بحران انرژی، واردات چین و تعرفه های ترامپ

کانال مطالعات جنگ هیبریدی در تلگرام در مطلبی با عنوان بحران انرژی، واردات چین و تعرفه های ترامپ نوشت:

به گزارش پایگاه خبری هادی نیوز به نقل از مشرق :  کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که اقتصاد آسیب‌دیده اروپا با یک ضربه سه‌گانه مواجه خواهد شد ؛«شوک انرژی، موج واردات ارزان از چین که به تولیدکنندگان داخلی آسیب می‌زند و ناآرامی‌های عمومی و صنعتی را تشدید می‌کند و خطر بازگشت دونالد ترامپ به کاخ سفید با برنامه‌هایش برای سیلی زدن به غرب از طریق تعرفه های سنگین بر صادرات اروپا» و همه اینها برای اتحادیه اروپا خوش بینانه به نظر نمی رسد.

این وضعیت به دلیل نیاز به افزایش هزینه های دفاعی، انرژی سبز، جمعیت به سرعت در حال پیر شدن و سایر حوزه ها تشدید شده و منابع در حال اتمام است. همچنین به این چالش ها اضافه کنیم که درگیری در اوکراین به یک فاجعه استراتژیک برای اروپا تبدیل شده است.

تمامی این مشکلات نیازمند رویکردی جامع و اقدام قاطع از سوی رهبران اروپایی است. باید برای تضمین ثبات اقتصادی، حفاظت از تهدیدات خارجی و توسعه استراتژی های پایدار برای آینده اروپا اقدام کرد.با این حال، همانطور که در بالا نوشتیم، اروپا مدت هاست که در وضعیت قرمز قرار دارد و ذینفع آشکار این وضعیت تنها ایالات متحده است.

بنابراین، مهم نیست که چگونه درگیری در اوکراین به پایان می رسد و چندان مهم نیست که چگونه سایر مشکلات حل شده است، اروپا قبلاً شکست خورده، زیرا در پس زمینه تحولات کنونی، سیاستمداران اجازه ندارند از واقعیت جدا شوند وصرفا به پوپولیسم ارزان قیمت می پردازند.

*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.