برای پیگیری مأموریت‌های شهید فخری‌زاده؛

رئیس‌جمهور فرمان تشکیل سازمان نوآوری دفاعی را صادر کرد

رئیس‌جمهور قانون تشکیل «سازمان پژوهش و نوآوری دفاعی» را با هدف تداوم و تثبیت راه شهید فخری‌زاده در توسعه و تقویت بنیه دفاعی کشور، به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ابلاغ کرد.

به گزارش پایگاه خبری هادی نیوز به نقل از ایرنا : ئیس‌جمهور قانون تشکیل «سازمان پژوهش و نوآوری دفاعی» را با هدف تداوم و تثبیت راه شهید فخری‌زاده در توسعه و تقویت بنیه دفاعی کشور، به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ابلاغ کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، قانون تشکیل «سازمان پژوهش و نوآوری دفاعی» موسوم به «سپند»، در جلسه علنی روز دوشنبه سوم اردیبهشت ماه مجلس شورای اسلامی تصویب و روز دوازدهم اردیبهشت ماه جاری نیز به تأیید شورای نگهبان رسیده است.

«محمد باقر قالیباف» روز هجدهم اردیبهشت ماه، این قانون را به‌منظور ابلاغ برای آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» فرستاد و رئیس‌جمهور نیز آن را امروز (یکشنبه) به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ابلاغ کرد.

در ماده یک قانون آمده است: به‌منظور تداوم و تثبیت راه دانشمند شهید «محسن فخری‌زاده» و دستیابی به فناوری‌های برتر مورد نیاز دفاعی و امنیتی حال و آینده و با تأکید بر نوآوری و پشتیبانی از توسعه آنها و در راستای غافلگیری فناورانه دشمن و پیشگیری از غافلگیری فناورانه کشور با تأکید بر مدیریت و دستیابی به فناوری‌های بدیع، نوظهور، شالوده‌شکن، پُرمخاطره و برترساز در حوزه‌های تهدیدات نوین و نوپدید و همچنین طراحی، ساخت، تولید، تأمین و پشتیبانی محصولات حوزه پدافند نوین، سازمان پژوهش و نوآوری دفاعی (سپند) وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تشکیل می‌شود.

بر اساس ماده (۲) «سپند» دارای شخصیت حقوقی مستقل با ماهیت مؤسسه دولتی است که که طبق ماده (۷) در چارچوب اساسنامه ابلاغی فرماندهی معظم کل قوا اداره می‌شود.

مصادیق فناوری‌ها و طرح‌های منتخبی که در حطیه مأموریتی سازمان پژوهش و نوآوری دفاعی تعریف می‌شوند، توسط ستاد کل نیروهای مسلح تعیین و ازطریق وزارت دفاع به این سازمان ابلاغ می‌شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.