آخرین وضعیت مذاکرات آتش‌بس در غزه

کانال تلگرامی محلل نوشت:

به گزارش پایگاه خبری هادی نیوز به نقل از مشرق : هیئت حماس به ریاست حاج خلیل الحیه اولین رایزنی‌ها با قطر و مصر را در قاهره انجام داد. در این جلسات، هیئت حماس بار دیگر بر موضع مثبت خود به شرط توقف جنگ تاکید کرد. این هیئت همچنین یادآور شد که صحبت‌های تهدیدآمیز اخیر مقامات صهیونیست و حمله به رفح تاثیری در مواضع مقاومت نخواهد داشت زیرا همانطور که در ۴ ماه گذشته مقاومت کردیم، در آینده نیز مقاومت خواهیم کرد.

مصر نیز اعلام کرد که اکنون منتظر پاسخ اسرائیل است. در مصر اکنون همه منتظر جمع‌بندی در تل‌آویو و سفر هیئت سیاسی رژیم به قاهره هستند(هیئت قبلی که در پست ریپلای شده ذکر شده یک هیئت نظامی بود که در خصوص حمله ارتش اشغالگر به رفح به مصر سفر کرده بود).

پیش‌بینی می‌شود علی‌رغم موضع بالای نتانیاهو اما جمع‌بندی تل‌آویو یک فضای مثبت باشد ولی خواسته‌های زیادی مطرح شود که در این صورت مذاکرات در مصر برای تکمیل توافق بین ۱۰ تا ۱۴ روز طول خواهد کشید.

همچنین در خصوص آخرین وضعیت حمله به رفح، مصر علی‌رغم آمادگی هوایی و زمینی در مرز، به هیئت نظامی رژیم اعلام کرده احتمال تعلیق توافقنامه صلح دو طرف وجود دارد؛ مقاومت نیز به دنبال رو کردن برگه‌های جدید خواهد بود و آمریکا نیز تاکید کرده باید فکری به حال ۱ میلیون آواره شود وگرنه حمله به آنها دور تازه‌ای از فشار به آمریکا را در سطح افکار عمومی بین‌المللی کلید خواهد زد. احتمال کمی وجود دارد که اسرائیل با مصر در این خصوص به توافق نرسد.

*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.