حماس در عملیات طوفان الاقصی چه دستاوردی داشته است؟

کانال تلگرامی بررسی های کریا در مطلبی به ده دستاورد راهبردی حماس در عملیات طوفان الاقصی در مقابل یک دستاورد اسرائیل که برگرفته از گزارش یدیعوت آحارونوت است اشاره کرد و نوشت:

به گزارش پایگاه خبری هادی نیوز به نقل از مشرق : یک عضو حزب حاکم لیکود اظهار کرده است که گدئون ساعر، در مورد انتقاداتی که از کابینه جنگ کرده است، درست میگفت.

آمیت هالیوی با برشمردن دستاوردهای جنبش حماس از ۷ اکتبر و مقایسه آن با دستاوردهای راهبردی اسرائیل معتقد است حماس در برابر یک دستاورد اسرائیل ده دستاورد راهبردی داشته است.

از جمله دستاوردهای حماس،غافلگیری و موفقیت نظامی جنبش در برابر ارتش اسرائیل، تقویت مطالبه بین المللی برای تشکیل دولت فلسطین، حمایت فرهیختگان غربی از آنها و ارائه توجیهات اخلاقی برای این حمله، لطمه زدن به انسجام اسرائیل از طریق استفاده از اسرای اسرائیلی در نوار غزه به منظور تغییر موازنه آگاهی آنها از خشم و انتقام به عقب نشینی است.

بر اساس سندی که این عضو حزب لیکود تدوین کرده است، حماس دستاوردهایی هم در فعال کردن جبهه های اضافی علیه اسرائیل و قراردادن آن در انزوای سیاسی، موج یهودستیزی در سراسر جهان، محاصره مؤثر دریایی اسرائیل و آسیب های اقتصادی و توریستی داشته است.

*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.