اسرائیل در وضعیت ارّه

کانال ایتای فصل خون نوشت:

به گزارش پایگاه خبری هادی نیوز به نقل از مشرق :  بعد از عملیات ترکیبی بزرگ ایران، اسراییل به معنای واقعی کلمه در وضعیت ارّه قرار گرفته است!

وضعیت ارّه، به وضعیتی گفته می‌شود که نه راه عقب‌نشینی وجود دارد نه راه پیشروی!

مثل ارّه‌ای که روی چوب قرار گرفته و چه جلو برود بُرش خواهد داد و چه عقب بیاید، همین نتیجه را خواهد داشت!

اما چرا؟!
عملیات طوفان‌الاقصی، تصویر بازدارندگی را درهم شکست و صهیونیست‌ها با قتل‌عام مردم غزه، سعی کردند این تصویر را احیاء کنند و با افزایش هزینه‌ی انسانی راه را برای تکرار چنین عملیاتی ببندند. صرف‌نظر از اینکه موفق شدند یا نه، محل بحث نیست اما به هرحال چند گزینه برای اقدام روی میز اسراییلی‌ها وجود داشت که گزینه کشتار ولو به قیمت بدنامی را انتخاب کردند..

اما بعد از عملیات وعده‌ی صادق که به مراتب بیش از طوفان‌الاقصی‌ تصویر بازدارندگی را برای اسراییل از بین برد، گزینه‌های متعدد اقدام، محدود به یک گزینه شده است؛ پاسخ مستقیم!

این اما در شرایطی‌ست که صهیونیست‌ها به خوبی می‌دانند که اولا اساسا امکان یک عملیات مؤفق و مؤثر علیه ایران را ندارند و ثانیاً بعد از تغییر معادله‌ای که ایران رقم زد، هر اقدامی علیه ایران و منافع ایران، با واکنشی به مراتب سخت‌تر از قبل مواجه خواهد شد و این ته‌مانده‌ی تصویر بازدارندگی را برای صهیونیست‌ها از هم خواهد پاشید!

بنابراین، اسراییل در وضعیتی‌ست که چاره‌ای جز اقدام علیه ایران ندارد اما هم‌زمان شرایط لازم برای این حمله را هم ندارد. وضعیتی که به درستی، به آن وضعیت ارّه می‌گوییم!

*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.