یک بانک دولتی، گفت: با توجه به اینکه برای اولین بار کار بسیار دقیقی مابین بانک مرکزی و بانک ملی منعقد شده است و وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی هر دو این توافقنامه را امضا کرده اند، هیچ زیانی متوجه بانک ملی، دولت و سرمایه ملی نشده است.

وی تاکید کرد: دقیقا متناظر عددی که از سپرده های موسسه نور مورد پشتیبانی بانک ملی قرار خواهد گرفت، دارایی های نقدشونده و نه دارایی های راکد و منجمد و ناسالم به حساب بانک ملی ایران منتقل شده است.

وزیر اقتصاد اضافه کرد: بانک ملی می تواند در ماه های آینده از طریق نقد کردن این دارایی ها تمام پشتیبانی خود را از موسسه نور انجام دهد؛ بانک مرکزی مکلف شده است یک خط اعتباری ویژه برای حمایت بانک ملی در نظر بگیرد.

خاندوزی گفت: این اقدامات به این خاطر است که هیچ ضرر و زیانی، تاکید می کنم هیچ ریالی ضرر و زیان متوجه بانک ملی نشود به همین دلیل پشتیبانی این بانک از طریق خط اعتباری و دارایی های سالم انجام خواهد شد.

وی افزود: با اطمینان اعلام می کنیم اولین تجربه ای است که تمام فرایند انحلال موسسه نور و انتقال سپرده ها به یک بانک دولتی بدون انتقال زیان واقعی به مردم انجام خواهد شد.

انتهای پیام/*

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.