منشور را پاره کن؛ ببین کی ضرر میکند؟!

انصاری، تحلیلگر در توئیتی با عنوان منشور را پاره کن؛ ببین کی ضرر میکند، نوشت:

به گزارش پایگاه خبری هادی نیوز به نقل از مشرق :  نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل، در حرکتی گستاخانه برای آنکه بگوید [کشورهایی که به عضویت فلسطین در این سازمان رای داده اند] به منشور سازمان ملل بی احترامی کرده اند، آن را در خُرد کن انداخت و موجب انتقادات گسترده ای علیه رژیم صهیونیستی در سرلسر جهان شد.
آمریکا البته عصبانیت خود از این رای گیری را به گونه دیگری نشان داد و نسبت به آن اعتراض لفظی نمود. رژیم صهیونیستی همچنین بارها و بارها دفاتر آژانس امداد رسانی و کاریابی سازمان ملل برای فلسطینی ها (آنروا) را بمباران کرده، از همکاری با این آژانس دست کشیده و تعدادی از کارمندان آن را نیز کشته است.
همچنین اخیرا که سخن از تعقیب نتانیاهو توسط دادگاه بین المللی کیفری به اتهام نسل کشی در غزه بود، آمریکایی ها به شدت مخالفت کرده و حتی این دادگاه را تهدید نمودند.

اما نکته مهم و قابل اعتنا درباره تضعیف سازمان ملل توسط اسرائیل و آمریکا این است که این جماعت همواره از سازمان ملل بعنوان ابزاری برای پیشبرد سیاست های خودشان استفاده میکرده و میکنند و هیچ وقت نیز نسبت به اعتراضات کشورهای مستقل در خصوص این سوء استفاده پاسخگو نبوده اند. در واقع این کشورهای مستقل و عدالتخواه بوده اند که همیشه بحث تغییر در ساختار سازمان ملل و خصوصا شورای امنیت را مطرح کرده اند.
با این تفاصیل از تضعیف نهادهای زیرمجموعه این سازمان مانند آنروا، یا دادگاه لاهه، و نیز پاره کردن منشور سازمان مللی که همواره ابزار سوء استفاده آمریکا، صهیونیسم و غرب بوده چه کسی ضرر خواهد کرد؟

مردم دنیا این روزها هم جنایت های اسرائیل را به نظاره نشسته اند، هم حمایت های بی چون و چرای آمریکا و غرب از رژیم صهیونیستی را میبینند، و هم شاهد بی اعتنایی آنها به سازمان ملل و توهین به دیگر کشورها هستند. لذا از این گونه گستاخی ها ما ضرر نخواهیم کرد، زیر از یک سو مردم جهان آگاه تر میشوند و از سوی دیگر، تضعیف سازمان مللی را در پی دارد که ابزار دست خوشان است و در نهایت ممکن است به زلزله ای در ساختار آن منجر شود که کارکرد مطابق با نظم غربی را از آن سلب نماید!

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2024/05/12/0/4124654.jpg?ts=1715510080147

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.